Jump to content

GSAK i BadgeGen


X2_Team

Recommended Posts

Jak w temacie. Czy ktoś mógłby mi w prostych żołnierskich słowach napisać o co chodzi w tych programach? jak się je obsługuje i jak zrobić znaczki generatorem?

 

niby sam mi ściągnął z automatu całą masę jakichś skrzynek gdzieś w USA. Dałem mu żeby ściągnął z okolicy 50 km ode mnie i ściągnął tylko 3, przy próbie zrobienia odznak macro się wykrzacza. Nic już nie rozumiem :(

 

Proszę o pomoc

Link to comment

Czym ściągasz skrytki? Przez geocaching.com API? Jeśli tak to:

 

Premium Member vs. Basic Member Services:

 

1. Features and Geocaching Data provide through the API shall be available only to authorized geocaching.com account holders with the following limitations which are subject to change at the discretion of Groundspeak:

 

a. Basic Members shall be limited to viewing full geocache details for up to 3 Geocaches per day. Prior to viewing the full details for each of the 3 geocache listings, the Basic Member must be notified of this restriction using text supplied by Groundspeak or, in the absence of text supplied by Groundspeak, text which is substantially similar to the text displayed in Exhibit B.

b. Geocache search results for Basic Members shall be limited to Traditional Geocache Listings only.

c. Basic Members may request full geocache details for non-Traditional Geocaches using the GC reference code; however, they will remain subject to the limitation of 3 as set forth in section 1a above.

 

http://www.geocaching.com/live/api_license_agreement.aspx

Link to comment

Najpierw ustaw w GSAK:

1) menu Tools -> Options -> Zakładka General -> Method for matching owned and found caches -> exact match "X2_Team" lub ID = 5250322

2) menu Tools -> Options -> Zakładka Locations -> Dodaj współrzędne domowe

 

Później musisz zaimportować swoje znalezienia. Najlepszy byłby do tego plik GPX "My Finds", ale by go pobrać musisz mieć konto premium. Jeśli podasz mi współrzędne, to wygeneruje Ci PQ zawierające skrytki z Twojej okolicy, ale czy zostaną uwzględnione Twoje znalezienia nie dam gwarancji, bo w PQ jest tylko 5 ostatnich logów.

 

Następnie odpalasz BadgeGen i generujesz :)

Edited by Spider
Link to comment

Pomimo wielu prób nie udało mi się zmusić GSAKa i badgegena do współpracy. Ciągle jakieś błędy wyskakiwały. Zainstalowałem za to GeoGeta i tutaj zaczęło to wszystko powoli działać. Ale za fajnie by było gdyby nie było żadnych problemów. Jak zmusić ten nowy zestaw czyli geoget i badgegen II aby zliczały FTFy?

Link to comment

Pomimo wielu prób nie udało mi się zmusić GSAKa i badgegena do współpracy. Ciągle jakieś błędy wyskakiwały. Zainstalowałem za to GeoGeta i tutaj zaczęło to wszystko powoli działać. Ale za fajnie by było gdyby nie było żadnych problemów. Jak zmusić ten nowy zestaw czyli geoget i badgegen II aby zliczały FTFy?

 

A masz oznaczony kesz jako FTF?

Link to comment

Dodałem tag FTF przy danym cachu. I co ciekawe przy generowaniu ogólnych statystyk pokazuje które mam jako FTFy ale przy generowaniu odznak mam zero :/

 

W Twoim profilu jest informacja, że masz 2 FTF a odznakę brązową dostaniesz jak będzie 15, dlatego tej odznaki nie dostajesz. Spróbuj ustawić FTF-a przy 15 keszach, wygeneruj statystykę, no i jak będziesz Ci tam pokazywało 15 FTF-y to wygeneruj odznaki (powinieneś ją mieś wtedy).

Link to comment

GgStat zlicza FTF dobrze, ale to inny plugin, stąd w szczegółowych statystkach FTFy widać. BadgeGen e zlicza FTF bo jak się kliknie w "all BadgeGens" to przy znaczku FTF pokazuje zero trafień

 

Swoją szosą wczoaj mi się trochędziło i przyotowałem wstępną templatkę do GgStat w GeoGet, gdyby ktoś chciał :)

Link to comment

GgStat zlicza FTF dobrze, ale to inny plugin, stąd w szczegółowych statystkach FTFy widać. BadgeGen e zlicza FTF bo jak się kliknie w "all BadgeGens" to przy znaczku FTF pokazuje zero trafień

 

Swoją szosą wczoaj mi się trochędziło i przyotowałem wstępną templatkę do GgStat w GeoGet, gdyby ktoś chciał :)

 

GgStat nie zlicza Ci FTF tylko xTF, dlatego też BadgenGen nie widzi FTF-ów bo ich nie masz ustawionych.

 

Jak ustawiasz TAG FTF, to najpierw wybierasz opcję Category -> FTF a poniżej masz Value, gdzie wybierasz FTF, STF lub TTF. Jak to zrobisz tak powinno chodzić.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...