Jump to content

lowca

+Premium Members
 • Posts

  696
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lowca

 1. Some time ago I've gone for a short trip by plane with 5 years old son, and set up an event at small airport, some 30 kilometers from city. Got some 3 or 4 'willAttends' , so expected maybe one, maybe two local cachers. But over 20 people arrived in bad weather Saturnay morning so this was a pleasant surprise.
 2. Objawy wskazują na - popularne ostatnio - używanie przez telefon tzw "wysokiej dokładnosci", czyli do ustalenia położenia oprócz danych z satelit GPS brane sąrónież odczyty sieci WiFi z okolicy. Wbrew nazwie powoduje to rażący spadek dokładności ustalenia pozycji. Sugeruję wyłązzanie 'wysokiej' dokładności i oparcie się jedynie o odczyty GPS.
 3. Tak się pożalę ..... Dotarłem na miejsce wskazane przez współrzędne. Patrzę. Rozglądam się. Zerkam tu i tam. Czytam podpowiedź, zwaną hintem. Rozglądam się pomownie. Zadaję sobie pytanie, wielokrotnie polecane: "Gdzie Ty byś schował tu skrzynkę?" I odpowiadam sam sobie. "W tym śmietnisku? Nigdzie!"
 4. to jednak odrobinę inne stwierdzenie, niż Ja chętnie na ten " dowód za pomocą badań naukowych" popatrzę, o ile takie ktoś przeprowadzał. Bo z tym, że program nawigacyjny potrafi kierowcę również dezinformować (oprócz pomagania), to się zgodzę. Wa samochodzie rządzić powinien kierowca, i jeśli skręci tak, jak mu nawigacja każe bez patrzenia na znaki i organizację ruchu - to niedobry sygnał.
 5. Ja poproszę w tym miejscu odniesienie do badań źródłowych. Bo w nieznanej miejscowości, zwłaszcza takiej trochę bardziej skomplikowanej niż 'bram cztery ułomki, klasztorów dziewieęći gdzieniegdzie domki' to bez pomocy nawigacji zabłądzić jest łatwo, odnaleźć właściwą drogę trudno, a odnajdywanie właściwej drogi wiąże się ze stratą czasu i wykonywaniem manewrów w ostatnim możliwym momencie (albo i później, co wiąże się często z łamaniem przepisów i niebezpiecznymi zachowaniami na drodze) Nawigacja podpowiadająca właściwe manewry i kierunek jazdy pozwala na skoncentrowaniu się na jeździe, a nie na wyszukiwaniu małej strzałki 'Zadziurze Małe' pomiędzy reklamami.
 6. Dla mnie generalnie sytuacja, o dowolnej godzinie, typu 'hej, jestem X, mam do ciebie telefon od Y, gdzie szukać twojego kesza' jest mocnym nagięciem zasad dobrego wychowania ze strony graczy X i Y , zwłąszcza jeśli gracza X nie znam - więc Toczygroszka całkowicie rozumiem i popieram w tej sprawie. Rozważyłbym wrzucenie na listę 'z tego numeru nie odbieram', niektóre telefony oferują taką sympatyczną funkcjonalność.
 7. Praktyka wskazuje, że oficjalną aplikację to można o kant kuli .... I wszyscy używają albo c:geo, albo Locusa, ewentualnie innych wynalazków.
 8. Jak widać ze zdjęć, znaleziono skrzynki zarejestrowane w obu wiodących w Polsce serwisach. Cieszy też, że 'parkowcy' zaczęli od znalezień, i dopiero mając te znalezienia na koncie, planują zakładanie. Przykładów nieumiejętnego zakładania w ramach rozmaitych akcji i 'projektów' mieliśmy aż nadto, więc takiemu podejściu można jedynie przyklasnąć.
 9. Lejecie Panowie miód na me serce.
 10. A to jest legalne? Link do tego w opisie skrzynki nie będzie potraktowany jako 'wstrętna komercha' ?
 11. HQ repeated their promise that they plan to designate new person for earthcache reviewer. If this is a 'success' or 'failure' - I will not discuss it here.
 12. Awantura skończyła się interwencją HQ totalnie niezgodną z lokalnym, brytyjskim prawem, i dopiero ta interwencja spowodowała rezygnację (wcale nie 'rage quit') jednego z bardziej cenionych i lubianych brytyjskich recenzentów. Jakiekolwiek podobieństwo ... :X
 13. lowca

  Projekt: Zamki

  Skoro nie zgłasza Ci błędu 404 - to żyje. Tylko co to za życie - z newsami sprzed roku.
 14. Wg mojej wiedzy to 'dziesięciotysięczniki' kosztujące 50 zł rozeszły się w nakładzie ponad 300 sztuk. I jeszcze byli na nie chętni.
 15. Robisz sobie w GSAKu filtr, jak masz wyfiltrowane wszystkie skrytki ze słowem 'Challenge' w nazwie, to w menu 'Waypoint' jest polecenie 'usuń' i tam jest do odznaczenia opcja 'prevent from future imports'. Czyli na poziomie GSAKa masz je z głowy.
 16. To pewnie przytaczane przez Ciebie 'ałtorytety lokalne' tak twierdzą. Ja takich opinii nie słyszałem. Iloetapowe multi będzie dla Ciebie satysfakcjonujące?
 17. Serio? A podeprzesz swoje twierdzenie jakimś przykładem? Bo ja w okolicy mam świeżutkie multi właśnie typu 'idź na współrzędne, sprawdź coś, policz następny punkt' *Swieżutkie = około miesiąca ma.
 18. Ja nie wiem, jaką nominalną objętość ma PETka, ale skoro oprócz logbooka (i ołówka) nie wchodzi nic innego, to nazywanie tego 'small' to duża przesada. Rozmiarówka i D/T to dane jedynie deklaratywne, i Rev tego nie weryfikuje, a w przypadku nawet ewidentnych i rażących niezgodności nie może zablokować publikacji. Oznacza to, że poza nawrzucaniem załozycielowi w logu nie można nic zrobić.
 19. lowca

  Precedens

  Jesli - tak jak w Twoim drugim przykładzie - skrzynka A jest regulaminowa, a reviewer nie chce opublikować skrzynki B, niemal identycznej, powołując się na 'precedens', to najprawdopodobniej A nie jest jednak stuprocentowo regulaminowa. Pamiętaj, że rev ma pewien zakres uznaniowości, i w 'szarej strefie' może puszczać lub blokować skrzynki w zależności od swojego wyczucia.
 20. Jesli po zdobyciu mojej skrytki napiszesz mi, że przeszacowałem ( z uzasadnieniem trochę szerszym niz #WydajeMiSię ) to dla mnie zmiana trudności z T4 na T3 nie stanowi problemu. W drugą stronę również.
 21. Do tych, co to zakładają dla badża 'skrzynkę wigo' nie wkładając w ten 'scenariusz' ani grama własnego wysiłku.
 22. "Każdy zakłada mikrusa 'mój hipermarket' a ambitnych tradycyjnych skrytek jak na lekarstwo" Serio, nie słyszysz takich wypowiedzi? Powszechnego, zwłaszcza w tym wątku, utyskiwania na mikropopierdułki magnetyczne pokazujące przydomowe śmietniki? O średnim czasie zycia 2 miesiące? Bo ja z dziką chęcią zdobiłbym 'banalnego spacerniaka' po Starym Mieście w Warszawie. Albo Poznaniu. Albo Krakowie.
 23. Żartujesz - jest aż tak źle? Łudziłem się dotychczas, że 'odwrotki' to patologia, zakładana pojedynczo przez osobników mających parcie na statystyki (założonych typów skrytek).
×
×
 • Create New...