Jump to content

Garmin chirp™


Spider

Recommended Posts

Ok, dzięki - y_a_h_oo już mi wszystko wyjaśnił via email. Jest dokładnie tak jak napisałeś - dziwne bo tych informacji na próżno szukać w instrukcji lub w sieci. dry.gif

 

BTW: Mój chirp jest już "w terenie", a skrzynka czeka na publikację, także w ciągu kilku dni z tą technologią będzie można się zapoznać się także w Krakowie.cool.gif

Edited by VladMordock
Link to comment

Coś nie doczytałeś, oto fragment instrukcji:

 

"Urządzenie chirp automatycznie tworzy zabezpieczenie kodem PIN, aby właściciel mógł je bezpiecznie zaprogramować.

Chroni to urządzenie przed przeprogramowaniem przez osoby postronne (np. osoby, które znalazły zgubione urządzenie).

Kod PIN tworzy pięć ostatnich cyfr identyfikatora ostatniego urządzenia Garmin, którego użyto do zaprogramowania urządzenia chirp.

Identyfikator urządzenia można znaleźć w podręczniku użytkownika urządzenia Garmin."

 

Przypomnę, że ID urządzenia to nie jest S/N (serial number) w komorze baterii.

 

Instrukcja w języku polskim do chirpa (275kB)

 

Bardzo dobrze, że będzie kolejny chirp! W Borowicach wielu keszerom pokazywałem gdzie włączyć odbiór chirpów, bo nie wiedzieli, że jest taka funkcja i mieli wyłączone. Pozdrawiam Kraków!

Link to comment

Mea culpa - podczas rozpakowywania chirpa nie dostrzegłem takiej instrukcji, widocznie za bardzo byłem zafascynowany nowym gadżetem i musiała "polecieć" od razu razem z opakowaniem do kosza. W sieci szukałem czegoś w stylu "chirp password protection", bez rezultatu, ale może za mało się przyłożyłem...dry.gif

 

Dzięki! cute_animated.gif

Edited by VladMordock
Link to comment

Jak dla mnie chirp jest fajną zabawką ale sukcesu w geocachingu nie zrobi bo nie dość że kosztuje całkiem sporo to i tak większość keszerów szuka z telefonami które chyba tego nie odbierają a nawet jeśli to większość geocacherów nie wie w jaki sposób to odbierać co ogranicza całą zabawę. Nie wspomnę już że jak się takiego chirpa nie zamuruje to zaraz pewnie ukradną :/

 

Sam robiąc projekt Geocaching Szczecin początkowo zakładałem zakup kilku chirpów ale zrezygnowałem z tego właśnie z wyżej wymienionych powodów.

Link to comment

Zgadzam się - po umieszczeniu kesza w terenie dokładnie takie mam odczucia. Niby fajny gadżet, ale tak faktycznie nie wiadomo do czego... Jeśli ktoś chce zrobić coś interaktywnego jest Wherigo, które można zrobić w cenie zwykłego kesza, a z prostym przekazaniem krótkiej wiadomości i kordów poszukującym większość z keszerów nie będzie miała problemów. laughing.gif

 

Ciekawostka, ot co... bad_boy_animated.gif

 

No może jakby kosztował jakieś 20zł i ANT+ byłby bardziej popularny...

Link to comment

Zgadzam się - po umieszczeniu kesza w terenie dokładnie takie mam odczucia. Niby fajny gadżet, ale tak faktycznie nie wiadomo do czego... Jeśli ktoś chce zrobić coś interaktywnego jest Wherigo, które można zrobić w cenie zwykłego kesza, a z prostym przekazaniem krótkiej wiadomości i kordów poszukującym większość z keszerów nie będzie miała problemów. laughing.gif

 

Ciekawostka, ot co... bad_boy_animated.gif

 

No może jakby kosztował jakieś 20zł i ANT+ byłby bardziej popularny...

 

Wherigo jest fajne :-) i powoli się staje bardziej znane w PL

Link to comment

Kuchomik, cierpliwości. GS nie rychliwy, ale... przyjdzie czas na Wherigo. B)

Niestety jestem podobnego zdania co Kuchomik. W materiałach promocyjnych Groundspeaka o Wherigo nie ma praktycznie nic i ta forma tworzenia scenariuszy do skrytek nie jest w ogóle przez nich promowana. Garmin też przestał już dodawać do swoich nowych urządzeń możliwość odczytu Wherigo...

Jedynie garstka zapaleńców nie pozwala gdzieniegdzie zapomnieć keszerom że są też takie skrytki jak Wherigo :)

Link to comment

Zakupiłem chirpa dawno temu, zaprogramowałem go garminem którego już nie posiadam. Postanowiłem w końcu założyć skrytkę i wykorzystać mojego chirpa a tu niespodzianka. Chcę zaprogramować chirpa za pomocą mojego nowego garmina a ten chce kod.

Do starego garmina nie mam dostępu, ID nie mam.

Nie wiedziałem że chirp paruje się z garminem, jak go teraz na nowo zaprogramować ?

Link to comment

Jest jednak trochę inaczej:

 

Using PIN Entry

As the owner of the chirp, your device automatically creates a PIN-entry to program the chirp securely. This prevents non-owners (finders) from reprogramming your chirp. The PIN is the last five digits of the unit ID from the last Garmin device you used to program the chirp. To find your unit ID, refer to the owner’s manual for your Garmin device.

Instrukcja: http://static.garmincdn.com/pumac/Chirp_OM_EN.pdf

 

Tak więc jeśli znasz ID tego wcześniejszego Garmina to powinno Ci się udać odblokować Chirpa ;)

Link to comment

Wcześniejszy garmin poszedł do serwisu, w serwisie wymiana na nowy model a następnie go sprzedałem i kupiłem 64st.

 

Myślę że chirpa mogę wywalić do kosza.

 

A ja myślę, ze spacerek do serwisu i zapytanie o nr ID garmina, którego onegdaj do tego serwisu oddawałeś, może być pomocny.

Link to comment

@Plomba - dobrze wiedzieć, ja mojego wymieniałem przed upływem 12 miesięcy, może teraz też nieco przeczekam. Koszt baterii niewielki, ale u mnie każda wymiana to wycieczka w teren z młotkiem i woreczkiem gipsu... bad_boy_animated.gif

 

Inna sprawa jest taka, że jak zejdą śniegi to muszę się wybrać na miejsce z telefonem i sprawdzić czy Chirpa można faktycznie z telefonu odczytać (

). Zakładając, że telefonów z ANT+ coraz więcej (http://www.thisisant...1/ant-in-phones), może problem potrzeby posiadania Garmina się skończy. blink.gif
Link to comment

A jakieś smartfony z klasy 'economic' obsługują Anta? Bo jak teraz przeglądałem listę, to go w tych tańszych (tak do 800zł) brak. Za to NFC jest dość szeroko obsługiwany.

 

NFC ma dość wiele zastosowań, od wejściówek po karty płatnicze, a ANT to chyba tylko ciekawostka i zabawka?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...