Jump to content

wantsky

+Premium Members
 • Posts

  768
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wantsky

 1. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje - https://www.geocaching.com/cito/
 2. Przenieście te dyskusje do prywatnych wiadomości. Nie wnoszą one absolutnie nic oprócz burzy w szklance brudnej wody.
 3. Ja bym przepisy chętnie w logach swoich skrytek czytał. Pamiętajcie, że co nie jest zabronione, jest dozwolone. Tak samo jak w każdym keszu możecie logować {FTF}.
 4. Nie mogłeś niczego nadpisać. Jeśli stworzyłeś nowe konto, to stworzyłeś nowe konto. Musisz odzyskać hasło na koncie, które miałeś poprzednio. https://www.geocaching.com/account/identify Jeśli nie pamiętasz żadnych danych tamtego konta (adres email lub nazwa użytkownika), konto straciłeś bezpowrotnie.
 5. Do tego służą wpisy NEEDS ARCHIVED. Recenzent puścił, bo zapewne w rozmowie z założycielem uznał, że skrytka nie zagraża bezpieczeństwu.
 6. Recenzent nie jest w stanie wszystkiego zobaczyć, poza tym zdarza się, że jest wprowadzany w błąd. Skoro Tobie przeszkadza, a innym nie, to musisz robić jak inni? To tłumaczenie jest strasznie słabe.
 7. Zalogowałeś te skrytki jako nieregulaminowe?
 8. Zakładając, że zaznaczyłaś to, że opis zawiera HTML, to: <a href="link_do_film_na_yt" target="_blank">tekst, który chcesz, żeby się wyświetlił jako link</a> target="_blank" powoduje otwarcie linku w nowej karcie
 9. Śmiało pytaj tutaj - https://www.facebook.com/groups/842019899257553/?ref=bookmarks
 10. Jeśli pisanie do HQ nie ma sensu, to pytanie recenzenta najprawdopodobniej tym bardziej nie, a HQ to ostatnia możliwość. Dla Ciebie brzmi jak wyuczona formułka, dla mnie nie.
 11. Wątek na forum. A tak serio: HQ nikomu nie udostępniło listy. Jeśli ktoś ma pytania, należy pytać HQ.
 12. Każdy punkt pośredni (waypoint) dodany na geocaching.com musi mieć określone współrzędne. Jeśli stwierdzisz w scenariuszu Wherigo, że chcesz, żeby Twoją wskazówką do znalezienia pojemnika finałowego będzie przeszukanie hektara lasu, to oczywiście możesz tak zrobić, ale (niewidoczny) waypoint finałowy zarejestrowany w listingu musi określać dokładne położenie pojemnika finałowego.
 13. Tak, jest to opcja premium. Więcej tutaj - https://www.geocaching.com/help/index.php?pg=kb.printer.friendly&id=5#p175
 14. Serwisuję brak logbooka tylko jeśli mam zapasowego. Zazwyczaj nie mam. Rozumiem serwisy w uzgodnieniu z założycielami i fajnie, że społeczność potrafi się tak wspierać. Serwisów na dziko, bo ktoś kesza nie znalazł, nie rozumiem i nie popieram. Ale i tak najważniejsze jest to, że ktoś trafi w dane miejsce albo przeczyta historię. Cała reszta, oprócz spraw regulaminowych, jest w głowie każdego keszera.
 15. Atrybuty to pomoc założyciela dla poszukiwaczy. Nigdy nikt nie będzie wszystkich atrybutów czytał tak samo jak inna osoba, nie ma przyjętych niepisanych zasad. I pewnie nie będzie, zwyczajnie nie ma takiej potrzeby.
 16. O jednej wiem - https://www.geocaching.com/geocache/GC7B77T_dubrovnik-city-walls-virtual-reward
 17. To się świat nie kończy. To tylko zabawa, może częściej trzeba o tym przypominać
 18. Nikt nie ma wglądu w listę i nie wiadomo czy to jest 40 czy 15 na Polskę.
 19. Ja mam wrażenie, że świadomość tego co to w ogóle jest TB jest niska i dlatego ludzie uznają to za przedmiot kolekcjonerski i sobie go po prostu zabierają (zazwyczaj niestety nie zostawiając nic od siebie).
 20. Zdarza się to wszędzie. Założyciele mają możliwość usuwania logów. A Ty oczywiście możesz zrobić jak napisałeś. To kwestia Twojego geo-sumienia. Chciałbym przypomnieć, że to jednak tylko zabawa.
 21. Jest zabronione: https://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx#buried Czyli jeśli wymagane jest wykopanie lub stworzenie dziury w ziemi aby umieścić lub znaleźć skrytkę, jest to zabronione.
 22. Wydaje mi się, że cała ta dyskusja w ogóle nie należy do tego wątku. Idźcie sobie narzekać do niewnoszących żali i dyskusji.
 23. Mnie duże kesze ani ziębią ani grzeją. I tak w zdecydowanej większości z nich (w Polsce) widziałem same śmieci. Nie nazwałbym tego fantami. Za TB nie gonię, a najfajniejsze jest dla mnie poczucie tego, że się ruszyłem i coś znalazłem zamiast leżeć na kanapie. Jeśli chodzi o logi w moich skrytkach, to wolę te ciekawe i personalne, ale cieszy mnie każdy, bo pokazuję miejsca i rzeczy dla mnie ważne i jeśli ktoś poświęcił na nie chociaż chwilę, to już nagroda sama w sobie.
×
×
 • Create New...