Jump to content

Miszczus

+Premium Members
 • Posts

  84
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Miszczus

 1. Ale z Polski mam inne obserwacje. Aktualnie w Polsce są 293 skrytki premium (to mniej niż 1% wszystkich skrytek!), z czego niemal 230 zostało wyróżnionych favoritkami. W Polsce większość graczy zakładających premium robi to na skrytkach szczególnie kosztownych lub pracochłonnych (a więc zdecydowanie wyróżniających się jakością!) lub w miejscach szczególnie narażonych na zmugolenie, gdzie powtarzały się kradzieże lub niszczenie skrytek. Na 7 sztuk znalezionych przeze mnie polskich keszy premium zaledwie dwie odbiegały ukryciem na plus od większości skrytek.
 2. Decyduje założyciel/właściciel skrytki. Zazwyczaj skrytka premium jest podobnej jakości jak zwykłe. Poza tym w Polsce to jednak ułamek wszystkich skrytek stanowią premium.
 3. Miszczus

  geocaching.pl

  Ktoś mi chociaż powie, czy to tylko u mnie czy ogólnie...?
 4. Miszczus

  geocaching.pl

  Od kilku dni mam problem z wygenerowaniem logbooka na geocaching.pl. Konkretnie: w liście moich skrytek po kliknięciu ikonki z prawej 'generuj logbook' przenosi do wyboru rozmiaru, kolorowy itp. Klikam generuj i otwiera się pusta strona.
 5. Są dwa odrębne systemy skrytek geocaching. Jeden to ogólnoświatowy geocaching.com (na forum którego piszesz), drugi to lokalny. Te kesze co zaczynają się na OP to z systemu lokalnego, którego na geocaching.com nie zobaczysz. Jeśli chcesz widzieć te z kodem OP musisz założyć odrębne konto na tamtym portalu.
 6. Ciekawy katalog xWG, gdzie można założyć sobie konto i dodawać posiadane drewniaki. https://cwg.gcm.cz
 7. "Literówka" w ogólnych zasadach przyznawane są w czterech kategoriach: a, b, c, d, e...
 8. Miszczus

  geocaching.pl

  Chciałem tylko zgłosić, że jest jakiś problem ze statystykami. Od dłuższego czasu nie mogę wejść w statystyki wg powiatu. Link pod mapą się nie otwiera.
 9. Tu są najpopularniejsze w naszym kraju. My link
 10. Miszczus

  Kacik medialny

  Audycja wyemitowana w Programie Trzecim Polskiego Radia LINK
 11. Albo może przez to, że to premium.
 12. Tylko znaczka nie ma... kod skrytki podany...
 13. Nie będzie tu sporu, będzie żal i może dyskusja, która coś wniesie... W ostatnim tygodniu 'zniszczono' celowo trzy moje skrytki (w tym 2 regular). W jednej ktoś ukradł pudełko z fantami, zostawił logbook na wierzchu... W drugiej skradziono całą zawartośc pudełka (fanty, ołówek, logbook), a pudełko zostało z włożoną kartką jak na zdjęciu: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=r7uhc6&s=8#.VeAs531i-H0 (qr mówi: "Przepraszamy :X") W trzeciej skrytce, tym razem mikro - PET, skradziono logbook i ołówek i również zostawiono kartkę - http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2hexa81&s=8#.VeAs9H1i-H0 Druga i trzecia skrytka to elementy z takiego mini trailu i tylko one dwie w sumie z 7 oberwały. Dziwne, że jak ktoś miał namiar na 2 skrytki z serii, to po drodze nie zniszczył pozostałych... Pierwsza z nich to zagadka ukryta w zupełnie innym rejonie. Wszystko w okolicy Chrzanowa. Rok temu się spotkałem z czymś podobnym, ale jednak kartka była inna: "Stop ukrytym śmieciom" i było to w okolicy Sławkowa, czyli jednak te 30km obok. Jak z tym walczyc... Co kieruje ludźmi, którzy niszczą świadomie komuś zabawę i jeszcze za to przepraszają...
 14. A czemu niby wypalona glina miałaby się rozpłynąc?
 15. Sugerujesz, że założenie traila z 50, 100, więcej skrytek nie wymaga pracy przy zakładaniu i serwisowaniu skrytek (nie wspominając o kosztach)?
 16. Miszczus

  Statystyki...

  Same się nie podciągną... Niestety nadal widać charakterystyczną dla GC tendencję do zakładania keszy głównie na własnym podwórku i brak odwagi do eksploracji dalszych regionów... Ale może to się w końcu zmieni, bo najciekawsze miejsca na ukrycie keszy są z reguły daleko poza aglomeracjami, a najgorsze właśnie na ich terenie... Chętnie bym zakładał poza swoim podwórkiem, ale: 1. czy rew to puści 2. kto będzie serwisował
 17. Miszczus

  problemy z PQ

  Pytanie odnośnie PQ. Mam w zakładkach listę rozwiązanych przeze mnie zagadek. Wszystkie mają 'poprawione koordynaty', znaczy się rozwiązania. Tworzę z tej listy PQ. Daję podgląd na mapie i mapa pokazuje kesze na miejscach ukrycia, a nie koordy początkowe - czyli tak jak chce. Ale jak otworzę to PQ w oficjalnej apce na telefonie, to na mapie kesze są na koordach początkowych. Da się to jakoś inaczej wyświetlić, żeby na mapie były widoczne od razu finały?
 18. Miszczus

  geocaching.pl

  Pytanie odnośnie kamieni milowych: Jaki jest sens pokazywania w statystykach innych niż krajowych (województwa, powiaty, gminy) kamienie milowe co 1000 sztuk? Może lepiej by było pokazac co np 100. W obecnej wersji kamienie milowe to po prostu najstarsza skrytka i koniec.
 19. Ale w sumie co za różnica... Przecież recenzentów jest tylko pięciu...
 20. Miszczus

  geocaching.pl

  Jak często aktualizują się statystyki? Na stronie mojego powiatu jest data ostatniej synchronizacji z wczoraj, a nie ma skrytek opublikowanych 2 tygodnie temu.
 21. No tak, ale do mobilnych zastosowań online wystarczy. Przynajmniej mi W C:Geo można z resztą wyświetlić takie PQ a potem zapisać wynikowe skrytki do użytku offline. Mnie akurat w telefonie PQ w ogóle nie potrzebne, bo jak coś, to zwyczajnie z transmisji danych korzystam. A PQ potrzebuję jak korzystam z Garmina. Generują mi się 3 PQ, każdy co 2 dni... i z każdym generowaniem mail... chciałbym tego spamu uniknąc.
×
×
 • Create New...