Jump to content

TheVoytekBear

+Premium Members
 • Posts

  225
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by TheVoytekBear

 1. Są twarde reguły i są zalecenia. Jeżeli szlak jest dłuższy, ale miejsca są warte odwiedzenia to ja bym je i tak pokazał. Sam mam jednego laba, który wymaga zrobienia kilkudziesięciu kilometrów. I nie zrobiłem tego dlatego, że jestem złośliwy (to swoją drogą :P) tylko dlatego, że tak były rozsiane miejsca opisywane przez przygodę. Narzekań nie było.
 2. Yes, they have their own section but they are available as a filter as well.
 3. I can't fully express my dissatisfaction with this change without using language that would get me instantly banned here.
 4. Update: found my answer somewhere else. The AL starting points appeared after logging out and in again.
 5. I think 3 pictures should say more than 3000 words. The Geocaching app did get updated to it's newest version to the point of removing the old one's shortcuts from wherever I had them on my phone. Images: 1. Newsletter 2. Adventure lab app 3. New geocaching app (i did Check the filters but there was noe AL option).
 6. Hi, I wonder if this is some site wide failure. I got logged out from geocaching.com . When I try to log in again, the site claims my password is wrong. The forums, as you can see still work fo me.
 7. I'm happy we've got updates but limiting the checker attribute only to the built in checker seems unfair. For one, it's a blow to all the other checker creators out there, and also you are excluding the caches where an external checker is needed, e.g. because it's part of the puzzle, or the location is to obvious for the hint to be given before solving the task. Please reconsider this to allow the manual selection of the attribute.
 8. @hiuppo ja jeszcze polecam Opcje programisty -> Wymuszaj pełne pomiary GNSS. W tej chwili jedyny scenariusz, gdzie juz wiem, ze będzie mi brakować garmina to kajak/ponton, gdzie dało się go przypiąć karabinkiem do czegokolwiek i mieć na bieżąco podgląd na pozycję względem keszy. Na to też już mam zaplanowany patent dla telefonu, ale w najbliższym czasie nie mam kiedy przwtestować.
 9. Cache has the same name and is literally at that specific site (Petra, Jordan).
 10. Lol, jak odkryłem to forum kilka lat temu, to jednym z pierwszych tematów było, dlaczego m1strzunio wstawia do logów pseudoformularz z FTFami w klamrach, a potem pisze, że ich nie zdobył
 11. @m1strzunio na Twoje zgłoszenia reviewer przynajmniej zareagował. Ja zgłosiłem 2 uschnięte drzewa (też byłem w tym czasie w okolicy) i póki co cisza. Różnica jest taka, że w Skarbach lasu ktoś najwyżej zaliczy DNFa a w Bird Line jak się skusi, to może sobie zrobić krzywdę...
 12. It seems some good soul moved the post to the right place. Thank you.
 13. HI, I'm posting this here as the adventure labs app doesn't seem to have it's own space for feedback. Could you PLEASE turn off the Google location services message pop up each time the app is started and the said service is off? The message is just not true as turning the service on actually makes the location reads LESS accurate and this is the reason I'm turning it off while geocaching (I tested this multiple times). The adventure lab app nagging about turning the service off just makes the user experience worse while not achieving anything.
 14. Mi ten chwyt działa dobrze OOTB. Nic się nie stało nawet na serii Kocemburych, gdzie rybki czasami ważyły chyba kilka kg.
 15. W tej chwili to jest rodzaj kesza. nie piszesz tam logów, ale znajdowanie ich liczy się do statystyk. Z założenia laby mają oprowadzać po ciekawych miejscach. Zawsze pojawiają się przy okazji mega i giga eventów. Te stałe czasami też mają finał, który jest konwencjonalnym keszem.
 16. Bierzesz wędkę 10 albo 12 m, wywalasz szczytówkę, bierzesz 2 podpórki aluminiowe, ucinasz im dupy, łączysz je czymś, co się nazywa spaw na zimno i masz wędkę z hakiem na szybkozłączce. W praktyce to wygląda tak: Jedna uwaga: najtańsze wędki tego typu na allegro są ud sprzedawcy rybka-net. Problem jest taki, żę to są totalne paździerze, gdzie zatyczki pękają bardzo szybko, a czasami zdarzają się gorsze niedoróbki. Lepiej dołożyć więcej i kupić gdzie indziej.
 17. Też wcześniej nosiłem 20 000, ale prawda jest taka, że w ciągu jednego dnia nie idzie zeżreć dziesiątki nawet jak się robi laby (apka do labów jest bardzo prądożerna), więc postanwoiłem odchudzić ekwipunek
 18. O tak, powerbank to podstawa. Najlepsze w tej kwestii są xiaomi (cena do rzeczywistej jakości). Na jednodniowe wypady 10 000 mAh Ci wystarczy. Jak będzie wola w narodzie to mogę zrobić kiedyś spis swojego EDC zabieranego na kesze z uzasadnieniem dlaczego to a nie tamto... Co do geocentral to jest dobry jak masz dużo keszy z danego dnia do zalogowania. Jak masz kilka skrytek i do każdej chcesz powrzucać zdjęcia to lepiej "przemęczyć się" z logowaniem na stronie na podstawie notatek terenowych z c:geo. Zawsze autorom milej czyta się indywidualne logi a nie hurtowy dla 100 keszy.
 19. Teoretycznie nadleśnictwo jako zarządca terenu może zgłosić brak zgody na poprzednie kesze, co doprowadzi do ich archiwizacji (potrwa to minimum miesiąc). Ino to taki cios poniżej pasa trochę i ja osobiście bym to zrobił tylko mając pewność, że obecne kesze to truchła i że nie da się dogadać z ownerem.. Może warto pogadać z reviewerem najpierw, jak to widzi. Jeżeli las jest na Dolnym Śląsku to reviewerem będzie Silesian: https://www.geocaching.com/p/default.aspx?guid=489a621c-d3f8-4134-8f94-10abb4bf5066
 20. Nic. Nie można przejąć skrytki przez zasiedzenie. W wypadku bardzo starych skrytek czasami społeczność się nimi opiekuje, jeżeli założyciel już się nie bawi, a kesz jest np. najstarszym w kraju albo regionie. W wypadku zwykłych keszy raczej pozwala im się umrzeć i po archiwizacji można e.w. zająć miejscówkę.
×
×
 • Create New...