Jump to content

HighlanderPL

+Premium Members
 • Posts

  501
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HighlanderPL

 1. Jeśli źle wyświetlane maile to nie jest konkretna potrzeba, to nie wiem co nią może być Celowo uciąłeś dalszą część cytowanego zdania aby zmienić sens mojej wypowiedzi, czy jej nie zrozumiałeś?
 2. Agreed. An option for HTML email or plain text email would fit very nicely on the Email Notifications tab. Agree too. Please, give us the opportunity to receive e-mails in plain text format. Also awaiting HTML / Plain switch.
 3. Hmm.. u mnie w domyślnym układzie pionowym który używam na codzień nie mam "pasa wolnego miejsca" w lewej. Jak przewinę w lewo, to przeskakuję do wcześniejszego maila. Jak przewijam w prawo - to mogę doczytać maila, i znowu w lewo do początku kolejnego wiersza. Jak specjalnie zmienię układ na pionowy to faktycznie można na styk wcisnąć że się "prawie" mieści. Chyba używamy tego samego sprzętu (Samsung I9100 Galaxy S II) - ja tam nie uważam że jest archaiczny Problem mam tylko z mailami od GS. U mnie wpisy często są dłuższe, może dlatego że więcej keszerów bije się o złotą patelnię w ramach osławionego badge'a długiego logu. @Stryker / @KeymanPL Ja mam GMAIL w wersji 4.2.1. Nie jestem miłośnikiem aktualizacji aplikacji jeśli nie widzę konkretnej potrzeby, skoro piszecie że wyższa wersja może rozwiązać problem to spróbuję tą ścieżką. Dzięki za informację.
 4. Nie chodzi o brak HTML w ogóle, tylko o możliwość wyboru, oraz o takie sformatowanie HTML, aby się dynamicznie dopasował do rozmiarów ekranu. Z tego co piszą w angielskim wątku, standardem jest że wiadomość może być wysyłana jako Plain Text i HTML naraz, i klient poczty może wybrać którą wersję wyświetlić. A GS wysyła tylko HTML, ze sztywno ustawioną szerokością wiadomości.
 5. Drodzy StrykerPL, Wantsky, Rysia - pisząc "grono smartfonowców" miałem na myśli kilkuset uczestników wątków anglojęzycznych, o których pisałem w tym samym poście. Przepraszam że poczuliście się wciągnięci do tej grupy. Jeśli podobają Wam się zmiany to nic mi do tego. Poniżej kilka ilustracji jak to wygląda na moim smartfonie "przed" i "po". Wiem że można w ustawieniach poczty GMAIL włączyć globalne pomniejszanie maila aby się wpasował na szerokość, ale wtedy czcionka jest jak dla mnie za mała do czytania. Skoro tylko z mailami z GS mam takie problemy, to znaczy że problem leży po stronie GS a nie telefonu.
 6. Z monopolistami właśnie tak jest że do zmian na gorsze się trzeba przyzwyczaić, bo wyboru w sumie nie masz. Bank jak Ci zmieni bankowość internetową na fruwający cyrk HTML5 zalany sosem social media i badziewnej grywalizacji, dzięki czemu strony zaczynają ważyć kilka razy tyle kilobajtów co wcześniej, to wciąż możesz go zmienić na inny. Ja nie mam czasu czytać potoku logów przy komputerze, i robiłem to do tej pory w biegu, korzystając z klienta pocztowego na smartfonie. Dzięki amatorszczyźnie GS w wykonaniu kodu HTML czytanie logów stało się tak upierdliwe (konieczność przewijania lewo-prawo każdego wiersza), że przestałem je uważnie czytać, a do tej pory sprawiało mi to frajdę i przekładało się na szybsze serwisowanie, albo na szybką mailową odpowiedź na pytanie geocachera. GS nigdy nie rozpieszczał autorów keszy użytecznymi funkcjonalnościami (w przeciwieństwie do GC-PL Spidera więc ta ostatnia zmiana w sumie nie powinna zaskakiwać. Jak ktoś używa tylko komputera albo tableta do czytania logów znalazców, to faktycznie może mieć tą zmianę w części ciała wzmiankowanej przez Ciebie. Ale grono smartfonowców to dotkneło do żywego, co można zauważyć śledząc już kilka istniejących wątków anglojęzycznych, gdzie ilość wpisów przekroczyła 500, ogromna większość jest negatywna, a przedstawiciel GS przyznał w jednym z postów że forum to niewielki wycinek feedbacku który do nich trafił po tej zmianie.
 7. I to mnie zawsze rozwala. Pomarudzę sobie na forum, oczekując, że ktoś inny te moje pretensje zgłosi gdzie trzeba i uczyni mnie szczęśliwym. Highlander - więcej wiary w siebie. Chcesz inicjatywy oddolnej, to ją stwórz, a nie oczekuj, że ktoś ją za ciebie wystosuje spełniając twoje pragnienia. Już Ty się nie martw o moją wiarę w siebie. Wiara wiarą, a fakty są takie że GS mało obchodzi głos użytkowników, nawet jeśli płacą za konta. Typowe podejście monopolisty. Wątek spokojnie mógł się przerodzić w inicjatywę, jakby nie zamieciono go do "żali". Skoro w polskim forum GC nie wolno dyskutować o takich kwestiach, to się przeniosłem do wątku w anglojęzycznej części i dokładnie opisałem problematyczne kwestie ponad te które już zidentyfikowano. Niby ludzie z GS tam zaglądają, ale ich główny feedback to "jesteśmy bardzo dumni z uruchomienia powiadomień w HTML'u i nie będziemy się z tego wycofywać". Łaskawie przywrócono poprzednią składnię tytułu maila i na tym jak widać koniec.
 8. The easier issue (topic) is now fixed. Now waiting for the "fixed email width" issue: "Email HTML format has fixed width, previously as plain text it was dynamically adapting to screen width, now it is wider than mobile phone screen resolution, and user must scrool left-right-left for each read log line. When log has 10+ lines, it is really annoying."
 9. For me (I own 50+ active geocaches) the biggest issues with new "Owner Notifications" are: 1) Email topics on mobile mail client (i.e. Samsung Galaxy / Android / GoogleMail) - previously topics were fully shown, now they are too long to be presented in preview, so I cannot see in Inbox if the log is "found" or "couldn't find". GC code is also useless. 2) Email HTML format has fixed width, previously as plain text it was dynamically adapting to screen width, now it is wider than mobile phone screen resolution, and user must scrool left-right-left for each read log line. When log has 10+ lines, it is really annoying. I strongly agree that for cache owners there should be an option in setting to uncheck HTML version of notifications. Clear notifications are crucial in process of maintaining our caches properly, especially if somebody own many caches and receives dozens of notifications daily. If HTML is a must, please at least restore previous e-mail topic format, and provide e-mail content adjustable to device screen resolution.
 10. Uważam że nie masz racji. Nie jest ani spór, ani próżny żal, ani też nic nie wnosząca dyskusja. Poruszam konkretny temat, który zbulwersował wielu użytkowników GC, nie tylko w Polsce. Usunąłeś wątek wklejając jego posty do aktualnego wielkiego wora, nazywanie tego połączeniem wątków ze względu na "dopasowanie tematów" jest nie fair. Po to mamy dostępne wątki na forum, aby móc wymieniać informacje w sposób uporządkowany. Jeśli jakiś wątek jest wrzucany do "wora", to tylko po to aby dyskusja szybko wygasła, poprzez jej wymieszanie z innymi. Wg takiego kryterium scalania to proponuję od ręki abyś wszystkie wątki "100", "200",......,"1000","2000" scalił z "Sukcesy, radości i wszystko co nas cieszy", bo przecież dotyczą sukcesów które nas cieszą. Skoro taki wątek może istnieć w części anglojęzycznej, nie rozumiem dlaczego nie może istnieć w polskojęzycznej częsci forum. Czy tutaj obowiązuje inny regulamin? No i właśnie nie rozumiem, dlaczego nie mógł zostać oryginalny wątek, z takim wyjaśnieniem z Twojej strony, plus np. linkiem do wątku angielskiego.
 11. Proszę Moderatora o słowo komentarza dlaczego skasował mój wątek o zmienionych na gorsze powiadomieniach? Liczyłem że uda się na bazie dyskusji wyjść z oddolną inicjatywą do GS (chociażby poprzez Reviewerów) aby poprawić te nowe powiadomienia, a tymczasem widzę że Moderator po kryjomu skasował cały wątek i wrzucił do forumowego śmietnika. Wielkie dzięki! P.S. Istnieje anglojęzyczny wątek w tym temacie, jego moderatorzy nie skasowali: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=324350&st=0
 12. Ciekawe, ja w logach "Owner Notification" (których dotyczy temat), nie widzę informacji o założycielu. Może masz na myśli inne rodzaje notyfikacji, ale to nie ten temat. Fakt, że temat maila też rozwlekli do granic możliwości. Teraz zajmuje prawie 2 x tyle miejsca co wcześniej, a kluczowa informacja (found / couldn't find) poszła na koniec tematu.
 13. Dzisiaj GS zmienił format maili "Owner notification". Wcześniej był to czysty tekst, i dopasowywał się do szerokości ekranu programu pocztowego. A teraz zrobili na sztywno szerokość, za małą jak na laptopy, za dużą jak na smartfony - już nie przeczytam sobie logu na podglądzie w Thunderbirdzie, ani w Samsungu. A najważniejsze elementy (treść logu) były na początku, to teraz są na końcu. Jak coś dobrze działa to najlepiej jest to popsuć... GS jest w tym mistrzem.
 14. Hmm.. z opisu wynika że w okolicy jakaś gotówka do wzięcia
 15. A mnie cieszy że na GC, w moich rejonach (Kołobrzeg + Gdańsk) w ostatnim roku tak zwiększył się ruch polskojęzycznych użytkowników, że wczoraj zdecydowałem że angielskie nazwy keszy zmieniam na polskie, a dodatkowe angielskie lub niemieckie dokładam w nawiasach na końcu. Nawet w Kołobrzegu GC przestał być już systemem dedykowanym dla zagranicznych turystów. Pojawiły się również pierwsze dobre dusze na GC, które zaoferowały się z pomocą w serwisowaniu mojej daleko wysuniętej placówki zachodniopomorskiej. Wcześniej mogłem liczyć na pomoc wyłącznie ze strony użytkowników "lokalnego serwisu". To bardzo pozytywny sygnał.
 16. Nadmiar statystyki to zło. Ludzie aby zdobyć badża za długość logu zaczynają przeklejać opisy z wikipedii odnośnie odwiedzonego miejsca. A potem taki SPAM zaciągamy do plików GPX. http://coord.info/GLERBWF9 Cytuję: "No i mam duży problem. Chciałbym zdobyć badga za długie logi pod znalezionymi skrytkami, ale co można napisać o tej konkretnej skrytce? Jak można skomentować skrytkę, o której sam założyciel nie napisał ani słowa opisu. Dosłownie ANI JEDNEGO SŁOWA. NIC! Owszem, jest podpowiedź. Nawet więcej. Jest podpowiedź w dwóch językach ale.... opisu brak. Pomyślałem więc, że jeśli założyciel nie zamieścił żadnej informacji o miejscu to może ja wkleję informację z lokalnej strony, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. (www.....pl) Gmina Kolbudy położona jest we wschodniej części Województwa Pomorskiego a jej obszar (8280 ha) zajmuje południowo-wschodnią, krawędziową część Pojezierza Kaszubskiego, sąsiadującego z Żuławami Wiślanymi. Gmina ma ponad 14.000 mieszkańców. Ulokowana na osi głównego szlaku komunikacyjnego Gdańsk - Kościerzyna (droga wojewódzka nr 221) graniczy z Gdańskiem, oraz z gminami: Żukowo, Trąbki Wielkie, Przywidz i Pruszcz Gdański. Tworzy ją 15 wsi sołeckich (Bąkowo, Bielkówko, Bielkowo, Babidół, Buszkowy, Czapielsk, Jankowo, Lublewo, Lisewiec, Łapino, Kowale, Kolbudy, Pręgowo, Otomin, Ostróżki) i kilka przysiółków (Miechucińskie Chrusty, Nowiny, Żmijewo, Gołąbkowo, Krymki). Administracyjnie wchodzi w skład powiatu gdańskiego z siedzibą w Pruszczu Gdańskim. Ośrodkiem administracyjno-usługowym gminy jest wieś Kolbudy. W Kolbudach znajduje się większość instytucji publicznych. Tu mają siedzibę: Urząd Gminy, poczta, dwa banki, ośrodek zdrowia, Nadleśnictwo, kilka aptek, spółka wodna, Dom Kultury, bibliotka publiczna, gminne przedszkole, liczne sklepy i zakłady usługowe, posterunek Policji, centrum handlowe... Niemal cały obszar gminy jest skanalizowany, a ścieki odprowadzane są do oczyszczalni Wschód w Gdańsku. Jest też w dużym stopniu zgazyfikowana. Na terenie gminy znajduje się kilka szkół podstawowych, 1 gimnazjum, Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia, liceum zaoczne. Opiekę przedszkolną zapewniają zarówno placówki gminne, jak i niepubliczne przedszkola. W sołectwie Łapino działają Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Pomocy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej prowadzone przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Gmina posiada autobusowe połączenie komunikacyjne z Pruszczem Gdańskim, gdzie znajduje się siedziba powiatu. Komunikację z Gdańskiem zapewnia PKS Gdańsk oraz ZKM Gdańsk. W gminie zarejestrowanych jest ponad 1000 podmiotów gospodarczych oraz kilka organizacji m.in. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Towarzystwo Ekologiczne i Stowarzyszenie Przemysłowo-Handlowe. Ponadto w Kolbudach działa bank PEKAO SA oraz oddział Banku Spółdzielczego Pruszcz Gdański (oba banki posiadają bankomaty), Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach z ogromną salą gimnastyczną i kompleksem sportowym Orlik, nowoczesne Gminne Przedszkole, centrum handlowe. Charakterystycznym dla całej gminy elementem jest dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego, indywidualnego i zwartego. Na pograniczu miasta Gdańska i gminy, w Kowalach, powstało nowoczesne osiedle o zabudowie wielorodzinnej (10.000 mieszkańców). W sołectwie Łapino, w pięknej scenerii zlokalizowane jest luksusowe osiedle domów jednorodzinnych o rezydencjonalnym charakterze. Ten rodzaj budownictwa jest w gminie preferowany. Władze przywiązują wielką uwagę do ochrony środowiska. Na styku terytorium gminy i miasta Gdańska, w sołectwie Otomin znajduje się wysłużone i mające niekorzystny wpływ, z punktu widzenia ekologicznego, wysypisko oraz zakład utylizacji śmieci w Szadółkach. Gmina ciągle inwestuje w ochrone środowiska, czystość i turystykę. Gmina z sukcesami zabiega o europejskie fundusze na rozwój infrastruktury. Kończy się budowa ścieżki rowerowej Kolbudy-Gdańsk oraz nowej drogi Kowale - Otomin. [...] Trzeba podkreślić, że Gmina Kolbudy od dawna cieszy się opinią gminy zasobnej. Pod względem dochodów przypadających na 1 mieszkańca od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach powiatowych i wojewódzkich."
 17. W tym serwisie dla rowerzystów: http://zaliczgmine.pl/communes/map już od jakiegoś czasu funkcjonuje mapa gmin oparta jakieś inne źródło. Fakt że bardzo ciężko chodzi, lepiej ją uruchamiać per województwo.
 18. Tak trzymać! A ja chętnie bym zobaczył statystykę odfiltrowaną z mikro w lesie
 19. Ciekawe. U mnie z kolei jest 678 vs 679, czyli 1 różnicy. Może chodzi o przypadkowe podwójne znalezienia, jedna statystyka je uwzględnia a druga nie?
 20. A czy właściciel nie może po prostu wykonać na takich logach operacji "Permanently Encrypt"? Wtedy {FTF} powinien się zamienić w {SGS} i projectGC tego nie złapie. A log "Found" sobie zostanie.
 21. Przypomina wprowadzenie i usunięcie "czelendży" Pewnie na przyszłość trzeba wszędzie zakodować "Mystery OR Unknown".
 22. Na stronie edycji waypointów jest napisane (nie ma tłumaczenia polskiego): "A Prefix Code is a two character code that is used when a waypoint is associated with another listing. These codes need to be unique for each waypoint on the list. GC, TB, WP and WM are reserved prefix codes." Czyli GS powinien usunąć tą informację, bo tylko wprowadzają zamieszanie.
 23. Już są. Pytanie z ciekawości - co się stało że ponownie znikły?
 24. Czy ktoś się orientuje czy można współdzielić waypointy pomiędzy keszami? Sytuacji gdzie to jest przydatne jest wiele, oczywistym przykładem jest np. parking leśny będący oczywistą bazą wypadową do kilku - kilkunastu keszy w lesie. Pytanie czy da się tak zrobić żeby wprowadzić go z określonym kodem w pierwszym keszu, a potem odwołać się to jego kodu w kolejnych? W edycji waypointów jest dość pokrętnie opisane (jakieś "prefixy" w podwójnym kodzie waypointa), niemniej sugeruje że powinno to działać, ale nigdy nie udało mi się tego wykorzystać w praktyce.
 25. Dziś dalej nie ma quizów na GC PL. Nie rozumiem tej polityki GS'a. Tak poważna zmiana jak zmiana kodu podstawowego typu kesza (pomijając fakt że nie wiadomo po co to robić, wystarczyło zmienić nazwę, chyba że nazwa = kod), powinna być zgłoszona dużo wcześniej, aby wszyscy współpracujący deweloperzy mogli dostosować swoje kody. Locus też nie działa poprawnie.
×
×
 • Create New...