Jump to content

Bartek B

Members
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Bartek B

 1. Cześć! Ja niestety dopiero się uczę Urwigo i mieszkam też za daleko by pomóc osobiście, ale na youtube jest trochę poradników, które krok po kroku pokazują co i jak robić. Wystarczają naprawdę podstawy ang by coś zrozumieć i próbować stworzyć coś swojego. Polecam tak spróbować.
 2. Najprawdopodobniej podłączasz za pomocą kabelka do komputera i wciskasz w opisie skrytki "wyślij do GPS", może być potrze pobrać jeszcze sterowniki pod urządzenie, ale wtedy wyskoczy Ci powiadomienie. Pobierając w ten sposób, jeśli nie masz Premium, to nie zobaczysz pełnego opisu, aby pobrać wszystko można wykorzystać np. rozszerzenia do Google Chrome - geoPrinter.
 3. Cześć! Mogę adoptować Czupel https://coord.info/GC41E3R, pozostałe niestety za daleko.
 4. Geocaching Live działało dokładniej niż Geocaching Pro na moim telefonie, ale nie był to przeskok taki jak u Ciebie o 100 m. Na GC Live miałem dokładność do ok 3 m na GC Pro podaje podobną lecz w rzeczywistości trzeba przyjąć ok 4-5 m i częstsze spadki dokładności. Mówię oczywiście o dobrych warunkach terenowych i atmosferycznych. Do szukania z reguły wystarcza, ale przy zakładaniu już nie ryzykuję z wykorzystaniem telefonu.
 5. Może zamiast ciąć koszty zrobić to tak jak należy w glinie - efekt może być ciekawy, co prawda nie ze względów ekonomicznych, ale oko cieszyć powinno. Jeśli będę miał troche czasu to chyba spróbuje co z tego mogło by wyjść.
 6. Wydaje mi się, że nim zajmiesz się robieniem "PCC" to po pierwsze powinieneś dowiedzieć się jak się robi cokolwiek w glinie i w jakich temperaturach się to wypala. Szkoda Twojego czasu i wysiłku, bo jeśli "wypalisz" swojego coina w grilu, to tak naprawdę niewiele to mu doda trwałości...
 7. Osobiście miałbym wątpliwości co do trwałości Twojego pomysłu... W wykonaniu i kosztach pominąłeś zupełnie wypalanie.
 8. A jeśli chcesz by były często odwiedzane popracuj też nad jakością. Samych skrytek nie widziałem ale opisy dość ubogie, a nazwy "Swarzędzkie skrzynkowanie X" nie wiele mówią. Jak bym był przejazdem w okolicy wątpię czy by mnie to zachęciło do nadkładania drogi...
 9. Nie do końca rozumiem Twój problem, sprawdziłem u siebie - wyświetlają się bez problemu.
 10. Ale na pewno są jakieś apki które pozwolą nawigować do koordynatów GPS? Wtedy nawet multi można bez problemu robić, jak się przyniesie wydrukowane listingi. Geocaching Plus w zupełności tu wystarczy. Oficjalna apka na Win jeśli mamy numer GC cache innego niż tradycyjny pozwala go otworzyć, nie pokazuje ich tylko na mapie. Ma za to inna, wg mnie bardziej uciążliwą wadę - w ciagu 24h można przejrzeć opisy tylko 3 skrytek jeśli nie mamy Premium. Ale można opisy czytać na geocaching plus, a szukać z oficjalną, może trochę kłopotliwe, ale przyjemniejsza do szukania jest oficjalna.
 11. Znalazłem już dwa cache, które były ukryte właśnie na grodziskach, więc raczej chyba to nie jest problem. Grodzisko to z reguły już tylko wały ziemne, więc jedna skrytka raczej krzywdy im nie poczyni, zwłaszcza jeśli bd np. w pobliżu już istniejącej ścieżki. []
 12. Bartek B

  Atrybuty

  Czyli prawdę mówiąc nie ma sensu zgłaszać needs archived, bo revier nie może z tym nic zrobić... Nic, dorzucę kolejne NM, może owner zwróci uwagę na problem. Dzięki za informacje.
 13. Bartek B

  Atrybuty

  Mam takie pytanie, jest sobie skrytka (http://coord.info/GC4W88F), w atrybutach ma "Tree Climbing" lecz cache jest umiejscowiony tak wysoko, że bez sprzętu podjęcie jest bardzo ryzykowne. W tym wypadku powinna mieć jakieś inne atrybuty, czy sama wspinaczka na drzewa wystarcza? Pytanie totalnie z ciekawości (a i na przyszłość, gdyby mnie pokusiło o założenie czegoś takiego), bo widzę, że parę osób zgłaszało już needs maintenance z racji braku atrybutów lecz autor nie reaguje.
 14. Przynajmniej coś, ostatnio w moich skrytkach pojawiły się logi "found it" nie zawierające żadnej treści...
 15. Na gc.com nie mam konta premium, ale czym innym wg mnie byłaby opłata za gc.pl - to po prostu włączenie się w utrzymanie czegoś co nam wszystkim służy - sam bym zapłacił. Jeśli kogoś taka argumentacja nie przekonuje to można popatrzyć tak, że obecnie gc.pl oferuje np. lepszą wyszukiwarkę niż gc.com (dla osób bez konta premium), teraz jest darmowo, jeśli byłoby płatne, ale po cenie niższej niż na gc.com nadal wszystkim z punktu widzenia ekonomii opłacałoby się zapłacić na gc.pl. Swoją droga wam też nie działa gc.pl? Mi wyświetla błąd 404...
 16. Wysłałem do Ciebie sms, jak coś możesz pisać też przez prywatną wiadomość na gc.
 17. Geocaching Intro miałem okazję testować... Lepiej zainstaluj sobie darmowe c:geo, nie ma np. ograniczeń, ze widzisz tylko pobliskie skrytki. Tak, inne programy też pokazują na mapie, gdzie ukryte są skrytki, ale nie tylko w najbliższej okolicy. Czym jest typowe użycie jako gps ciężko mi powiedzieć, dla mnie ostatnimi czasy właśnie szukanie cachy.
 18. Witajcie! Jeśli projekt byłby aktualizowany, chciałbym dorzucić do niego coś od siebie: Bielsko-Biała: http://coord.info/GC5F5G1 jest to skrytka multi - zaczyna się przy tablicy pamiątkowej i fragmencie torowiska (czyli tak jak mówi projekt), a wiedzie przez inne pamiątki związane z tramwajami trasą dawnej linii tramwajowej. Również w Cieszynie widzę, że jest skrytka odpowiadająca wymaganiom - przy dawnej zajezdni z tablicą pamiątkową. Mam nadzieję, że autor nie obrazi się jeśli zasugeruję jej dodanie do projektu. Cieszyn: http://coord.info/GC4D7J2 Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, Bartek B
×
×
 • Create New...