Jump to content

Regulamin Forum


Sandy

Recommended Posts

Wprowadzenie

 

Celem forum Groundspeak’a jest promowanie aktywności związanej z geocachingiem i opartą na lokalizacji grą terenową. Jest to otwarte forum, sponsorowane przez Groundspeak Inc., do dyskutowania o wszystkich aspektach geocachingu, waymarkingu, Wherigo™, benchmarkingu, używaniu GPS i innych grach GPS związanych z Groundspeak. To jest przyjazny serwis społecznościowy dla entuzjastów GPS na całym świecie.

 

Regulamin dotyczący wypowiadania się na forum jest ważny i powinien być przeczytany oraz zaakceptowany, zanim zdecydujesz się korzystać z forum. Groundspeak i globalna społeczność geocachingowa zachęca do współpracy ludzi, którzy są uprzejmi, grzeczni i szanujący innych. Zniechęcamy tych, którzy wybierają zachowania lekceważące, i/lub nieodpowiedzialne. Groundspeak, jego personel i moderatorzy wolontariusze podejmą odpowiednie kroki, aby w dyskusjach te zasady były przestrzegane.

 

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące stosowności jakiegoś postu na forum, który przeczytałeś, możesz użyć ikony 'report' znajdującej się na dole tego postu. To powiadomi Moderatora Forum, aby zbadać ten wątek. Możesz również skontaktować się z autorem postu podając odpowiedni fragment regulaminu forum. Zrób to z szacunkiem, gdyż cała korespondencja z innymi użytkownikami za pomocą serwisu Geocaching.com i naszego forum jest objęta zasadami Warunków Korzystania (Terms of Use).

 

Moderatorzy Forum są wolontariuszami, którzy poświęcają swój czas, aby pomóc budować lepszą społeczność. Czasami nasi moderatorzy będą używać swojego osądu w celu określenia najlepszego sposobu działania. Groundspeak powierzył tym wolontariuszom zadanie, by robili to, co jest najlepsze dla całej społeczności. Wolontariusze wspierają trzymanie się tematu dyskusji i będą łagodnie egzekwować zasady, jeśli będzie to konieczne. Mogą edytować i kasować posty, przenosić, zamykać lub kasować wątki oraz czasowo moderować posty użytkowników.

 

Dyskusje na forum są moderowane, aby zachować ducha otwartej dyskusji bez obrażania innych uczestników. Proszę zrozumieć, że my nie próbujemy cenzurować żadnej wiadomości czy opinii

 

Regulamin Forum

 

1. Aby wypowiadać się na Forum Groundspeak, musisz mieć 18 lat lub więcej lub być pod nadzorem rodzica lub legalnego opiekuna.

 

2. Forumowa uprzejmość: proszę odnoś się do Groundspeak'a, jego pracowników, wolontariuszy, innych członków społeczności i gości na tym forum z uprzejmością i szacunkiem. Niezależnie czy członek społeczności ma jeden czy 5000 postów, każdy powinien być traktowany z szacunkiem.

 

3. Wulgaryzmy i obsceniczne obrazy nie będą tolerowane. Ten serwis jest przyjazny rodzinie. Wszystkie posty na forum muszą odpowiadać standardowi „przyjazny rodzinie” i piszący muszą postępować odpowiednio. Nie jest właściwym zamienianie liter w wulgaryzmach, aby ominąć wbudowane filtry cenzurujące lub moderację forum.

4. Personalne ataki oraz zaogniające i wrogie zachowania nie będą tolerowane. Jeśli chcesz skrytykować, proszę zrób to konstruktywnie. Generalizujące, złośliwe lub zawoalowane ataki na osobę lub pomysł nie będą tolerowane.

 

5. Konta pacynki są niedozwolone. Konto pacynka jest tworzone i używane przez osobę, która już posiada właściwe konto, w celu pisania anonimowo. Posty ze znanych kont pacynek mogą być usunięte i oba konta: pacynka i właściwe mogą być zawieszone w serwisach Groundspeak’a. Proszę używać swojego prawdziwego, właściwego konta do pisania na forum.

 

6. Trzymaj się tematu: Odpowiedzi na konkretny wątek muszą być w temacie i odnosić się do dyskusji. Użytkownicy powinni użyć przycisku New Topic, aby zacząć nową dyskusję, która inaczej byłaby poza tematem obecnego wątku. Wątki wychodzące poza temat mogą być ponownie na niego naprowadzone, zamknięte albo moderowane przez moderatora. Celowe zakłócanie lub zbaczanie z tematu wątku jest niedozwolone. Nasi moderatorzy jednak pozwalają na naturalny rozwój wątku.

 

7. Prywatne rozmowy: Czasami dyskusja w wątku przechodzi w przyjacielski dialog albo gorącą debatę pomiędzy niewieloma użytkownikami. Do tych wymian zdań prosimy używać funkcji Private Message, którą umożliwia Forum lub systemu wiadomości serwisu geocaching.com. Posty na forum publicznym powinny być zarezerwowane dla spraw interesujących ogół społeczności geocachingowej. Przypomnienie: Wszystkie kontakty z innymi członkami społeczności za pomocą serwisów Groundspeak’a podlegają Warunkom Korzystania (Terms of Use).

 

8. Spam: Przesyłanie tej samej wiadomości lub niechcianych wiadomości reklamowych w jednym lub wielu wątkach lub działach forum jest rozumiane jako spamowanie i może spowodować ograniczenie przywilejów pisania na forum w przyszłości. Zduplikowane wiadomości mogą być usunięte lub połączone przez naszych moderatorów. Prosimy bardzo się starać umieszczać nowe wątki w odpowiednich działach forum. Moderatorzy mogą podjąć działania, kiedy wątek powinien zostać przeniesiony do bardziej odpowiedniego działu.

 

9. Reklama i promowanie w szerszym znaczeniu: Pragnieniem Groundspeak’a jest utrzymywać forum w celu promowania aktywności związanej z geocachingiem i opartą na lokalizacji grą terenową. Zamierzamy ograniczać dyskusje na forum, które promują komercyjne, społeczne, polityczne czy charytatywne działania, tak samo jak te, które nie odnoszą się w sposób racjonalny do aktywności związanej z geocachingiem i opartą na lokalizacji grą terenową.

 

Wątki i posty odbierane jako stworzone z intencją propagowania działań któregoś z powyższych typów są niedozwolone. Proszę zauważyć, że nasi Wolontariusze Moderatorzy Forum są upoważnieni, aby używając własnego osądu zapewnić pewną racjonalną swobodę dyskusji na forum odnośnie lokalnych wydarzeń i kwestii w lokalnych działach forum.

Niezależnie od powyższego, Groundspeak rezerwuje sobie prawo do zamieszczania lub zezwolenia na umieszczanie ograniczonych treści reklamowych według własnego uznania.

 

10. Zasadniczo nie zezwalamy prowadzenie sondaży na Forum Groundspeak.

 

11. Osobiste ogłoszenia drobne są dozwolone w dziale ‘GPS Garage Sale’ oraz, zgodnie z Zasadami Działu Geocoin, w dziale ‘Geocoin Discussion’. Proszę zauważyć, że Graoundspeak nie jest zaangażowany w żadną z tych transakcji i nie bierze żadnej odpowiedzialności za żadne problemy wynikłe z tych transakcji i powiązanych z nimi dyskusji.

 

12. Wszystkie wiadomości, które napiszesz na tym forum pozostaną dostępne publicznie tak długo jak to forum jest on-line; proszę pisać uważnie i z właściwym rozeznaniem zawartości swojego postu. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy post jest niezgodny z wytycznymi forum i jest moderowany. Moderowane posty mogą być usunięte lub edytowane przez moderatorów lub Groundspeak. W wyjątkowej sytuacji, gdy zmienimy twój post, a tobie nie będą się podobały zmiany, możemy na twoje żądanie usunąć wiadomość.

 

13. Jeżeli ktoś przesłał materiały objęte prawami autorskimi lub inne nielegalne materiały proszę powiadomić Groundspeak, abyśmy mogli podjąć odpowiednie działania, lub zgłosić zawartość używając ikony 'report' znajdującej się na dole postu. Od właścicieli praw autorskich do tych materiałów będzie wymagane złożenie roszczenia zgodnie z Warunkami korzystania (Terms of Use) sekcja 7.

 

14. Nadużycia na tym forum nie będą tolerowane.

Kontakt z nami: Nasz główny adres email to: contact@geocaching.com

 

Dodatkowe warunki: Forum Groundspek’a dodatkowo podlega zasadom Warunków korzystania Geocaching.com (GEOCACHING.COM TERMS OF USE AGREEMENT), które niniejszym zostają włączone do tych wytycznych przez odnośnik.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...