Jump to content

Stryker

+Premium Members
 • Posts

  438
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Stryker

 1. Changing the username, logging with delay or not logging at all are not bad ideas, but still not a solution, it's just workarounds. Logs are for me a part of the game and I like to leave (and receive) feedback there, but it's rather for the owner, not people, who are not interested in geocaching at all - just having some dummy account to follow other players. I wonder why is it possible (due to privacy protection) to hide "Statistics" tab data, but the last activity is still visible for everyone?
 2. My activity can be hidden on my friends' dashboard (which is good), detailed statistics can also be disabled, PGC allows hiding the stats as well, but "All geocache finds" of any profile can be an excellent "tool" for stalking almost everyone, who is logging finds on geocaching.com. It's fine to let the users from my friendlist to see this page, but it should be (by default!) hidden for all other visitors. Same goes for gallery.
 3. Z jednej strony trudno uzależniać dostępność czy cenę dodatkowego sprzętu od poziomu D - nieważne, czy wymagany jest magnes, drabina czy helikopter, wszystko to, czego nie ma ze sobą niedzielny geocacher (i nie jest czymś do pisania) jest dodatkowym sprzętem. Z drugiej - nie dajmy się zwariować, bo nagle okaże się, że D5 jest też kesz otwieralny monetą czy multi z etapami QR. Potraktowałem to inaczej: jeśli <5% keszerów (wg mojej wiedzy i szacunków) dysponuje wymaganym sprzętem - D5, jeśli >50% - max. D3.0, pozostałe widełki na czuja. W tym przypadku szacowałbym, że jednak mniej niż co dwudziesty keszer ma wędkę, więc D:5.0 uzasadnione. A do szacunków dot. sprzętu dodałbym jeszcze 0,5 gwiazdki za konieczność odpowiedniego manewrowania wędziskiem.
 4. Z punktu widzenia użytkownika garminów (w sumie trzy różne modele, aktualnie oregon 700) od lat dziesięciu: - współczesne telefony do geocachingu są o wiele lepsze niż garmin (nawet pomijając fakt, że aby wrzucić na urządzenie kesze trzeba tworzyć gpxa i podłączać KABLEM do komputera - dla kogoś, kto nie jest przyzwyczajony to trochę prehistoria :D) - na rower można kupić chociażby hammerhead karoo, który na głowę bije wszystkie garminy, z tymi "rowerowymi" włącznie - mam wrażenie, że z każdą aktualizacją oprogramowania urządzenie działa wolniej - ekran dotykowy w deszczu sprawia te same problemy, co telefon + nie chce się zepsuć ? + nie chce się utopić, rozwalić, ani nawet zgubić + na parze naładowanych aku działa 12-15h z włączonym ekranem, zapisem śladu i regularnym klikaniem, przewijaniem itd. Podsumowując: Z pewnością to ostatnie urządzenie Garmina, jakie kupiłem ?
 5. Obstawiamy ile opublikuje się w Polsce z rzutu 2.0 ?;-) Mój typ: 97szt. (uwzględniając 17, które już opublikowano)
 6. Inne "rozwiązanie", które jest też w podlinkowanym przez @rapotek wątku, to zaszyfrowanie treści, które jest oczywiście banalnie proste do odczytania dla szukających sensacji wskazówek w logach, ale wystarczające dla tych, którzy nie chcą sobie niechcący zepsuć zabawy spoilerami. A tak z brutalnego doświadczenia: nie przejmuj się, większość poszukiwaczy (dot. szczególnie skrytek tradycyjnych) nie przeczyta nawet Twojego listingu, nie mówiąc o logach ;-)
 7. A wiadomo też kiedy owner zmieni warunki i przestanie ukrywać te "kesze" ?
 8. Też myślę, że dziwnie wygląda jak @dadoskawinakeszuje poza miejsko-wiejską gminą Skawina ?
 9. Od którego poziomu odblokowuje się taka umiejętność?
 10. Dawno temu była zorganizowana, ogólnopolska akcja zawieszania keszy w proteście przeciwko.. a mniejsza, kto chce sobie znajdzie/pamięta. Niczego nie przyniosła, co akurat mnie nie zaskoczyło. Może czas na ogólnopolską akcję NM w skrytkach z listingami byle jakimi tj.: - wklejka z innych stron (bez podania źródła szczególnie) - błędy ortograficzne, językowe i inne - zupełny brak opisu lub szczątkowy typu "drzewo" Ważne (wg mnie) aby te logi dodawały osoby, które mają założone skrytki z w miarę poprawnymi listingami i żeby miały 1k znalazień - na początkujących skuteczniej zadziała taka uwaga niż np. dodana z konta-wydmuszki. Souvenir creation celebration jest dodatkowo dobrym pretekstem do takiej akcji. (takiego loga gdzieś niedawno dodał @dadoskawina, ale nie chce mi się szukać ;-) poza tym wystarczy przygotować kilka szablonów - większość słabych listingów na jeden lub kilka "załapie się" na pewno.)
 11. Stryker

  geocaching.pl

  Niektóre eventy mają już swoich naganiaczy, nie tylko na fb - masówka kopiuj-wklej wysyłana jest w wiadomości na gc, wg nieznanego klucza. Były już w Polsce eventy, gdzie za sztuczny tłum robiły dzieci, którym założono konto tylko po to, żeby suma "attendów" się zgadzała. Patologii powstrzymać się nie da, podobnie jak prób zarabiania na eventach czy skrytkach. Bardziej kompetentnej osoby niż @dadoskawina nie znajdziemy. Oby tylko na liście nie królowały "bilety to nie śmieci" (chociaż akurat tę serię uważam za ciekawą, nawet dla "niebileciarzy")
 12. Stryker

  geocaching.pl

  Faktycznie te półgodzinne można spokojnie pominąć przy wyborze. Biorąc pod uwagę: większość z nich w ogóle nie powinna zostać opublikowana a już na pewno keszerski Kowalski nic nie traci nie biorąc udziału takim wydarzeniu. Obawiam się, że bez ręcznej (a co za tym idzie subiektywnej) selekcji tu się nie obejdzie, ale jakikolwiek by to nie był mechanizm, będzie zachęcał do przygotowywania oryginalnych eventów, w które włoży się nieco więcej niż ustalenie lokalizacji i czasu spotkania.
 13. Stryker

  geocaching.pl

  +1. Nawet nie chodzi o same mega, ale też o eventy, których organizatorzy proponują uczestnikom coś więcej niż: Ot takie "featured events" ;-)
 14. Wartości, które są podane w wymaganiach są bezwzględne - Twój licznik znalezień na geocaching.com jest wiążący czyli potrzebujesz 250, nie 350 w tym przypadku. Najwygodniej sobie sprawdzić tutaj czy spełniasz wymagania
 15. To, że pisane zasady mają być uniwersalne, nie znaczy, że nie da się wprowadzić pewnych lokalnych reguł, których wdrożenie wyszłoby wszystkim na dobre. Skoro Czesi skutecznie wprowadzili zasadę beta testów przeprowadzanych przed publikacją, w większości regionów w Polsce też by się udało. Trzeba tylko wypracować jakiś mechanizm i samemu dawać przykład. Aha, nierecenzentom wymagającym np. poprawnej polszczyzny, przypominam o istnieniu logów NM - kesza wcale nie trzeba znaleźć, aby takiego loga dodać i wyrazić w nim swoje uwagi. Po publikacji w pewnych kwestiach macie taką samą moc jak reviewer ;-)
 16. Jesteście mądrale, klepiąc żale na forum a czy któryś z Was zrobił coś w kierunku edukacji tegoż użytkownika? Chociażby na zasadzie "słuchaj, Kuba, fajnie że chcesz zakładać nowe skrytki, ale najpierw czegoś poszukaj a jak potrzebujesz pomocy w zakładaniu - daj znać". Takich keszerów nam potrzeba.
 17. @lipcio82 tego typu skrytki gdzieś, gdzie są drzewa czy "kolczaste pędy" lepiej zakładać podczas bardziej "zielonych" pór roku - robiąc to teraz możesz niechcący sprawić, że kesz będzie dostępny tylko w zimie. Wydawało mi się też, że multi byłoby jeśli przy odblaskach byłyby cyfry, z których za pomocą prostego wzoru otrzymałoby się współrzędne (finału lub następnego etapu), ew. należałoby liczyć odblaski i to do wzoru podstawiać. Zagadka z atrybutem field puzzle w przypadku, kiedy mamy współrzędne startowe (podane wprost lub po rozwiązaniu zagadki) a dalej to już używa się tylko oczu i latarki a kesz jest na końcu ścieżki. Wg mnie w tym przypadku typ nie ma specjalnego znaczenia i należy w listingu opisać zadanie a reviewer w razie potrzeby mniej lub bardziej zdecydowanie poprosi o zmianę ;-)
 18. Masz jeszcze opcję zaszyfrowania wpisu w Twojej skrytce - kłódka obok ikonki kosza. "Znaleziono w nocy" staje się "Manyrmvbab j abpl", co oczywiście każdy może sobie na czytelną formę przełożyć, ale treść nie jest wprost widoczna. Log zostaje, +1 do statów nie zabierasz, autor pewnie nawet nie zauważy (nie dostaje powiadomienia).
 19. Albo złośliwą ekstremalnie turystyczną ;-)
 20. @G R A B S, załóżmy, że keszowanie to taka wyprawa na Orlika. Bierzesz mniej lub bardziej napompowaną piłkę, kilku kolegów. Tak sobie kopiecie, ale piłka wypada za ogrodzenie/pęka. Jeden z kolegów jakby nigdy nic wyjmuje z kieszeni piłeczkę do tenisa i rzuca nią w kierunku bramki, krzycząc "GOOOL!". Po jakimś czasie na boisku macie dwie piłki tenisowe, siedem ping-pongów, pięć szklanych kulek i papierowy samolot. Gracie dalej! Za chwilę dokładacie bramę hokejową (bo akurat ktoś miał w bagażniku). Ktoś też wpada na pomysł, że może by tak wykopać dołki, bo tak będzie lepiej/śmieszniej/trudniej/łatwiej. I jeździć po nawierzchni na hulajnogach, tak! Jeden z "graczy" nawet stwierdza, że jak zrobi fotkę buta na tle owego Orlika to tak jakby strzelił gola w sumie. Wszystko w ramach podwórkowej ligi mistrzów! Oczywiście nic nikomu nie mówicie. Po godzinie przychodzą inni, widzą ten cały kreatywny układ i nie wiedzą o co tu chodzi. Jedni zaczną grać normalnie, inni spróbują grać w minigolfa, jeszcze inni zgłoszą zarządcy, który ma takich Orlików sto. Ten albo doprowadzi do stanu pierwotnego, albo całość oleje ("macie boisko za darmo, grajcie jak chcecie, w co chcecie, cieszcie się, że jest!"), albo zamknie obiekt w cholerę, bo naprawa nie ma sensu.
 21. W związku z tym, że link powyższy zawiera wszystko, ale nie odpowiedzi na Twoje pytania: Nie, na sprzątanym obszarze skrytek być nie musi i "z okazji" CITO nie trzeba zakładać żadnych nowych. Idea tego eventu (i wszystkich innych publikowanych na GC) nie polega na wspólnym poszukiwaniu czy zakładaniu keszy. Przeczytaj wytyczne z powyższego odnośnika a jeśli Twoja forma CITO spełnia te zapisy, dograj szczegóły z lokalnym recenzentem.
 22. Wszystkim Wam najwyraźniej "powiewa" i zamiast coś z tym zrobić (lub przynajmniej solidarnie ignorować), wolicie logować kolejne odsłony tych samych keszy. Brawo. Nie ma sensu robić tajemnicy z patologii. Account_Disabled akbaruss LiczymyDoTysiaca account_suspended + kilku koleżków do żonglowania keszami - RyanRJJ01, kapi332... Pewnie kont jest więcej o czym lokalasi doskonale wiedzą..
 23. @abigeo i inni ukrywający się pod kontami-wydmuszkami, możecie podać jakieś powody zakładania takiego maskującego konta w celu publikacji skrytek? Dla mnie to ewidentne uciekanie od odpowiedzialności.. W razie czego to nie Ty chowałeś, tylko ktoś z "historycznego składu" lub "okazjonalnego składu, zależnego od okoliczności"? Te określenia to już wybitna furtka Do kogo wysyłane są powiadomienia o logach z problemami z danym keszem? Zakładanie dedykowanego konta do publikacji/organizacji eventów wydaje mi się całkiem logiczne (szczególnie, jeśli stoi "za nim" jakieś formalne stowarzyszenie). Rozumiem też w przypadkach LGD, gdzie były projekty, warunki i inne cuda. Natomiast konto "nieformalnej grupy keszerów", służące tylko do publikacji (co ciekawe zazwyczaj wielkich serii) kompletnie do mnie nie trafia.
 24. Proponuję akcję #stoplogomzbiorczym połączoną z petycją do PGC w sprawie zniesienia odznaki za długość logów. A dla @bacza zakaz dostępu do komputera na rok za ułatwianie procederu ;-) PS. @sernikk, przepisy już w logach bywały ;-)
 25. Trochę racji masz, z drugiej strony jakiego loga się spodziewać w takim keszu? Randomowa lokalizacja w środku miasta, niepotrzebny i długi listing. Kesz założony na zasadzie "se założę, bo jest miejsce i mogę", więc i log "se wkleję, bo jest miejsce i mogę".
×
×
 • Create New...