Jump to content

Polski Matrix


Murazor

Recommended Posts

Obejrzałem sobie tabelę zadań i terenu na stronie geocaching.pl/statistics.php

i doszedłem do smutnego wniosku, że na polskich skrytkach nie da się zdobyć osiągnięcia "matrix cacher".

 

Nie ma bowiem w naszym kraju żadnych skrytek o D/T:

4.5/1 , 1/4.5 , 3/5 , 3.5/5 , 4/4.5 , 5/4 , 4.5/5 .

 

Dodatkowo, w jednym tylko egzemplarzu (zagrożone wymarciem!) są:

5/1 , 1/5 , 1.5/4.5 , 4.5/2.5 , 4.5/3 , 2.5/5 , 4.5/3.5 , 5/4 .

 

Zakładacze, do dzieła! :anitongue:

Link to comment

 

Zakładacze, do dzieła! :anitongue:

A kto powiedizał,że w danym kraju musi byc wszystko...? :rolleyes:

GC jest bardzo międzynarodowa zabawą, he, he, niekoniecznie tylko przy domku ( zdaje się, że ponad połowę masz nie dalej niz 10 km od domu...)trzeba znajdywac, odwagi, swiat jest piekny,

geo-swiat jeszcze bardziej! :P ...

Edited by Wiesia.K
Link to comment

GC jest bardzo międzynarodowa zabawą, he, he, niekoniecznie tylko przy domku trzeba znajdywac, odwagi, swiat jest piekny,

geo-swiat jeszcze bardziej! :P ...

 

Och, zwiedzanie świata i keszowanie w innych krajach nie powinny przeszkadzać dopełnieniu macierzy w Polsce.

Ale co ja o świecie piszę, w końcu moje dwa najdalsze znalezienia dzieli raptem jakieś 10680km... :blink:

Edited by Murazor
Link to comment

GC jest bardzo międzynarodowa zabawą, he, he, niekoniecznie tylko przy domku trzeba znajdywac, odwagi, swiat jest piekny,

geo-swiat jeszcze bardziej! :P ...

 

Och, zwiedzanie świata i keszowanie w innych krajach nie powinny przeszkadzać dopełnieniu macierzy w Polsce.

Ale co ja o świecie piszę, w końcu moje dwa najdalsze znalezienia dzieli raptem jakieś 10680km... :blink:

No własnie, byłes widziałeś, zakładaj jesli na wypełnaniu kosteczek ci zalezy..;)

może inni pójdą w Twoje slady, i pozwola ci na wypłenienie macierzy polskimi znalezienaimi; mnie to nie bawi, ani kosteczki, ani znajdywanie skrytek na kolejne litery alfabetu ani znajdywanie tych z najkkrótszymi i najdłuższymi nazwami...

Z geo upodobań mam jedno- każda pełna setka w jakiejś stolicy, teraz na 700 bedzie nasze Słoikowo... :unsure: , mam nadzieję...

Link to comment

Uzupełniłem lukę D/T 4.5 / 1 :)

Bardzo fajny quiz - gratulację! Szkoda że tak daleko ;)

Taką mieliśmy (głównie formica) frajdę z rozwiązywania że aż szkoda że nie mamy nic podobnego pod nosem. Kraków jeśli chodzi o quizy to jednak zawsze numer 1! :) U nas jest sporo świetnych quizów na lokalnym serwisie, niestety na GC głównie morze tradycyjnych.

Edited by keymanPL
Link to comment

 

Kraków jeśli chodzi o quizy to jednak zawsze numer 1! :) U nas jest sporo świetnych quizów na lokalnym serwisie, niestety na GC głównie morze tradycyjnych.

A niektóre gdańskie quizy są znajdywane raz na kilka miesięcy, widocznie nie ma zapotrzebowania... :laughing:

Edited by Wiesia.K
Link to comment
A niektóre gdańskie quizy są znajdywane raz na kilka miesięcy, widocznie nie ma zapotrzebowania... :laughing:

'Unknown' to marginalny typ kesza i wszedzie jest znajdowany rzadziej niz inne. Jak zrobisz Earthcache'a w klimacie zagadki, to bedziesz miec rownie malo wizyt. Najlepiej to sobie tlumaczyc, ze tworzy sie cache'e elitarne - od razu samopoczucie sie poprawia. :laughing:

Link to comment
Jak zrobisz Earthcache'a w klimacie zagadki, to bedziesz miec rownie malo wizyt. [...]

Najlepiej to sobie tlumaczyc, ze tworzy sie cache'e elitarne - od razu samopoczucie sie poprawia.

 

Najlepiej po prostu zakładać różne: dla każdego coś miłego...

 

A EarthCache tez u nas zbyt pupolarne nie są, mój w Dolinie Prądnika ma jak dotąd tylko jedno znalezienie - od lipca... Żeby EC cieszył się u nas jakim-takim wzięciem to nie wiem, gdzie musiałby być, na Wawelu?!

Link to comment

"Projekt 81" brzmi dumnie i faktycznie w PL nie ma obecnie możliwości pełnej jego realizacji.

Niniejszym spieszę poinformować, iż w rejonie Górzna jesteśmy w trakcie budowania wszystkich i wszelkich rodzajów trudności zadania jak i terenu. Pierwsze publikacje 12.12.12 o 12.12

Kompletny projekt powinien stać się ciałem przed planowanym na maj większym eventem :smile:

Edited by BOX Team PL
Link to comment

Tak z czystej ciekawości sprawdziłem sobie moje osiągnięcia w temacie Matrixa i okazało się, że mam już zdobyte grubo ponad połowę (56) możliwości... To chyba całkiem nieźle jak na nieświadome poruszanie się w tym temacie :-). Z tego co mewy w Gdynia kraczą wnioskuję, że to 81 nie będzie "piece of cake". Cóż, tylko dla twardzieli! :-).

Link to comment

Tak z czystej ciekawości sprawdziłem sobie moje osiągnięcia w temacie Matrixa i okazało się, że mam już zdobyte grubo ponad połowę (56) możliwości... To chyba całkiem nieźle jak na nieświadome poruszanie się w tym temacie [...]

 

Jak na 1800+ znalezień to nieźle, jeśli nie szukałeś "matriksowych" keszy specjalnie. Gdzieś czytałem, że przy "przypadkowym" zbieraniu macierz wypełnia się po około 7 tysiącach znalezień.

 

Z ciekawości sprawdziłem innych uczestników tego wątku:

 

Toczygroszek 1573 / 62 (wynik świadczy o wyszukiwaniu odpowiednich skrytek)

Thathanka 1018 / 47

KeymanPL 710 / 51

Wiesia.K 703 / 31 (wynik świadczący o preferowaniu keszy prostych)

BOX Team PL 683 / 45

Murazor 302 / 35

 

Z jeszcze większej ciekawości ciekawości - top 3 keszerów przypisanych do Polski na cacherstat.com:

 

Sungmanitu: 5683 / 58

kedzik 2267 / 47

bogobig 1994 / 56

Link to comment

Toczygroszek 1573 / 62 (wynik świadczy o wyszukiwaniu odpowiednich skrytek)

 

Muszę Cię tu zaskoczyć, bo nigdy nie jechałem po skrytkę ze względu na matrixa. Jest to absolutny przypadek i raczej wynik tego, że podchodzę zarówno do tych trudnych terenowo jak i zagadkowo, starając się wyeliminować z mapy wszystkie kesze w okolicy.

 

Natomiast poluję na zapełnienie tabelki znalezień w 366 dniach w roku - jak na razie od 1 stycznia do 28 listopada mam tabelkę zapełnioną. Jeszcze tylko jedno znalezienie w listopadzie i kilka w grudniu i finito :)

Link to comment

Wiesia.K 703 / 31 (wynik świadczący o preferowaniu keszy prostych)

 

To też nie koniecznie. Osoby dużo podróżujące i zbierające przypadkowo kesze po drodze będą trafiać na te łatwiejsze, nie wymagające użycia sprzętu, rozwiązywania skomplikowanych zagadek itp. i nie będzie to wynikać z preferencji tylko ze sposobu keszowania. Przykładem jest Sungmanitu, który ma 3 razy więcej znalezień niż bogobig, a matrix podobny:

 

Sungmanitu: 5683 / 58

bogobig 1994 / 56

Link to comment

Muszę Cię tu zaskoczyć, bo nigdy nie jechałem po skrytkę ze względu na matrixa. Jest to absolutny przypadek i raczej wynik tego, że podchodzę zarówno do tych trudnych terenowo jak i zagadkowo, starając się wyeliminować z mapy wszystkie kesze w okolicy.

 

Zwróć uwagę, że nie napisałem o wybieraniu keszy li tylko ze względu na matriksa! Jeśli lubisz wyzwania terenowo - zagadkowe, to na skutek takiego wyboru macierz sama się wypełnia o te trudniejsze (bo łatwiejsze przychodzą same z siebie) i efekt jest podobny, przynajmniej do jakichś 80% wypełnienia tabelki. Sam działam podobnie, stąd też mam dosyć sporo miejsc wypełnionych pomimo stosunkowo jeszcze niewielkiej liczby znalezień, o zbieraniu pod kątem matrixa pomyślę, jak osiągnę tak z 60 możliwości, a do tego daleko. (Za to kalendarza nie wypełnię przed 2016 rokiem...)

 

Osoby dużo podróżujące i zbierające przypadkowo kesze po drodze będą trafiać na te łatwiejsze, nie wymagające użycia sprzętu, rozwiązywania skomplikowanych zagadek itp. i nie będzie to wynikać z preferencji tylko ze sposobu keszowania.

 

Jak zaczniemy wchodzić w tajniki semantycznych i filozoficznych różnic między preferencjami w keszowaniu a sposobem keszowania, to nas moderator za offtopa zbanuje. :P

Edited by Murazor
Link to comment

 

To też nie koniecznie. Osoby dużo podróżujące i zbierające przypadkowo kesze po drodze będą trafiać na te łatwiejsze, nie wymagające użycia sprzętu, rozwiązywania skomplikowanych zagadek itp. i nie będzie to wynikać z preferencji tylko ze sposobu keszowania. Przykładem jest Sungmanitu, który ma 3 razy więcej znalezień niż bogobig, a matrix podobny:

 

Swiete słowa, jak sie wyskakuje o 6 rano z hotelu przed pracą to o żadnych wyzwaniach myslec nie mozna, zbiera się to, co mozliwe i myk do roboty...

Wieczorami tez trudno się gdzieś wspinac lub quizy rozwiązywac... każdy orze jak może... :rolleyes:

Link to comment

Mało brakło, a założyłbym 5/3...

 

Ale niestety była inna skrytka w polu rażenia i musiałem się przenieść, przez co spadł zarówno poziom trudności terenu, jak i zagadki. :( Zostało 4/2.5, a takie już niestety były w naszym kraju. Jakby ktoś miał chęć, zapraszam do zmierzenia się z zagadką... Przewidziane są nagrody nie tylko dla tych, którzy fizyczną skrzynkę znajdą, ale i dla tych, którzy zadanie rozwiążą, (żeby nie trzeba było znowu gnać po nagrodę przez całą Polskę).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...