Jump to content

"statistiken machen ja ja"


zywcu

Recommended Posts

Tak chciałem napisać w "sukcesach i radościach" ale temat ma pozytywny przekaz (w duchu forum :lol: ). Proponuję się dzielić radością z osiągnięć statystycznych - to tytułem genezy wątku.

EDIT: (na prośbę moderatora)- Chcę aby to było miejsce ze statystycznymi rekordami i tylko o statystyce - bez "cieszę się, że fajna pogoda i żona dobrą zupę zrobiła, którą zjadłem przed keszowaniem..."

---------------------------------------------------------------------------------

 

Jestem niezwykle rad z moich dokonań w tm miesiącu, zwłaszcza niedziela poprzednia i dzisiejsza.

Tydzień temu zdobyłem ponad 50 keszy i dziś też mi się udało 52 znaleźć. Jest to mój rekord dzienny, jakiego nie udało mi się osiągnąć w lokalnym serwisie :P

 

Całkiem łatwo, też nie było bo trzeba było przejść ponad 20 km w górkach ale jestem bardzo zadowolony :D

Edited by zywcu
Link to comment

Tak chciałem napisać w "sukcesach i radościach" ale temat ma pozytywny przekaz (w duchu forum :lol: ). Proponuję się dzielić radością z osiągnięć statystycznych - to tytułem genezy wątku.

---------------------------------------------------------------------------------

 

Jestem niezwykle rad z moich dokonań w tm miesiącu, zwłaszcza niedziela poprzednia i dzisiejsza.

Tydzień temu zdobyłem ponad 50 keszy i dziś też mi się udało 52 znaleźć. Jest to mój rekord dzienny, jakiego nie udało mi się osiągnąć w lokalnym serwisie :P

 

Całkiem łatwo, też nie było bo trzeba było przejść ponad 20 km w górkach ale jestem bardzo zadowolony :D

 

no no gratuluję !

Link to comment

Prawda jest taka, że w tabeli założonych skrzynek w danym województwie nastąpiła znaczna zmiana w ostatni weekend. Cieszy mnie ten fakt i nie cieszy jednocześnie. Moje województwo ustąpiło innemu miejsca i spadło na szóstą pozycję :-(, co mnie martwi. Z drugiej strony mogę jeździć do sąsiedniego, bogatszego w skrzynki województwa, co niewątpliwie mnie cieszy.

Kujawsko-pomorskie - BRAWO!

Link to comment

Dziś pojechaliśmy na kolejne "statistiken machen" do Nysy. Ostatnio mocno tam obrodziło. Najwięcej "machen" to chyba Krystian machnął (dawno w Nysie nie był) ale i ja się obłowiłem 25 keszy GC (miało być 27 ale dwa DNF'y się trafiły :( ), dodatkowo 3 w lokalnym serwisie. Kolega Stryker też nieźle machnął, bo chyba 400 mu stuknęło :) - gratulować będziem jak zaloguje :D

Link to comment

Skoro o statystykach mówimy, to cieszy mnie, że mam już więcej założonych skrzynek w moim powiecie (Tarnów), niż pewien T(oczygroszek)YTAN geokeszy :) Fajnie to wygląda mpark:30 toczygroszek:27. Przynajmniej tu udało mi się Gościa prześcignąć :]

Ukłony dla ZAKŁADAJĄCYCH geoskrzynki.

Link to comment

(...) Z drugiej strony mogę jeździć do sąsiedniego, bogatszego w skrzynki województwa, co niewątpliwie mnie cieszy.

Kujawsko-pomorskie - BRAWO!

 

Jeździć to można, ale raczej do powiatu brodnickiego i toruńskiego. Stopień polaryzacji geopustynie/geozagłębia na Kujawach jest jeszcze większy niż na Pomorzu. I to martwi - na razie nie wiem w jaki sposób udałoby się zmniejszyć taką polaryzację. W każdym powiecie znajdą się ciekawe miejsca które warto pokazać keszem.

Link to comment

(...) Z drugiej strony mogę jeździć do sąsiedniego, bogatszego w skrzynki województwa, co niewątpliwie mnie cieszy.

Kujawsko-pomorskie - BRAWO!

 

Jeździć to można, ale raczej do powiatu brodnickiego i toruńskiego. Stopień polaryzacji geopustynie/geozagłębia na Kujawach jest jeszcze większy niż na Pomorzu. I to martwi - na razie nie wiem w jaki sposób udałoby się zmniejszyć taką polaryzację. W każdym powiecie znajdą się ciekawe miejsca które warto pokazać keszem.

Wkrótce pewnie się to zmieni bo ciasno się robi w tych powiatach a parcie na nowe skrzynki jest duże więc naturalne będzie że zaczną powstawać w innych miejscach kujawsko pomorskiego

Link to comment

Skoro o statystykach mówimy, to cieszy mnie, że mam już więcej założonych skrzynek w moim powiecie (Tarnów), niż pewien T(oczygroszek)YTAN geokeszy :) Fajnie to wygląda mpark:30 toczygroszek:27. Przynajmniej tu udało mi się Gościa prześcignąć :]

Ukłony dla ZAKŁADAJĄCYCH geoskrzynki.

 

Cieszę się z tego faktu ogromnie, zwłaszcza, że skrytki mparka to gwarancja jakości, innowacyjności i dobrej zabawy.

Link to comment

W ramach "Statistiken Machen" machnęliśmy dziś samowtór z Lady Murazor 205 znalezień, w ciągu dnia. :) Warto dodać, że żadnej ze znalezionych skrzynek wcześniej nie widziałem, więc za każdym razem było to podejście od zera.

 

Ciekawe, że ani razu nie natknęliśmy się na ekipę która w tym samym rejonie biła właśnie rekord Polski. Ekipie rekordzistów przy tej okazji gratuluję.

Link to comment

Ciekawe, że ani razu nie natknęliśmy się na ekipę która w tym samym rejonie biła właśnie rekord Polski. Ekipie rekordzistów przy tej okazji gratuluję.

czyzby Dwaj Stachanowcy z 3M przyjechali na zniwa? :o czy sie myle?

Nie mylisz się :D

Choć drużyna była pięcioosobowa

Link to comment

Ciekawe, że ani razu nie natknęliśmy się na ekipę która w tym samym rejonie biła właśnie rekord Polski. Ekipie rekordzistów przy tej okazji gratuluję.

Widzę,że keszowałeś w sobotę. A wtedy to my już zaczęliśmy myśleć o kolejnym niemądrym planie do zrealizowania :-). Skarby Lasy zbieraliśmy w piątek, więc raczej nie mogliśmy się spotkać. Za to spotkaliśmy innych pomorskich poszukiwaczy na szlaku. Pozdrawiamy.

Link to comment

Widzę,że keszowałeś w sobotę. A wtedy to my już zaczęliśmy myśleć o kolejnym niemądrym planie do zrealizowania :-). Skarby Lasy zbieraliśmy w piątek, więc raczej nie mogliśmy się spotkać. Za to spotkaliśmy innych pomorskich poszukiwaczy na szlaku. Pozdrawiamy.

 

W piątek też zbierałem, ponad 120 się trafiło. :rolleyes:

Link to comment

Własnie opublikowano w Sopocie kolejna skrytke - dla geo- elity...

 

http://coord.info/GC2NZJH

 

Moje pytanie: czy tego typu skrytki są tez w innych województwach?

Uważam to za bardzo fajny pomysł.

 

Mozna tez zrobic potem super Geo Koronę Polski- jesli ktos miałby takie skrytki zdobyte w 16 wojewódzwach , mógłby sobie taką zdobyc, co o tym sądzicie?

Ale- najpierw we wszystkich województwach musi byc co najmniej 150 skrytek... he, he...

 

Miałam watpliwosci,czy się łapię, ale tak, mam w woj. pomorskim 254 znalezienia ,zatem łapię się z duzym zapasem...!

 

Brawo formicaPL! :D

Edited by Wiesia.K
Link to comment

[...]

Mozna tez zrobic potem super Geo Koronę Polski- jesli ktos miałby takie skrytki zdobyte w 16 wojewódzwach , mógłby sobie taką zdobyc, co o tym sądzicie?

[...]

 

Jeśli założysz skrytkę w województwie, to już nici z korony, bo nie zalogujesz swojej jako znalezionej :P

Czemu?

Nie trzeba WSZYSTKKICH zebrac, tylko wymagana liczbę- np. 150...

swoje można / trzeba pomijać!

Link to comment

Czemu?

Nie trzeba WSZYSTKKICH zebrac, tylko wymagana liczbę- np. 150...

swoje można / trzeba pomijać!

 

Chodziło to, że np. formicaPL ani pomorskiego wyzwania ani korony już nie zrobi.

Regulamin w sumie nie zabrania logowania własnych skrytek,i nikt ni bedzie miał w takim przypadku za złe... :rolleyes:

Link to comment

[...]

Mozna tez zrobic potem super Geo Koronę Polski- jesli ktos miałby takie skrytki zdobyte w 16 wojewódzwach , mógłby sobie taką zdobyc, co o tym sądzicie?

[...]

 

Jeśli założysz skrytkę w województwie, to już nici z korony, bo nie zalogujesz swojej jako znalezionej :P

Czemu?

Nie trzeba WSZYSTKKICH zebrac, tylko wymagana liczbę- np. 150...

swoje można / trzeba pomijać!

 

Przepraszam, użyłem skrótu myślowego :/

Chodziło mi o to, że jak założysz w woj. śląskim np. "Upper Silesian Challenge" to do korony możesz zaliczyć pozostałe 15 województw, a tego jednego nie!

Link to comment

Własnie opublikowano w Sopocie kolejna skrytke - dla geo- elity...

 

http://coord.info/GC2NZJH

 

Moje pytanie: czy tego typu skrytki są tez w innych województwach?

Uważam to za bardzo fajny pomysł.

 

Mozna tez zrobic potem super Geo Koronę Polski- jesli ktos miałby takie skrytki zdobyte w 16 wojewódzwach , mógłby sobie taką zdobyc, co o tym sądzicie?

 

Proporcjonalnie do liczby aktywnych keszy, w Małopolsce wymóg trzeba by ustawić na 450-500 sztuk.

Link to comment

Własnie opublikowano w Sopocie kolejna skrytke - dla geo- elity...

 

http://coord.info/GC2NZJH

 

Tak się zastanawiam... bo znajomy próbował opublikować skrytkę działającą na podobnych zasadach, Tyle, że tam do wpisu wymagana być miała nie odpowiednia liczba znalezień, ale odpowiednia liczba założonych keszy. Tamten kesz nie został dopuszczony przez revievera. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega istotna różnica?

Link to comment

Zdaję sobie sprawę z tego, że założyciel sobie może dobrać wymagania jak chce, ale tak na Wasze "oko" - jak policzyć i co uwzględniać (poza całkowitą liczbą skrytek) przy określaniu minimalnych wymagań dla tego typu challenge-cache, aby było to faktycznie D:5 ?

Link to comment

Przyklad challange'a D5:

aby zalogowac musisz miec w swoich statystykach znalezienie przynajmniej po jednym keszu we wszystkich kategoriach odleglosci od kordow domowych (tj. <1km, do 10km, do 25km.... itd az do >7500km).

 

"typowy" przyklad takiego kesza to koniecznosc wczesniejszego wypelnienia matrixa 81 (w skalad wymagan wchodza kesze o D5, wiec skala oczywista).

 

Na moje oko, jezeli w wymaganiach masz koniecznosc znalezienia keszy na terenie calego wojewodztwa (np. po jednym w kazdym powiecie) to chyba D5 jest jak najbardziej ok. Ale moze sie myle.

Link to comment

Ja tam się nie znam, ale o challenge'ach możesz poczytać tutaj:

http://support.Groundspeak.com/index.php?pg=kb.page&id=206

 

W kontekście zapisu "Reviewers may ask the geocache owner to demonstrate that they have previously met the challenge and/or that a substantial number of other geocachers would be able to do so.", który jest bardzo rozmyty i de facto daje recenzentom bardzo duże pole manewru, chciałbym zapytać czy możliwe byłoby opublikowanie w Polsce np. kesza, który wymagałby uprzedniego znalezienia 8000 keszy w kraju. Wykonanie zadania jest możliwe, bo mamy więcej niż 8000 aktywnych keszy no i pewnie niedługo wielu keszerów będzie w stanie sprostać wyzwaniu.

 

No właśnie. W zapisie "A challenge geocache needs to appeal to, and be attainable by, a reasonable number of geocachers", co nalezy rozumieć przez określenie "a reasonable number of geocachers"? 5 osób? 10? 100? Jakiś konkretny ułamek społecznosci?

Link to comment

Przyklad challange'a D5:

aby zalogowac musisz miec w swoich statystykach znalezienie przynajmniej po jednym keszu we wszystkich kategoriach odleglosci od kordow domowych (tj. <1km, do 10km, do 25km.... itd az do >7500km).

 

A czy upublicznianie kordów domowych jest obowiązkowe? Jeśli nie, to nie przejdzie, bo jak to zweryfikować? No i:

"Geocache owners will need to ensure that geocachers can verify that they have completed the geocache requirements without compromising their privacy."

Link to comment

Tak się zastanawiam... bo znajomy próbował opublikować skrytkę działającą na podobnych zasadach, Tyle, że tam do wpisu wymagana być miała nie odpowiednia liczba znalezień, ale odpowiednia liczba założonych keszy. Tamten kesz nie został dopuszczony przez revievera. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega istotna różnica?

 

Dzięki Spider za wykładnię. Odpowiadam sobie na własne pytanie:

 

7. Challenge geocaches may not require the publication or ownership of a geocache or waymark as a challenge criteria; challenge geocaches must be achievable by those who do not own geocaches or waymarks.

Link to comment

Przyklad challange'a D5:

aby zalogowac musisz miec w swoich statystykach znalezienie przynajmniej po jednym keszu we wszystkich kategoriach odleglosci od kordow domowych (tj. <1km, do 10km, do 25km.... itd az do >7500km).

 

A czy upublicznianie kordów domowych jest obowiązkowe? Jeśli nie, to nie przejdzie, bo jak to zweryfikować? No i:

"Geocache owners will need to ensure that geocachers can verify that they have completed the geocache requirements without compromising their privacy."

 

Bardzo prosto - w logu jest informacja o koniecznosci pokazania obrazka ze swoich statystyk, ktore pokazuja ze masz znalezione kesze w kazdym z tych zakresow:

GC4DBM5

Link to comment

Chyba trochę offtopic robię, ale trudno. Zastanawiałem się dlaczego Groundspeak nie zrobi swoich bardziej rozbudowanych statystyk na wzór właśnie Project GC... Z Badżami Pasami, etc? Przecież muszą wiedzieć, że to bardzo uatrakcyjnia zabawę (pardon! naszą ciężka pracę). Zajęli jakieś stanowisko na ten temat kiedyś?

Link to comment

Może dlatego, że wtedy odezwałyby się głosy 'hej, a ja chcę dodatkowego badża za to, że od pięciu lat płacę za Premium', a tak można utrzymywać iluzję, że geocaching w wydaniu Groundspeaka to cały czas hobby i darmowa zabawa, a płaci się za dodatkowe funkcjonalności.

Link to comment

A dlaczego nie zapytacie bezpośrednio Groundspeaka?

 

http://support.Groundspeak.com/index.php?pg=request

 

No własnie mam na to ochotę, z tym, że chciałem się najpierw upewnić czy ktoś czegoś nie wie. Że na przykład pracują nad tym czy coś. Rozmawiałem już z nimi o moim profilu. Bardzo przyjemnie i szybko odpowiadają! Jak będę miał chwilę to coś naskrobię, a odpowiedź wyślę na forum.

Link to comment

Kumpel pokazał mi sposób na bezpiecznie zaliczenie Rosji oraz Białorusi. Skrytki są typu puzzle, schowane na terenie danego kraju a finał na Litwie.

Myślałem, czy by nie zrobić czegoś podobnego z Ukrainą - (przemyskie dzwony Tokarczuka ale chyba trochę za daleko) :)

 

Miłego statystykowania

Link to comment

Kumpel pokazał mi sposób na bezpiecznie zaliczenie Rosji oraz Białorusi. Skrytki są typu puzzle, schowane na terenie danego kraju a finał na Litwie.

 

Ale patent :(

To ja proponuje okeszkować virtualnie wszystkie polskie ambasady a finały umieścić przy ich odpowiednikach w Warszawie...

Edited by Scout_RB
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...