Jump to content

Skrytki w budynkach


Silesian Reviewer
Followers 0

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Coraz więcej osób próbuje zakładać skrytki w obiektach, gdzie niemożliwe jest odebranie sygnału z satelitów, a tym samym określenia położenia skrytki, przy użyciu odbiornika GPS. Tutaj chciałbym zacytować fundamentalną zasadę Geocachingu:

 

GPS usage is an essential element of geocaching. Therefore, although it is possible to find a cache without a GPS, the option of using accurate GPS coordinates as an integral part of the cache hunt must be demonstrated for all physical cache submissions.

Aby taka skrytka była zgodna z zasadami dotyczącymi publikacji skrytek przynajmniej jeden jej etap musi wymagać użycia odbiornika GPS.

 

Poniżej przedstawiam w jaki sposób można przygotować skrytkę, by była zgodna z regulaminem:

 

1) Poszukiwacza skierować do budynku, w którym znajduje się pierwszy etap, w którym umieszczono współrzędne lub azymut i ilość metrów do finałowego pojemnika ukrytego na zewnątrz budynku. W tym przypadku pierwszy etap nie wymaga użycia GPS, ale drugi już tak i dzięki temu skrytka jest zgodna z regulaminem.

 

2) Pierwszy etap ukryty na zewnątrz budynku jako mikro pojemnik z instrukcją jak dostać się do finałowej skrytki ukrytej wewnątrz budynku. Jako, że już w pierwszym etapie spełniony zostaje warunek użycia GPS, to wskazówki dotyczące drugiego eatpu mogą być całkowicie opisowe.

 

Dodatkowo chciałbym przypomnieć, że skrytki, które podczas poszukiwań wymagają kontaktu z osobami trzecimi są niezgodne z regulaminem (oczywiście pomijam np. zakup biletu).

 

Dozwolone jest umieszczenie skrytki w miejscach gdzie wymagana jest opłata za wstęp pod warunkiem, że nie jest to prywatny biznes. Czyli umieszczenie skrytki w muzeum jest zgodne z regulaminem, ale w prywatnej galerii już nie.

 

Skrytki reklamujące czyiś prywatny biznes również są niezgodne z regulaminem nawet jeśli nie wymagają zakupu czegokolwiek lub korzystania z usług. Zdaję sobie sprawę, że jest kilka takich skrytek w Polsce i że część z nich nawet ja publikowałem. Dlatego w najbliższym czasie będę prosić założycieli aby lekko je zmodyfikowali by były w pełni zgodne z regulaminem.

 

Mam nadzieję, że te informacje będą dla Was pomocne podczas zakładania kolejnych skrytek.

Edited by nemrodek
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Followers 0
×
×
  • Create New...