Jump to content

ru.beus

+Premium Members
 • Posts

  898
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ru.beus

 1. Stopień trudności terenu i zadania możesz edytować tak jak inne elementy opisu. Kombinacja trudności zadania i terenu powinien oddawać stan faktyczny. Jeśli coś drastycznie się zmieniło pod względem kombinacji D/T - jak i sposobu ukrycia kesza, można rozważyć archiwizację starej skrzynki i publikację nowej.
 2. Podstawową i naczelną zasadą tej zabawy w przypadku skrzynek posiadających pojemnik jest fizyczne wpisanie się do logbooka. Przytoczone przez ciebie 'zalety' można rozszerzyć - po co wspinać się po kesza na drzewo skoro można go z dołu sfotografować i zaliczyć ? Zdjęcie można sobie 'pożyczyć' i przerobić
 3. Hej. Jeśli obiektu wchodzące w skład szlaku są stosunkowo blisko siebie, możesz zrobić tak, że odpowiedź na pytanie w lokalizacji będzie wymagało odwiedzenia dwóch miejsc. Natomiast jeśli są daleko, wybierz może te , które twoim zdaniem są najciekawsze. Zachętę do odwiedzenia całego szlaku możesz umieścić w opisie, albo w "kronice"
 4. Mocno dziwne i nie słyszałem by komuś tyle żarło. Niestety nie powinien ile wynosi normalne zużycie bo oficjalnej aplikacji używam tylko do odczytu wiadomości w terenie i ogarnięcia tematu keszy z souvenurami, a na co dzień korzystam z innych aplikacji.
 5. Napisz proszę więcej szczegółów. W jakich okolicznościach nie wyświetlają Ci się skrytki na mapie ? W wynikach wyszukiwania ? Po kliknięciu w menu Zabawa -> Pokaż mapę ? Jaka przeglądarka ? Trochę za mało szczegółów.
 6. Oficjalne spotkania ze względu na pandemię nie są organizowane, dlatego w kalendarzu jest tylko ta jedna impreza w 2022,. Która pierwotnie miała się odbyć w 2020.
 7. Życie towarzyskie toczy się na Facebooku. Tam na pewno znajdziesz chętnych do wspólnego keszowania Zapraszam do grupy https://www.facebook.com/groups/wawageo/
 8. I have a question. Does the previously awarded credit for creating AL still have a specific dedline, or can it be used at any time?
 9. ru.beus

  Przesiadka na iOS

  Skontaktuj się z graczem Chyziu ( https://www.geocaching.com/p/default.aspx?guid=872ae7d9-4226-49e5-9cb8-6f83d988606d ) on Ci tajniki Cachly objaśni. Tylko pamiętaj, że aby w pełni korzystać z tej aplikacji, musisz mieć konto premium na geocaching.com
 10. Dobrze zrozumiałeś, tak zaliczają się do głównego licznika liczby znalezień. Należy jednak pamiętać, że stanowią one coś w rodzaju scenariuszy Wherigo, gdzie trzeba być w konkretnej odległości od strefy by móc "zagrać". Scenariusze Adventure Lab w Polsce znajdziesz w Toruniu, Warszawie, Łodzi i we Wrocławiu. Kilka zagranicznych jest blisko granicy - zwłaszcza tych czeskich Jak odpalisz aplikację, to nasz dwie opcje by odszukać scenariusz. Możesz na chybił trafił przesuwając mapę i klikając "Explore" lub poprzez przycisk "Discovery" wyświetlić listę posortowaną według odległości od twojej lokalizacji.
 11. Koleżanki i koledzy, w 2020 roku mega event z cyklu Geocaching Party odbędzie się w Gdyni https://coord.info/GC8CBH8
 12. O dacie nemrodek napisał wszystko. Natomiast odnośnie współrzędnych - najpewniej kopiujesz te z google maps mające postać 52.25118 21.25321 czyli format dd.ddddd I próbujesz "przerabić" je na inny format wstawiając spację i kropkę tak aby przypominały postać dd mm.mmmm Tak się nie robi. Najprościej - wklej po prostu współrzędne skopiowane z google maps i nic z nim nie rób. Strona geocaching.com przy kolejnym etapie zakładania skrytki sama przekonwertuje je we właściwy format.
 13. Masz przecież opcję odzyskiwania haseł a nawet i zapomnianego loginu
 14. Są akcesoria wędkarskie, które mają 10-12 m, ale kosztują ~2,4 tys. PLN Ale czy aby na pewno to jest 12 m ? Ja się spotkałem z takimi keszami na max. 6 metrach i też wydawało się wysoko..
 15. Od stycznia jeszcze więcej Białorusi będzie dostępne i w końcu pojawia się możliwość dojazdu pociągiem http://m.bialystok.eska.pl/newsy/do-brzescia-bez-wizy-tak-to-mozliwe-szczegoly/643134 A jak ktoś chce dużo więcej zwiedzić, to wystarczy w tym celu przylecieć na Białoruś samolotem, na międzynarodowe lotnisko w Mińsku.
 16. when, oh when instead creating of new “fireworks" and "improvements", which in many cases only apparently enhance the functionality of the site geocaching.com, you implement something that is more needed for users? I am talking about visual editor for editing descriptions for existing caches (also unpublished stub), not just newly created ones ! We have been waiting for it for over 6 years !!!
 17. A dlaczego miałby się nie liczyć ? Skrytki jak każde inne, tyle, że widoczne dla węższej grupy osób.
 18. Dla skrytek z terenu Polski można ustawić sobie powiadomienia z pomocą strony geocaching.pl Przychodzą z pewnym opóźnieniem (i dobrze, bo to nie jest funkcjonalność konta premium) ale są :-)
 19. Potrzebne jest doprecyzowanie problemu :-) Czy : a) zarówno skrytki jak i trasa mają być w pełni osiągalne dla osoby na wózku. b ) trasa ma być dostępna do samodzielnego poruszania się dla odoby na wózku (czasem z asystą, ale jako wyjątkową sytuacją) a kesze w większości mogą, ale nie muszą być możliwe do podjęcia. c ) założenia co do trasy jak wyżej, ale kesz dostępny bezpośrednio dla wózkowicza to szczególny wyjątek Jeśli coś pomiędzy b a c, to z ładnych widokowo miast i mejsc w Polsce, w których byłem na keszowaniu zaryzykowałbym: Bydgoszcz, Łomżę, Tarnów, przedwojenną część Gdyni, Gdańsk ale poza sezonem i z wybranymi miejscami w Oliwie (okolice katedry i Park Oliwski), Łódź, Żyrardów, Opole.
 20. Niezła cena - trzeba będzie się kopsnąć i sprawdzić na żywo
 21. ru.beus

  EVENTY, EVENTY

  W październiku do Warszawy z wizytą przyjedzie przedstawiciel centrali groudspeeka Szczegóły - https://coord.info/GC7BTTM
 22. W Warszawie będzie - koleżanka Sowka11 się załapała :-)
 23. Kaliho - nawet korzystając ze stosownego programu, można zalogować indywidualną perełkę - wystarczy chcieć i pamiętać o tym
×
×
 • Create New...