Jump to content

Caches along route


formicaPL

Recommended Posts

Czy ktoś korzystał z tej funkcjonalności kiedyś i jest zadowolony? :)

 

Ja miałam ostatnio kolejne podejście i nie mogę się przekonać. Trasa, którą można stworzyć ma ograniczony dystans (ale to ok - 800km to i tak sporo), ale ma również ograniczoną liczbę punktów i jest bardzo mocno uproszczona z tego powodu. Jak wiadomo, drogi idealnie proste między większymi zakrętami nie są, więc pocket wygenerowany z takiej uproszczonej trasy omija całkiem sporo skrytek (chodzi mi o takie ewidentne drive-in - w stylu parking przy autostradzie)

 

Rozwiązania w zasadzie nie widzę innego niż stworzenie wielu krótkich tras... Jakie macie doświadczenia z tą funkcjonalnością?

Edited by formicaPL
Link to comment

Ograniczenie jest faktycznie do 2000 keszy, co przy mocno zurbanizowanych terenach nie wystarcza.

 

Ale jezeli chodzi o odleglosc to znalazlem taka droge - http://www.geocaching.com/my/userrouteedit.aspx?rguid=a517cbac-b2ef-4efb-a95e-bfab089084f7 - 900 mil dlugosci. Wiec nie wiem czy kiedys byly inne limity czy moze da sie to jakos obejsc.

 

Moze staraj sie tak ustalac trasy zeby tworzyc krotkie odcinki bez wiekszych miast, gdzie jest duzo keszy, ktorych pewnie z okazji ilosci i tak nie odwiedzisz. Dodatkowo odrzuc multi/mystery/virtual itd. bo nie sa dobre na drive-in. To moze jako tako zmniejszyc ilosc punktow.

 

Mi do tej pory fajnie ta funkcjonalnosc dzialala, ale nie generowalem jescze dla dluzszych drog niz 500km.

Link to comment

Nie jest problemem ograniczenie ilości skrytek w PQ, bo w wyniku wychodzi mi może 50. Chodzi mi o to, iż skrytka, która w terenie jest może 50m od drogi, to w PQ który ma bardzo "rozprostowaną" drogę (odwzorowanie bardzo ograniczoną ilością linii prostych) okazuje się, że jest od niej oddalona o np. 400m, i już się nie łapie do wyników.

 

Przy ustawieniu maksymalnego możliwego promienia w PQ znajdowały się wszystkie możliwe skrytki - śiwetnie to widać na podglądzie PQ na mapce

Rzeczywiście, chyba zacznę używać dużo większego promienia (teraz używałam ok 300m) i oczyszczę wyniki z tych skrytek, których się nie da z autostrady zrobić.

Link to comment

Nie jest problemem ograniczenie ilości skrytek w PQ, bo w wyniku wychodzi mi może 50. Chodzi mi o to, iż skrytka, która w terenie jest może 50m od drogi, to w PQ który ma bardzo "rozprostowaną" drogę (odwzorowanie bardzo ograniczoną ilością linii prostych) okazuje się, że jest od niej oddalona o np. 400m, i już się nie łapie do wyników.

 

Przy ustawieniu maksymalnego możliwego promienia w PQ znajdowały się wszystkie możliwe skrytki - śiwetnie to widać na podglądzie PQ na mapce

Rzeczywiście, chyba zacznę używać dużo większego promienia (teraz używałam ok 300m) i oczyszczę wyniki z tych skrytek, których się nie da z autostrady zrobić.

 

Dokładnie tak robiłem kilka lat temu gdy jechaliśmy samochodem do Hiszpanii - promień 2 km i PQ jako wstępna baza do wybrania skrytek do znalezienia. Przecież czasem warto zjechać z autostrady po coś ciekawego. Niestety życie zweryfikowało plany :-( i z zaplanowanych kilkudziesięciu znaleźliśmy tylko kilkanaście.

Link to comment

Korzystalem kilka razy z PQ utworzonych w ten sposob i sobie chwale.

Na pewno jest roznica gdy robi sie to w terenie gdzie skrzynek jest DUZO - w moim przypadku (wschodnia Polska i Litwa) nie ma tego problemu.

Na przyklad:

- trasa Bialystok - Elblag, z maksymalnie szerokim pasem czyli 10 km to zaledwie 87 skrzynek :)

- trasa Hradec nad Moravicy do Warszawy - 360 skrzynek

- trasa Bialystok - Kowno - Wilno - 194 skrzynki

 

Ale wyobrazam sobie, ze niewielka trasa na terenie Niemiec moze juz powodowac problemy z nadmiarem skrzynek po drodze.

Edited by t_e_d
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...