Jump to content

Pomoc w realizacji pomysłów


X2_Team

Recommended Posts

Nie wiem jak Wy, ale czasem mam genialne pomysły :D Jak tak siądę, i pomyślę i wreszcie te dwie kulki się zderzą to pojawia mi się żarówka jak u pomysłowego Dobromira :D

 

Jednak razem z genialnymi pomysłami pojawiają się problemy. Jako że mam dwie lewe ręce i kompletny brak smykałki do techniki manualnej, problemy te są natury techniczno-logistycznej.

 

Tak sobie pomyślałem że przydałby się taki wątek dla ludzi takich jak ja lub poprostu dla osób z mniejszym stażem w którym bardziej doświadczeni użytkownicy dzielili by się doświadczeniem.

 

Np. Mam taki oto problem. Naoglądałem się amerykańskich filmów. I tam budują sobie te bomby rurowe i tutaj zderzyły mi się dwie kulki. Fajny pomysł na skrzynkę. I teraz:

 

1. Czy da się kupić rurę PCV w kolorze innym niż biały?

2. Czy da się taką rurkę nagwintować? Gdzie? U kogo?

3. Czy są dostępne zakrętki/zatyczki/zaślepki gwintowane do takich rur?

4. Czy takie rzeczy będą dostęne w marketach budowlanych czy raczej szukać jakichś sklepów specjalistycznych.

Link to comment

Poszukaj w Google rurę kanalizacyjną wewnętrzną. Rury te są w średnicy od 32 do 110 mm. Kupisz je w każdym markecie budowlanym. Rury mają uszczelkę na końcu. Dostępne są zaślepki.

 

Jak chcesz zrobić pojemnik z takiej rury to kup mufę o średnicy 50mm, długość obojętna (wedle potrzeb) i do tego 2x korek kanalizacyjny średnica 50mm.

Edited by Spider
Link to comment

Wszystko sie da zrobic.

Pytanie czy sie oplaca?

Do zmiany koloru mozna uzyc tapet samoprzylepnych, sa nawet maskujace desenie.

 

Z takiej rury kiedys zrobilem sobie pojemniki na elektrody do spawania w ciezkim terenie.

Wzialem rzeczona rure. Kazda ma z jednej stony kielich z uszczelka. Odcialem ten kielich na dlugosci ok 5-4cm.. Kielich od strony, ktora nie ma uszczelki zaslepilem jakims dopasowanym plastikowym, korkiem- nakretka (chyba po borygo, albo duzym plynie do spryskiwaczy) wklejac w mufe distalem. Podobnie zrobilem z jednym koncem rury. Mufa z uszczelka dziala jako korek do pojemnika.

Te pojemniki zrobilem z 15 lat temu i do dzisiaj mi sluza jako wodoszczelne.

Zaslepic rure i mufe mozna czymkolwiek, kawalkiem drewna, sklejki, nawet styropianu, mozna zrobic z maty szklanej i zywicy epoksydowej, mozna jakies pakuly nasaczyc zywica. Mozna tez to wkleic silikonem itd, itp.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...