Jump to content

miklobit

+Premium Members
 • Posts

  154
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by miklobit

 1. Jeżeli Ty nie masz nic do powiedzenia merytorycznie to nie znaczy, że Ktoś inny nie będzie chciał dorzucić coś ciekawego w temacie. Jeżeli ludzie mają ciekawe pomysły ale słabe pojęcie o ich wykonalności, to lepiej ich wyśmiać i zamknąć wątek czy napisać coś mądrego, co pomoże je dopracować ?
 2. Ale dlaczego ? Skoro najnowszą dyscypliną geocachingu jest produkcja geocoinów sprzedawanych za kilkaset PLN, które nigdy żadnego kesza nie zobaczą to na drugim końcu są Ci którzy jednak chcą robić rzeczy które będzie można włożyć do kesza (bez żalu jak zginie). A jak wyśmiewasz papierowe to jest papier i papier: http://www.geocachin...tracker=TB51MYX Zapomniałeś o koszcie matrycy. Ale jak ktoś chce robić metalowe coiny w małym nakładzie (od jeden sztuki) w rozsądnych kosztach to owszem jest sprawdzona technologia - metal clay. Technika i narzędzia jak do gliny, na końcu wypalanie i dostajemy przedmiot z czystego metalu (miedź,brąz,srebro)
 3. która jest tak ze 100 razy droższa od gliny...
 4. Arek - masz zapewne ciekawe pomysły ale najpierw spróbuj pogłębić wiedzę w temacie zanim je zapodasz na forum i inni stracą czas korzystając z porad niesprawdzonych/niewykonalnych . Do trwałego wypalenia gliny trzeba osiągnąć temperaturę minimum 900 st. C. i utrzymać ją przez co najmniej kilkanaście minut - to jest niewykonalne na otwartym palenisku. Jeśli chcesz popróbować z tą gliną (Ty albo ktokolwiek inny) i coś uda się ulepić/odcisnąć to zapraszam do pracowni FTFshop pod Wrocławiem na bezpłatne wypalenie coinów w profesjonalnym piecu do ceramiki.
 5. Wypalanie, malowanie i klika innych drobiazgów ( jak np wielkość coina - 35mm - nierealna do precyzyjnego ręcznego odciskania napisów czy numerów seryjnych) które znacząco podwyższą koszt i pracochłonność. Przy coinach dwa razy większych ( np. )już był problem z uzyskaniem dokładnego wzoru a przy takich jak proponujesz to naprawdę będzie wyzwanie. Ale próbuj .. i potem pokaż co Ci wyszło.
 6. Zaproponowałeś rozwiązanie, które, nawet jesli jest rozsądne, to tu jest politycznie niepoprawne Dlaczego niepoprawne ? Przecież to własnie geocaching.com jest (prawie wyłącznym) beneficjentem różnych projektów finansowanych ze środków publicznych (z UE). W zeszłym roku kilkaset tysięcy PLN zostało wydane w Polsce na projekty ze słowem "geocaching" w nazwie (tylko te o którym wiem).
 7. miklobit

  Garmin chirp™

  Tu są opcje dla telefonów bez wbudowanego ANT'a: http://www.thisisant.com/consumer/ant-101/ant-in-phones/
 8. Patrząc na model biznesowy GS, wartością dla nich są szukający bo płaca im pieniądze. Reszta (czyli zakładacze i recenzenci) mają wspólnie generować (za darmo) kontent, który można sprzedać szukającym. Wszelkie nowe pomysły, ulepszenia serwisu, zmiany w regulaminie są potrzebne tylko w takim zakresie w jakim pomagają sprawnie utrzymywać ten podstawowy "obieg materii". Podniesienie poprzeczki zakładaczom to byłby na dłuższa metę strzał w stopę dla GS.
 9. Smycze, przypinki odblaskowe i zestawy ze wspólnym kodem śledzenia:
 10. miklobit

  Letterboxy

  Guma stemplarska Guma stemplarska jest za cienka do ręcznie robionych pieczątek i zbyt elastyczna. Z materiałów które są łatwo dostępne najlepiej się sprawdzi linoleum. Trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu (przy użyciu innych materiałów niż drewno). Własnego stempla czy puduszki do tuszu ? Klasyczne letterboxy (z których GS zerżnął całą idee) mają tylko stempel a znalazca musi mieć swoją poduszkę. W geocachingu raczej trudno oczekiwać że ktoś będzie chodził z poduszką skoro LBH się znajduje raz na ruski rok.
 11. A kiedy będzie jakiś projekt przedstawiony ? Na coś realnego na pewno będzie więcej chętnych niż na kota w worku.....
 12. Wg tej listy: http://www.geocachin...6f-33f1126a9189 to prawie połowa nakładu leży w szufladach nieaktywowana.
 13. A jak się ma twoje uważanie do faktu, że to właśnie właściciel serwisu (który wybrałeś sobie do zabawy) zaprasza do wykorzystania geocachingu jako nośnika reklamy i narzędzia marketingu : http://www.geocachin...ndedpromotions/ http://www.geocaching.com/travel/ Kto bardziej wykorzysta geocaching komercyjnie (i więcej na tym zarobi) - ten kto wyda parę stów (w PLN) na zrobienie darmowych logbooków z linkiem na okładce, czy ten kto wyda kilkanaście tyś (USD). żeby zarejestrować na GC geotour lub jeszcze więcej na trackable promujące produkt: http://www.geocaching.com/track/search.aspx?tx=c615565e-92e7-4ef4-9825-f7232151d163 ?
 14. Polecam obydwa... Mnie też śmieszy pisanie o sobie w osobie trzeciej. Natomiast nie mam ochoty na (którąś z kolei) dyskusję z moderatorem. Tyle...
 15. Jeden z polskich sklepów geocachingowych (z tej listy : http://shop.geocaching.com/default/international-retailers/#poland ) sprzedaje we Wrocławiu.
 16. Był inny wątek na ten temat, ale napiszę tutaj, bo tam też padła sugestia , że stare logo jest nieważne i trzeba wszystko wymieniać. Otóż ja mam odpowiedź na podobne pytanie udzieloną przez GS (konkretnie przez osobę która zatwierdza wszystkie projekty gdzie ich logo jest używane ) i ani nie ma takiej potrzeby ani stare logo nie jest zabronione w nowych projektach. Oni oczywiscie skoro jest nowe to woleliby żeby było używane. Dokładny cytat z maila: "As for the four color logo, we would prefer that people use a solid color for the logo to go along with the new branding if possible. You may still use those colors as part of your designs, but it's preferred that the logo be one color."
 17. Załóżmy ze rzeczony logbook , naklejka na kesza (itp) będzie zawierać ten sam link do tej samej firmy turystycznej (itp) ale uzgodnony z GS, potwierdzony odpowiednią umową (i opłatą :-) ) Albo ktoś sobie zrobił trackabla ( też z linkiem, zatwierdzonego itd.) i wrzucił do kesza.... To wtedy temu ownerowi (co nie chce reklamować nikogo) chyba już nie wolno nie chcieć ? Skoro linki są już legalne ? :-) Nie oczekuję żadnej odpowiedzi - tak tylko chce pokazać jak łatwo sprowadzić rzecz do absudru... Jak to nic? A jak wpiszesz "BOX Five Dariusz Pudełko" w google to co się pokazuje ? Zobaczyłeś na stronie znajomy nick , uśpiłeś swoją czujność i już nie szukałeś dalej....
 18. Myślę, że ta dyskusja to jednak wsadzanie kija w mrowisko... 1. Każdy produkt sprzedawany na terenie PL/UE musi mieć oznaczenie które pozwala jednoznacznie zindentyfikować producenta, lub tego kto wprowadza produkt do obrotu. W dzisiejszych czasach adres internetowy jest najwygodniejszą formą takiej identyfikacji, więc często jest już zawarty w samej nazwie firmy i dawno już adres sam w sobie przestał byc jakąś formą reklamy. 2. Biorąc pod uwagę p1. nie ma różnicy między logbookiem z notesu zrobionym w drukarni a logbookiem wyprodukowanym specjalnie do kesza przez ( lub na zlecenie) sklepu geocachingowego. 3. GS nigdy nie ma zastrzeżeń do jakichkolwiek linków (również komercyjnych i kompletnie nie związanych z geocachingiem) pod warunkiem że sam ma na tym jakiś interes. Czyli np chcesz reklamować swoją firmę - zrób sobie coina albo inne trackable - płacisz za kody (albo ikonę ) i twój niekeszowy/komercyjny adres/nazwa/link/logo przestaje być be :-). 4. Zakładając jednak (teoretycznie) że jest gdzieś taki zapis o zawartości kesza (bo nie padł tu żaden cytat z regulaminu który to potwierdza ) to jest on w oczywisty sposób NIEEGZEKWOWALNY w żaden sposób, ani wobec właściciela kesza (bo nie odpowiada on za to co ktos mu wrzuci, np nowy logbbook, ani wobec znalażcy ( bo nie wiadomo kto wrzucił ) ani wobec jakiegokolwiek adresata z linku/nazwy reklamowanej firmy. Tzn jest egzekwowalny wyłacznie osobiście przez zwolenników tezy założyciela wątku. Ale mam nadzieję, że nawet i oni nie posuną się się do tego , żeby usuwać np logbboki z cudzych keszy .... Załóżmy że komuś spodoba się logbook sam w sobie i chciałby sobie kupić taki do swojego kesza. To może jednak link do źródła będzie miał znaczenie....
 19. Fundacja Hot-Point wydała serię 50-ciu odblaskowych śledzonych kart ze zdjęciami Szczecina i okolic:: Więcej informacji na stronie Geocaching Szczecin . Lista wszystkich kart
 20. miklobit

  Mapy

  Wydaje się (w temacie śladów), że przesłanie ich (również) przez formularz http://www.openstreetmap.org/traces pozwoli na zrobienie z nich użytku znacznie wiekszej ilosci osób niż (tylko) wysyłanie do kogoś prywatnie. Wtedy jest szansa, że sladu użyje ktoś kto osobiście zna mapowany teren, i będzie najlepiej widział gdzie jaka nawierzchnia drogi była itp ( bo zwykle jeden ślad to przejazd po wielu różnych drogach na raz)
 21. Skoro jako powód odrzucenia stoi, że: "jest niezgodny z regulaminem gdyż wydarzenie jest organizowane niezależnie" (cokolwiek to znaczy ...) to czy jakakolwiek edycja opisu zmieni ten fakt ? Czy dobre jest moje domniemamie, że ukrycie (w opisie) faktu dwusystemowości jest jedyną skuteczną drogą do publikacji ? No i jeszcze z tym autobusami () : rozumiem, że założenie dla eventu osobnej dedykowanej strony internetowej z dokładnymi informacjami dojazdowymi jest prawidłowym rozwiązaniem tego problemu (tu przykład: http://www.megapoland.com/pl/transport ) ?
 22. miklobit

  Poland Tag

  Wersja megaeventowa, odblaskowa. Śledzona na GC.com pod ikoną MegaPoland.
 23. Hand made, ceramic coins has been prepared for the Poland MegaEvent: Each visitor will have also possibility to prepare the coin by itself, with reverse personalized by embossed nick, geocaching stamp etc. Coins are made of a ceramic mass, glazed and fired at a temperature over 1,000 degrees
 24. MegaEventowy geocoin: Coiny wykonane są ręcznie z masy ceramicznej, wypalone i szkliwione w temperaturze ponad 1000 st. C. Dla wszystkich chętnych będzie mozliwość wykonania własnego coina z odciskiem pieczatki, nickiem itp.
×
×
 • Create New...