Jump to content

barucci

+Premium Members
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by barucci

 1. barucci

  geocaching.pl

  Feedback/prośba o zaktualizowanie. Totalny szczegół, ale zawsze na niego zwracam jak sprawdzam, ile już w Polsce przybyło nam wirtualnych keszy. Mianowicie, kiedy sprawdzam statystyki odfiltrowując wszystkie inne dostępne typy keszy, linia pokazująca przybywające wirtuale na przestrzeni lat 2001-2017 wciąż rośnie, a jak wiemy w tych latach żaden wirtual nam w PL Się nie pojawił. Po wykresie z załącznika można odnieść wrażenie, że w 2015 mieliśmy już 13 keszy opublikowanych. Nie wiem, z czego to wynika, nie znam się, ale daję znać. dzięki Spider! PS. Gratuluję wszystkim zakładającym, wirtual #100 w Polsce jest już historią.
 2. This is no longer required. HTML codes below: <div class="CacheInformationTable" style="background-color:#EFF4F9;"><img alt="ES" src="http://www.geocaching.pl/images/flags/32/spain.png" title="PL" style="margin:0px;padding:0px 5px;vertical-align:middle;" /> <strong>LA DESCRIPCIÓN EN ESPAÑOL</strong></div> <div class="CacheInformationTable" style="background-color:#EFF4F9;"><img alt="PL" src="http://www.geocaching.pl/images/flags/32/poland.png" title="PL" style="margin:0px;padding:0px 5px;vertical-align:middle;" /> <strong>POLSKI OPIS</strong></div> <div class="CacheInformationTable" style="background-color:#EFF4F9;"><img alt="EN" src="http://www.geocaching.pl/images/flags/32/united_kingdom.png" title="EN" style="margin:0px;padding:0px 5px;vertical-align:middle;" /> <strong>ENGLISH DESCRIPTION</strong></div> <div class="CacheInformationTable" style="background-color:#EFF4F9;"><img alt="DE" src="http://www.geocaching.pl/images/flags/32/germany.png" title="DE" style="margin:0px;padding:0px 5px;vertical-align:middle;" /> <strong>DEUTSCH BESCHREIBUNG</strong></div>
 3. Hi All, I'm searching an HTML description in Spanish (and English) that goes together with flag. I'm looking for the ones that have the same formatting. Anyone who is in posession of such banner in HTML like in a photo added, please share. It would be highly appreciated. Thank you! PS. Please re-direct the topic, if there is a one already open that covers it. I couldn't find one...
 4. Temat być może już nieaktualny, ale odpowiem, może ktoś inny skorzysta. Po poprzedniej wiadomości wnioskuję, że używasz angielskiego interfejsu telefonu. Widgety na iOS (iPhone, iPad) włącza się po odblokowaniu telefonu i "home screen" przesuwając palcem w prawo (screen 1), kolejno na dole klikasz przycisk "edit" i następnie wybierasz aplikację z listy "Nearby Geocaches" (screen 2). Jeżeli nie działa zaktualizuj system telefonu, tableta do iOS 12 i zainstaluj ponownie aplikację. Jeżeli dalej nie działa i Ci bardzo zależy to pisz do supportu Grounspeaka.
 5. Good morning Ladies and Gentelmen, I am happy to visit beautiful state of Illinois next year and I see for myself a new type of Geocache that I never heard before - NGS Benchmarks. If you could take a moment and advise me on the following it would be highly appreciated: 1. How do you search NGS Benchmarks on your iOS devices? iPhone 6s user with Cachly app. 2. Do you export GPX file or any other offline list that shows the coordinates in Geocaching app, or Cachly? 3. I am able to search for a particular point on https://www.ngs.noaa.gov/NGSDataExplorer/, but not sure which should be point of my interest (white triangle or black circle)? 4. How do you know which point is the type of geocache that pops into geocaching profile. Many thanks and feel free to revert this message to another topic if relevant. Best regards, Michal
 6. barucci

  Statomania...

  Ten przypadek jest tak przegięty, że publiczna "chłosta" na forum to najmniej dotkliwa kara. Według mnie takiemu gościowi należy się ban na zawsze. Ciekawa uwaga, chociaż „ban” to może ździebko za dużo, bo kolega Czech, którego miałem okazję poznać i zamienić 2 zdania „Geocaching” to jest jego wielka miłość (która skręciła w totalnie niezrozumiałą dla mnie stronę), ale jakieś odgórne upomnienie od Centrali byłoby moim zdaniem jak najbardziej na miejscu. Pojawia się pytanie (na które niekoniecznie tutaj oczekuję odpowiedzi) czy koledzy recenzenci, jako opiekunowie gry, nie mogą zgłosić Centrali (nie chodzi mi o „uprzejmie donoszę”), żeby dokładniej przyjrzeć się osobie wyżej wymienionego kolegi? Są tacy użytkownicy w Europie i na Świecie, którzy mają podobnie wykręcone numery, ale wierzę w ich uczciwość i prawdziwość znalezień. Mi taki osobnik nie psuje zabawy, ale obawiam się, że takie zachowania są szkodliwe dla Geocachingu i powinny być zgłaszane. Na tegorocznym GIFF’ie był pokazywany film „It’s not about the numbers” i w momencie pokazania tytułu usłyszeliśmy od jakiegoś 13-15 letniego keszera „jak to nie chodzi o numery? to po co to jest!?”. Wydaje się, że właśnie najmłodsi są na takie nagięcia najbardziej podatni i pokazuje im, że skoro inni mogą tak naginać zasady to ja też mogę. Dziękuje za uwagę, Michał
 7. Eine kleine pytanie: W lutym 2013 roku stukneło Geocachingowi 2 miliony aktywnych keszy. Jak myślicie czy w przyszłym roku doczekamy się 3 milionów, czy trzeba będzie poczekać do 2017 roku? Wierzę, że Groundspeak zorganizuje jakieś dodatkowe souveniry dla krajów, które jeszcze swojej pamiątki nie posiadają, a mają już sporą ilość keszy typu: Turcja, Kostaryka. Edit: Z dniem dzisiejszym mamy 2,739,732 aktywnych skrytek
 8. Po krótszych namysłach zamówiłem http://www.leroymerlin.pl/files/product/attachment/303/2303/Neon-%20farba%20fosforescencyjna_INF.pdf Trochę kosztuje, ale mam nadzieję, że efekt będzie bardziej trwały. Gdyby ktoś z Krakowa miał potrzebę takiej farby, to mogę trochę odstąpić. Pozdrawiam!
 9. Moi drodzy poszukuje, farby UV, bądź fosforyzującej w celu użycia na jednym z etapów nocnego kesza. Czy ktoś ma namiary na jakiś dobry produkt w rozsądnej cenie, którym mogę napisać/namalować na ścianie tak, żeby za dnia informacja nie była czytelna? Kolega SemaPrint użył takiego markera (http://www.ceneo.pl/1133578) UV firmy edding, model 8280. Macie jakieś opinie/rekomendacje? Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi.
 10. Odnośnie znalezienia przypadkowo kesza to mi się nie przytrafiło, ale nie będąc w klimacie zagadek założyłem swoją pierwszą zagadkę w miejscu pojemnika finałowego innej zagadki. Nie zauważyłem go w miejscu ukrycia. Jakie było moje zdziwienie, kiedy Galicjan mi napisał, żebym przeniósł kesza w dowolnym kierunku o 161 metrów, co było jednoznaczne z "Panie jak żeś Pan tam kesza nie zauważył". Zapewne Wam przytrafiło się nie raz spotkanie innego poszukiwacza przy keszu. Do moich pierwszych 200-300 znalezień przytrafiło mi się to tylko dwukrotnie. Jak sobie później uświadomiłem dwukrotnie to była ta sama osoba, kolega Bartek B., którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam. Niecodzienności tego wydarzenia dodaje to, że kolega Bartek nie mieszka na stałe w Krakowie, gdzie ja w większości keszuje.
 11. Rzeczywiście zabawne i miło czyta się wpis nie mający na celu ogólny "diss" (czytaj: traktować z pogardą). Ja pozwolę sobie dodać do wątku maile keszerów, których zadaniem do jednego z moich keszy jest wysłanie wiadomości pod adres maila, który trzeba zgadnąć żeby otrzymać współrzędne finałowe. Doceniam, że ludzie potrafią się bawić przez wielkie B w nasze hobby i sklecić ciekawego maila, przykłady poniżej (bez nicków): 1. Bardzo proszę o przesłanie współrzędnych ukrytego kesza, w przeciwnym wypadku powiadomię policję The game is over! Pozdrawiam, _____________ 2. Do Pana Barucci Znalazłem Pana adres i żądam podania współrzędnych ukrycia kesza. Skończmy te wygłupy. Matooh ___________ 3. Szanowny Panie Barucci, Bardzo proszę o podanie współrzędnych ukrytej skrytki zanim dumny kondor zabije w gong wieczności i zniknie Pan wraz z profesorem Moriarty na zawsze z przestępczego światka ! Detektyw (nie podaje nick'a, za to pozdrawiam kolegę) ___________ Pozdrawiam i życzę udanego niedzielnego Earth Cache'owania! PS. Koleżanka nie miała długopisu, ale znam przypadki w których ludzie wpisują się... trawą (nie widzę w tym nic złego).
 12. Pytanie odnośnie Travel Bugów, których autorzy zamieszczają numery je identyfikujące w internecie (na portalach społecznościowych, forach itp.). Powiedzcie mi proszę, czy odkrycie ich służy czemuś więcej niż zwiększeniem liczby statystyki TB w Project GC. Jakie jest Wasze zdanie odnośnie logowania przedmiotów poprzez takie nienamacalne "odkrycie"? PS. Być może temat był poruszany... proszę nie bić.
 13. You can visit my website where I've documented every known souvenir, including any upcoming ones that have been announced. I'll generally add newly-announced souvenirs within a day of the announcement. The site currently only summarizes the next 10 on the main page (all others are listed under the relevant sections, BTW), but I think I might create a page that lists all upcoming souvenirs. Look for this within the next couple of days. Great website, simple, but very readable. As far as I remember Groundspeak doesn't release new country souvenirs due to server overload, am I correct? What is your country that would like to see in near future? For instance I am thinking about Turkey and Ukraine. Cheers!
 14. Ano macie. Bardzo mnie stresowała ta sytuacja świeżo przed urlopem Galicjana, kiedy musiałem wysłać wszystkie listingi do publikacji i kesze w teren do wtorkowej północy zeszłego tygodnia. Jeżeli oczywiście chciałem mieć kesze przygotowane przed swoim wydarzeniem. Na szczęście się sprężyłem i wszystko udało się tak jak było zaplanowane. O zalogowanie się na stronę w godzinach 20:00-23:00 mogłem zapomnieć, po 23:00 powoli zaczynała się ładować, ale dopiero po 00:00/01:00 była w pełni operacyjna.
 15. Gratuluję wspaniałego pomysłu i udanego spotkania! Żałuję, że nie mogłem uczestniczyć. Rubiemu Gratuluje pomysłu i realizacji, a Dado mogę obiecać takie spotkanie w Krakowie na Bronowicach. Jestem w trakcie dogrywania dogodnego terminu z klubem osiedlowym, żebyśmy mieli do dyspozycji dużą salę i rzutnik, więc spotkanie odbędzie się niezależnie od pogody. Planuje zrobić prezentację odnośnie podstaw Geocachingu i najlepszych praktyk. W planach jest również wspólne keszowanie, myślę o podzieleniu się na mniejsze grupy, którym przewodzi doświadczony keszer opowiadający o GC w terenie i udzielający rad. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja :-) ____________________________________________________ Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w organizację spotkania, bądź ma jakieś ciekawe pomysły zapraszam do kontaktu na priv, bądź na geocaching.com
 16. +2 +3. A tak na serio to zdarzyła mi się identyczna sytuacja z moim dotychczas jedynym wydarzeniem. Brak uczestnictwa był łatwy do wychwycenia, bo uczestników było 4, w tym ja, z czego pozostałe 3 osoby to nick teamowy. Skończył się event i nagle bach! "użytkownik(nazwa nieistotna) attended ...". Grzecznie napisałem do tej osoby maila, że chyba się nie spotkaliśmy, ale jeżeli ma ochotę na wspólne keszowanie jeszcze tego samego dnia to z miłą chęcią jestem w stanie się zorganizować. Dostałem maila z przeprosinami, że użytkownik miał dotrzeć, ale się nie udało, a samym keszowaniem nie był zainteresowany ze względów logistycznych, osoba była oddalona od eventu 140 km. Log cofnięty, trzeba być czujnym.
 17. Dokładnie ten. Gdyby ktoś reflektował to mam na wydaniu jego Wood Coin'a na cześć jego "23k znalezień"
 18. Tylko czy taki sposób popularyzacji w ostatecznym rozrachunku wychodzi na dobre geocachingowi? Rzucenie w teren iluś kiepskich skrytek, których nie zamierza się serwisować, to niedźwiedzia przysługa, albo ten rodzaj dobrych chęci, którymi piekło jest wybrukowane. To już lepiej byłoby eventowe tymczasowe kesze po zabawie pozbierać, a nie publikować. Dbając o ilość lepiej przedkładać nad nią jakość. Czy naprawdę zależy twórcom na opinii: "W tamtą okolicę nie warto jechać, jest tam co prawda kupa keszy, ale są badziewne i źle utrzymane"? Moją pierwszą skrzynkę założyłem rok po zarejestrowaniu się w serwisie i po ponad 400 keszach znalezionych w terenie. Do zakładania keszy chciałem „dojrzeć”, zawsze staram się żeby moje kesze miały dobrze przygotowane pojemniki, a opisy były sensowne, nawet z miejsc z których ciężko coś wyciągnąć. Uważam, że wyzwaniem z jakim ostatnio polski geocaching się zderza to masa keszy, które w jakiś sposób zostały dofinansowane z Urzędu Miasta, Gminy albo samozwańczej grupy, która nie ma doświadczenia w szukaniu, a tym bardziej zakładaniu (generalizuje, nie kieruje tego w konkretną stronę). Wstępnie założone są jako małe pojemniki, które mają zachęcać do wyjścia w teren parku, lasu itp. i nie ma w tym nic złego. Problem pojawia się wtedy, kiedy skrzynki trzeba serwisować i nikt nie kwapi się jechać w teren zobaczyć co keszowi naprawdę dolega. Nie chcę tutaj podawać konkretnych miejsc, ale patrząc w moje rodzinne toruńskie strony zachęcony wysypem keszy w województwie, moja radość jest szybko studzona, kiedy czytam komentarze typu: „kesza nie ma od ponad 2-3 miesięcy”, czy „kesz zastępczy w pudełku po maśle”. Tak jak poprzednicy stwierdzam, że najważniejsza jest edukacja. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby zakładanie keszy to był przywilej i był dostępny np. po znalezieniu 100 keszy, albo przydzielaniu możliwości założenia kesza 1 na 10 znalezień dla wszystkich użytkowników tak samo jako to jest z punktami +FP dla kont Premium. Nie do końca wiem czym charakteryzują się ”Lab Cache”, ale z tego co mogę tutaj wyczytać to jest to edukacyjne spotkanie jak zakładać skrzynki, jakie są najlepsze praktyki itp. Tylko,że takie spotkania przydziela centrala i są one dostępne z reguły na Mega Eventach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie organizowania zwykłych wydarzeń w tej tematyce i zapraszać (zachęcać) na priv użytkowników, którzy mają mało znalezień a widać, że prężnie działają nad tworzeniem własnych keszy. PS. Polecam kesze w Gorzowie Wielkopolskim i Grudziądzu. Koledzy keszerzy mają świetne pomysły i wykonanie również pierwszorzędne, jednak są niezbyt wyróżnione +FP, powód jest banalny nie mają kont premium żeby przydzielić sobie nawzajem, a miejsca nie są wystarczająco wypromowane.
 19. W Groundspeak'owej darmowej aplikacji pojawiła się ciekawa opcja komunikatora. Wierzę, że może to znacznie ułatwić komunikację bez potrzeby facebook'a, tudzież maila. Wiem, że w większości korzystacie z Locusa i c:geo na androidzie, ale mnie ździebko irytuje, że darmowa apka ma ciekawsze opcje niż płatna (czytaj: wspomniany komunikator i możliwość tworzenia nowych waypoint'ów przy zagadkach i multi). Z tego co mi wiadomo to centrala nie planuje aktualizacji płatnej apki o wspomniane cechy.
 20. Korzystam z płatnej wersji apki Groundspeaka i chwalę sobie, nie jest to pełnoprawny GPS, ale daje radę. Pamiętam, że zaczynałem od aplikacji Geocaching Intro i w zupełności starczała mi na początku, jednak po 50-100 keszach warto zainwestować w płatną wersję. Można korzystać z aplikacji nawet bez internetu, wystarczy wcześniej korzystając z WiFi zapisać sobie listę keszy jako offline, co w przypadku leśnego keszowania, bądź zagranicznego (internet w roamingu drogawy, a nie zawsze działa) jest niewątpliwe pomocne. W moim przypadku minusem jest pokusa wciśnięcia po relatywnie krótkim szukaniu w terenie przycisku "hint" i "photos". Czego mi tylko brakuje w aplikacji to szukania po +FP (czego centrala nie planuje ulepszać) i stabilniejszych map "OpenStreetMap" i "OpenCycleMap". Mam też konto w wersji Premium, ale nie zmienia ono wyglądu aplikacji. PS. Mój pierwszy post na forum stał się faktem. Witajcie!
×
×
 • Create New...