Jump to content

StachoB

+Premium Members
 • Posts

  118
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by StachoB

 1. Dla mnie "od zawsze" było, że recenzent przy publikacji eventu, który odbędzie się za mniej niż 14 dni pisał powód, dlaczego tak zrobił. Dlatego miałem żal, że tego nie zrobił, ale teraz wiem, że to nie jego wina tylko właściciel który zmienił daty. A dlaczego takie uzasadnienie jest potrzebne? Raz, że regulamin co do publikacji eventów się nie zmienił, dwa recenzent czyta listing a po trzecie że nie faworyzuje właściciela eventu publikując go, przecież niezgodnie z regulaminem. Teraz wiem, że taka informacja to tylko z dobrej woli recenzenta. Tylko jak teraz się dowiem, czy event, który od publikacji ma się odbyć mniej niż 14 dni jest za zgodą recenzenta czy właściciel zmienił datę?
 2. O tym wiem, mam tylko żal, że gdy publikował taki event nie napisał o tym. Zwłaszcza, że już kiedyś się z tym spotkałem i była tam taka informacja. Przy tych konkretnych eventach nie ma takiej informacji, dlatego moje zdziwienie, że w ten sposób zostały opublikowane, przez co można dość do błędnych wniosków.
 3. Chciałbym się pożalić na jakieś dziwne kombinacje z publikowaniem eventów. W regulaminie jest napisane, że nie event ma być opublikowany na 2 tygodnie przed jego odbyciem, a ostatnio znalazłem eventy, które były publikowane tydzień przed jego planowanym odbyciem. Raz widziałem, że recenzent opublikował taki event, gdy do eventu było mniej czasu niż 2 tygodnie, ale wtedy napisał jaki był tego powód. A tutaj nic, żadnej informacji, można dojść do wniosku, że ten punkt regulaminu już nie obowiązuje.
 4. StachoB

  geocaching.pl

  Po wejściu na stronę pojawia się informacja: Wystąpił błąd: The access token is expired. A gdy próbuję się zalogować to nic się nie dzieje, pojawia się tylko pusta strona.
 5. StachoB

  Statomania...

  To się już zdarzyło.
 6. StachoB

  Precedens

  Wiesz, kiedyś można było robić eventy 15-minutowe. A potem nagle przestało być to możliwe (było to niemożliwe jeszcze przed zmianą regulaminu w tej sprawie). Kiedyś można było robić eventy "mobilne", teraz trzeba sterczeć jak kołek w jednym miejscu. Regulamin w tym zakresie nie uległ zmianie. Kiedyś można było robić finał zagadki więcej niż 3,2km od ikonki. Teraz jest to niemożliwe. Również w tym zakresie regulamin pozostał bez zmian. W regulaminie jest już zapis 30 minutowych eventów. Eventy "mobilne" - w zeszłym roku taki się odbył, teoretycznie taki event jest dozwolony. Te 3,2 km od ikony - jest taki zapis w regulaminie regulamin się zmienił. Ostatnim przypadku (3,2 km od ikony) regulamin się zmienił, co w takim przypadku z keszami, które mają finał dalej niż te 3,2km? Mają zostać zmienione współrzędne startowe? Pozostać jak są?
 7. StachoB

  Precedens

  Jeśli uważasz, że jest nieregulaminowy, to zgłoś NA. Wielu osobom nieregulaminowość nie przeszkadza, a listing po publikacji można zmienić, albo w nim trochę (albo więcej niż trochę) nałgać. Kesz mógł też być regulaminowy w momencie publikacji, a teraz nie jest, bo regulamin się zmienił. Jeśli bym uważał, że kesz ten jest nieregulaminowy to nie było w ogóle tematu. Regulamin od publikacji się nie zmienił.
 8. StachoB

  Precedens

  Przy keszu, który nie był 100% zgodny spotkałem się z taką informacją, że został opublikowany drogą wyjątku, w tym przypadku nie ma takiej informacji, czyli nie widzę podstaw do stwierdzenia, że jest niezgodna.
 9. StachoB

  Precedens

  Recenzent ma przecież regulamin, no i chyba nie powinien ot tam zmienić zdanie.
 10. StachoB

  Precedens

  To założenie jest błędne i stąd cała reszta również Czyli kesz ten został opublikowany wbrew regulaminowy. No to w takim razie, skąd to mam wiedzieć? Rozumie, że czasem można coś przeoczyć, i pierwszych dniach to poprawić, ale kesz istnieje od ponad roku, i nie ma żadnych przesłanek o tym, że jest niezgodny z regulaminem.
 11. StachoB

  Precedens

  W regulaminie jest taki wpis: „Umieszczanie i publikacja skrytek nie działa na zasadzie precedensów. Oznacza to, że istnienie podobnej skrytki opublikowanej w przeszłości nie jest wystarczającym powodem do publikacji nowej tego typu”. Mam związku z tym kilka pytań. Przykład 1: 1. Kesz A jest opublikowany, a co za tym idzie zgodny z regulaminem; 2. Zmiana regulaminu; 3. chce zrobić kesza B, który będzie identyczny do A, ale mamy nowy regulamin, i nie ma już takiej możliwości; 4. owner kesza B powołuje się na kesza A, ale jest ta zasada "precedensu" i kesz nie może zostać opublikowany. Przykład 2: 1. Jest kesz A (jak w pierwszym przykładzie); 2. tworzę kesza B, takiego samego jak A; 3. Reviewer powołuje się na "precedens" i kesz nie zostaje opublikowany. Oto moje pytania: 1. Dlaczego w drugim przykładzie jest "precedens"?
 12. Kwestie znalezienia czegoś w keszu lub nie są poruszane, owszem, ale to tematy tylko i wyłącznie poboczne. Raz miałem sytuację, że osoba, która znalazła mojego kesza, miała pretensje, że w keszu nic nie było, w dodatku była kilka dni po tym jak kesz został opublikowany.
 13. Kolejne PWG, tym razem dwa różne od jednego użytkownika.
 14. Była taka wtyczka, w której jak wpisałeś rozwiązane współrzędne to potem na mapie wyświetlała to miejsce. W każdym bądź razie jak patrzyłeś na mapę na GC to od razu było widać co jest rozwiązane i gdzie jest finał. Niestety nie jestem pewien czy po tych ostatnich zmianach to nadal działa.
 15. I will be for one week in Utrecht (14-20.03) I also want to visit Mega In Hoorn. Is there any geocacher from Utrecht who is going to Mega also, and will take me.
 16. Mamy kolejny PWG tym razem jubileuszowy - 1000 znalezionych keszy.
 17. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły jak by ją usprawnić to proszę pisać.
 18. W katalogu pojawiło się kilka nowych PWG.
 19. StachoB

  Kesz na granicy

  Przy tym keszu początek jak i koniec był w Polsce, no i nie widzę problemu, ale gdyby finał był już w Czechach? Albo 1 etap w Polsce, a reszta w Czechach (jakieś 90% całej trasy), to z jakim recenzentem wtedy się dogadać. P.S. Zasady niby takie same, ale czy kesz zostanie opublikowany decyduje recenzent, a on ma własną interpretację regulaminu.
 20. StachoB

  Kesz na granicy

  Ale na GC jest chyba jeden regulamin - ten, który narzucił Groundspeak... Czy może o czymś nie wiem... Na GC jest jeden regulamin a w nim wzmianka o "local land policies", czyli dodatkowe warunki, które mogą być różne w każdym kraju. Np. w Polsce w Parkach Narodowych można umieścić kesza tylko w pobliżu szlaku, natomiast na Słowacji widziałem kesze, które znajdują się w takim parku, ale już trzeba zejść ze szlaku (inna kwestia jest taka, że jest przepis, że w tych parkach można chodzić tylko po wyznaczonych trasach - ale tu już inna sprawa).
 21. StachoB

  Kesz na granicy

  Yyy.. a możesz podać szczegóły? Odbiegając trochę od tematu, masz pomnik, w Polsce nie możesz umieścić koło niego kesza, ale obok idzie droga, a po drugiej stronie już Czechy i tam koło pomnika już można umieścić kesza (nie znalazłem żadnej informacji, aby to było zabronione). Z odpowiedzi jaką otrzymałem od GeoLog81 to do takiego kesza byłby stosowany Czeski regulamin i kesz byłby zgodny z regulaminem.
 22. StachoB

  Kesz na granicy

  Dzięki za wyjaśnienie.
 23. StachoB

  Kesz na granicy

  Właśnie chciałbym się dowiedzieć według którego regulaminu? Tego, gdzie jest start czy finał?
 24. StachoB

  Kesz na granicy

  Przy zakładaniu kesza ustawiam miejsce ukrycia (państwo a potem województwo), dzięki czemu kesz idzie do odpowiedniego recenzenta. A co jeśli mamy zagadkę lub multi? Miejsce startowe jest na terenie jednego z recenzentów a miejsce ukrycia jest na terenie innego? W Polsce recenzenci są jednomyślni tak nie byłoby problemu, ale co z granicą państwa? Podlega on regulacji z kraju, gdzie podane są początkowe współrzędne czy te, które obowiązują w kraju w którym faktycznie jest ukryty kesz? Np. zakładam multine ze startem w Polsce, finał także w Polsce - recenzent odrzuca bo jest niezgodna z regulaminem, w takim wypadku finał daje 2 metry dalej, za granicę (gdyby nie granica to dalej by był nieregulaminowy), ale mamy te granicę, a tam już inny regulamin i kesz może być schowany.
×
×
 • Create New...