+ZuBa Posted May 13, 2010 Share Posted May 13, 2010 Wie kan mij helpen? Ik hebben een eTrex Vista Cx GPS en merk de laatste tijd dat wanneer ik de coordinaten van computer naar gps stuur hele andere coordinaten krijg dan wanneer ik ze zo van het scherm over typ in mijn gps, waardoor ik dus ook redelijke afwijkingen krijg (zo'n 120meter); dat is knap lastig als je een cache wilt vinden. Quote Link to comment
+Kalkendotters Posted May 13, 2010 Share Posted May 13, 2010 Wie kan mij helpen? Ik hebben een eTrex Vista Cx GPS en merk de laatste tijd dat wanneer ik de coordinaten van computer naar gps stuur hele andere coordinaten krijg dan wanneer ik ze zo van het scherm over typ in mijn gps, waardoor ik dus ook redelijke afwijkingen krijg (zo'n 120meter); dat is knap lastig als je een cache wilt vinden. Dan heb je de kaartdatum niet meer op WGS84 staan maar (zeer waarschijnlijk) op Nederlands; dat levert nml een afwijking op van ca 120m Hoewel het logisch klinkt om de kaartdatum op Nederlands te zetten, als je in Nederland werkt, moet je dat niet doen. Alle coordinaten op Geocaching.com (en vrijwel alle andere sites) worden namelijk gegeven in de kaartdatum WGS84 Quote Link to comment
+Remunj Posted May 13, 2010 Share Posted May 13, 2010 Wie kan mij helpen? Ik hebben een eTrex Vista Cx GPS en merk de laatste tijd dat wanneer ik de coordinaten van computer naar gps stuur hele andere coordinaten krijg dan wanneer ik ze zo van het scherm over typ in mijn gps, waardoor ik dus ook redelijke afwijkingen krijg (zo'n 120meter); dat is knap lastig als je een cache wilt vinden. Dan heb je de kaartdatum niet meer op WGS84 staan maar (zeer waarschijnlijk) op Nederlands; dat levert nml een afwijking op van ca 120m Hoewel het logisch klinkt om de kaartdatum op Nederlands te zetten, als je in Nederland werkt, moet je dat niet doen. Alle coordinaten op Geocaching.com (en vrijwel alle andere sites) worden namelijk gegeven in de kaartdatum WGS84 Klopt, dat is een van de meest gemaakte fouten. Quote Link to comment
+ZuBa Posted May 16, 2010 Author Share Posted May 16, 2010 Wie kan mij helpen? Ik hebben een eTrex Vista Cx GPS en merk de laatste tijd dat wanneer ik de coordinaten van computer naar gps stuur hele andere coordinaten krijg dan wanneer ik ze zo van het scherm over typ in mijn gps, waardoor ik dus ook redelijke afwijkingen krijg (zo'n 120meter); dat is knap lastig als je een cache wilt vinden. Dan heb je de kaartdatum niet meer op WGS84 staan maar (zeer waarschijnlijk) op Nederlands; dat levert nml een afwijking op van ca 120m Hoewel het logisch klinkt om de kaartdatum op Nederlands te zetten, als je in Nederland werkt, moet je dat niet doen. Alle coordinaten op Geocaching.com (en vrijwel alle andere sites) worden namelijk gegeven in de kaartdatum WGS84 Klopt, dat is een van de meest gemaakte fouten. Dit lijkt inderdaad het probleem te zijn kom nu stukken dichter bij op de plek van bestemming thanks Quote Link to comment
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.