Jump to content

Favorite Points


y_a_h_oo

Recommended Posts

Hehe, FP w Polsce to spora rzadkość w porównaniu z innymi krajami...

 

hmmm, to znaczy, ze jak polowa moich keszy ma przynajmniej 1 FP to nadal jest to rzadkosc? :blink:

A jak sa keszyki takie jak Massolit , Szafa Gdanska czy taki Warsaw's Geology Kingdom to one same spadly z nieba albo sa z innego kraju/planety?

 

Hmm, gdyby się przy zakładaniu sugerować tym kluczem, to recepta na dobry geocache byłaby prosta - załóż go w budynku :)

Link to comment

FP mile lechca moja proznosc zakladacza i tak sie sklada, ze wszystkie moje aktywne skrytki, ktore mam na koncie maja przynajmniej 1 FP (choc nie wszystkie na to zasluguja), ale mowiac szczerze, sam wage tych punktow rozlozylbym zupelnie inaczej. Czasem zaskoczony jestem tym, co ludziom sie podoba w moich skrytkach.

To wszystko jednak jest bez znaczenia tak dlugo, jak jedna wycieczka niemieckich turystow w czasie jednej wizyty moze zmienic obraz calej statystyki. :laughing:

Link to comment

Hehe, FP w Polsce to spora rzadkość w porównaniu z innymi krajami...

 

hmmm, to znaczy, ze jak polowa moich keszy ma przynajmniej 1 FP to nadal jest to rzadkosc? :blink:

A jak sa keszyki takie jak Massolit , Szafa Gdanska czy taki Warsaw's Geology Kingdom to one same spadly z nieba albo sa z innego kraju/planety?

 

I tak w porównaniu z keszami w Stanach, Niemczech itp. to niewiele. Mamy mniej cacherów niż jest tam, wśród nich procentowo mniej PM, a "średni” polski PM daje faworyta rzadziej niż mógłby. Zatem: tak, to wciąż rzadkość w porównaniu z innymi krajami.

Link to comment
A najfajniejsze kesze maja mało fav-ów, bo są wymagające i przez to mają mało znalezień.

 

A ja FP daję właśnie tym najbardziej wymagającym skrzyneczkom, najbadziej wypasionym, tym które nie były prostym 'podejdź i wyjmij'.

 

No tak, tylko że taki pojemniczek to ktoś znajduje raz na pół roku, a ten prosty dwa razy w ciągu dnia i ten drugi ma więcej punktów, nawet jak jest zwykłym pojemnikiem po filmie. :)

Link to comment
A najfajniejsze kesze maja mało fav-ów, bo są wymagające i przez to mają mało znalezień.

 

A ja FP daję właśnie tym najbardziej wymagającym skrzyneczkom, najbadziej wypasionym, tym które nie były prostym 'podejdź i wyjmij'.

 

No tak, tylko że taki pojemniczek to ktoś znajduje raz na pół roku, a ten prosty dwa razy w ciągu dnia i ten drugi ma więcej punktów, nawet jak jest zwykłym pojemnikiem po filmie. :)

 

E, nie jest tak źle.

Przejrzałem te skrzynki, którym dałem FP. Na 13 z nich tylko 2 są 'rzadko odwiedzane', reszta ma znalezienia co kilka dni ( pomimo nieraz sporej trudności).

Link to comment

Nikomu nie sa do niczego potrzebne, ale mnie ciesza. Rozdaje je bez zadnej reguly. Czasem za fajne chwile, ktore przylem dzieki skrzynce, ktora sama w sobie nie musiala byc rewelacyjna. Czesto za zmuszenie mnie do czegos pozytywnego, jak naucznie sie czegos lub ruszenie szarych komorek. Lubie dawac punkty za skrzynki ukryte nowatorsko, bo szukanie w geocachingu lubie najbardziej. Zdarza sie, choc wyjatkowo rzadko, ze dam punkta na zachete lub za miejsce.

Link to comment

Dla mnie to jest pewien dodatek, bo tak naprawdę najbardziej cieszy fajny log, czy nawet kilka krytycznych, ale merytorycznie wartościowych słów. Oczywiście to jeszcze bardziej zwiększa nobilitację gdy ktoś kto ma 2x więcej znalezień niż ja, daje mi fav. To że w Polsce nie ma ich tak wiele ... tym większym są wyróżnieniem!

Link to comment

Sam daję favy skrytykom, które podobały mi się z więcej niż jednego powodu. W grę wchodzi lokalizacja, sposób ukrycia, rozmiar, dopasowanie tematyczne i w końcu moje ogólne wrażenie. Kwestia jest bardzo subiektywna, więc choć cieszą mnie punkty przyznawane moim skrytkom, mam świadomość, że wyznacznikiem jakości są one takim sobie.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...