Jump to content

Geocaching.pl - API?


migolnet

Recommended Posts

Geocaching.pl korzysta z API Geocaching.com. Złe wieści chyba -> https://www.geocaching.com/mobile/apidevelopers/

 

Nie zrozumiełeś niestety mojego pytania albo się źle wyraziłem. Chodzi mi o API udostępnione przez Geocaching.pl a nie API z którego korzystają. Chciałbym mieć makro które po zalogowaniu serii znalezień automatycznie wywoła aktualizację statystyk na Geocaching.pl

Link to comment

geocaching.pl nie udostępnia żadnego API.

 

Jak chcesz zaktualizować swoje znalezienia to w profilu masz taką możliwość (aktualizacja ostatnich 30 znalezień).

 

Zdaję sobie sprawę że jest taka możliwość. Szkoda że nie można wykonać jakiegoś calla który załatwi sprawę bez wchodzenia na stronę i wyklikiwania

Link to comment

Nie można, bo geocaching.pl korzysta z API geocaching.com i po pierwsze musiałoby to działać na zasadzie proxy co byłoby już złamaniem licencji korzystania z API a po drugie taki "call" o którym mówisz nie jest prosty, bo musisz zrobić X/30 requestów do geocaching.com, gdzie X to liczba Twoich znalezień.

Link to comment

Nie można, bo geocaching.pl korzysta z API geocaching.com i po pierwsze musiałoby to działać na zasadzie proxy co byłoby już złamaniem licencji korzystania z API a po drugie taki "call" o którym mówisz nie jest prosty, bo musisz zrobić X/30 requestów do geocaching.com, gdzie X to liczba Twoich znalezień.

 

Hmm... jakoś nie widze tutaj proxy. Loguję serię skrzynek, wysyłam call do twojego API a twoje API aktualizuje moje statystyki na geocaching.pl zwracając sukces lub nie. Ma to dawać ten sam efekt co zalogowanie się i kliknięcie w aktualizuj ostatnie 30 skrzynek. Nic więcej nie miałoby to robić :)

Link to comment

 

Hmm... jakoś nie widze tutaj proxy. Loguję serię skrzynek, wysyłam call do twojego API a twoje API aktualizuje moje statystyki na geocaching.pl

 

Jedno API wywołujące drugie API się właśnie proxy nazywa. :laughing:

 

Nie, to się nazywa Internet. Proxy jest to serwer pośredniczący, a tutaj nie ma pośrednictwa gdyż dane które zostaną pobrane przez Geocaching Live API nie zostaną mi przekazane.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...