Jump to content

Aplikacja na WP


dasiem001

Recommended Posts

Witajcie

od niedawna mam problem z aplikacjami na WP od kiedy (bodajże) wygasł Geocaching live, która była bardzo dokładna co oznacza, ze odbiornik gps w telefonie był dobry. Obecnie ściągnąłem Geocachng Plus i Geocaching Pro (wersja testowa). No i zaczęły się problemy. Współrzędne mijają się z rzeczywistymi nawet i ponad 100 m. Różnią się i to bardzo wskazania obydwu używanych (Pro i Plus). Ponadto aplikacje zaczęły używać innych formatów współrzędnych tak, że inne apki GPS nie pomagają w poszukiwaniach. Czy ktoś ma również takie problemy i ewentualnie mógłby mi coś poradzić? Obecnie nie ma sensu się bawić bo znajdż tu mikrusa bez podpowiedzi :)

Z góry dzięki za jakąś pomoc

PM

Link to comment

Oficjalna apka rzeczywiście sprawiała wrażenie dokładnej, ale tak na prawdę wszystko zależy od odbiornika.

W dziale o Windows Phone masz moje porównanie 2 najpopularniejszych apek na WP. Jedna i druga inforumją Cię o dokładności pomiaru w danym momencje. Geocaching Pro robi to przez szare kółko wokól Twojej pozycji, Maloo robi to przez numeryczne wskazanie dokładności. Najdokładniejsze wskazanie, jakie mi się daje uzyskiwać na telefonie to 7m. W lesie albo w terenie z zakłóceniami (nadajnik, wąwóz, szczególny rodzaj skał) zdarza się do 20-30m i aplikacja na to nic nie poradzi, bo takie informacje dostaje od GPSa telefonu.

Link to comment

Geocaching Live działało dokładniej niż Geocaching Pro na moim telefonie, ale nie był to przeskok taki jak u Ciebie o 100 m. Na GC Live miałem dokładność do ok 3 m na GC Pro podaje podobną lecz w rzeczywistości trzeba przyjąć ok 4-5 m i częstsze spadki dokładności. Mówię oczywiście o dobrych warunkach terenowych i atmosferycznych. Do szukania z reguły wystarcza, ale przy zakładaniu już nie ryzykuję z wykorzystaniem telefonu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...