Jump to content

ktoszu-k?

Members
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ktoszu-k?

 1. ktoszu-k?

  Statomania...

  Wiecie co jest najśmieszniejsze w tym wszystkim że Rafał tzn. M1strzunio ma w głębokim poważaniu staty o których mowa
 2. Chyba nie wyraziłem się dość jasno chodziło mi o to że gra ma swoje zasady a my grając w nią przyjmujemy je i to jest podstawa. Ale znam ja jak i inni przypadki tego że gracze którzy się zażekają że logbook z wpisem mósi być i jest to nie odwołalne pozwalają na to by ich znajomi logowali bez wpisu w papierzaka lub wpisywali kolegów których tam nie było i to sedno tego tematu. Tylko ciekawi mnie to po co takie akcję? Tacy szukający oszukują samych siebie.
 3. Widzę ciekawy temat w którym nie sposób się wypowiedzieć i przyznam tu racje Karolowi gra musi mieć zasady i my ją tworzymy wpis w papierowy logbook to rzecz święta ale nie sposób się nie zgodzić z mistrzuniem ta zasada jest świadomi naginana w imię znajomości bo ktoś kogoś zna itd. lub wpisze kolegę. I możemy pisać tu w różnych językach ale prawda jest taka ze robią się tu kółka wzajemnej adoracji co tylko umniejsza zabawie.
 4. Ja również mam do oddania w dobre ręce kilka skrytek: 1) Boguszów Gorce: - GC4ZFW1 - GC4YKXF - GC4RBBH - GC4XXTA - GC4YCTA - GC4YG8C - GC4KY1Z - GC4K42D - GC4YKWE - GC4ZFT2 - GC4KY69 2) Wałbrzych: - GC4WRN9 - GC4ZGZF Jeśli ktoś jest chętny do podjęcia opieki to proszę o wiadomość na priv.
 5. Ja już mniej więcej znam tryb pracy m1strzunia i wiem kiedy mogę skorzystać z prawa pierwszeństwa taka zdrowa rywalizacja ale jest jeszcze kilku szukających w naszej okolicy którzy czynnie stawiają opór
 6. Tutaj nasuwa mi się pytanie do ostatniej sytuacji w moim regionie... Kiedy należy logować FTF? - trochę mnie zdziwił wpis, że trzeba to robić online na miejscu, bo ktoś może mi deptać po piętach... Ja tam ostatnio FTF'a loguję dopiero jak ktoś zaloguje STF'a. Niech ludzie żyją w nadziei, że zdążą ;-) M1strzunioooo jesteś okropny :PP :) I Rafałku tak sprzątłeś mi kilka FTF z przed nosa a ja leciałem na łeb na szyje z nadzieją a tu zonk :/
 7. Ja kończę właśnie prace nad projektem Krzyży Pokutnych jeszcze tylko kilka chwil i może ujrzy światło dzienne:)
 8. Zgodzę się z przed mówcami i jeden całkiem niedaleko może dołożę swoje 5 gr:)
 9. No w końcu się doczekałem piękny coin:)
 10. Jakiś czas temu założyłem tradycyjną skrzynkę w Wałbrzychu przy dawnej zajezdni tramwajowej ale miejsce okazało się miejscem schadzek okolicznej elity smakoszy:/ Przebranżowiłem go na skrzynkę multi z koordynatami startowymi przy zajezdni czy nadaje się do projektu? Jak sprawdzam mapę projektu pojawia się tylko ta pierwsza zarchiwizowana.
 11. Nie chce się odwoływać bo chcąc nie chcąc szanuje jego decyzje chodzi mi bardziej o regulamin który jest nie co nie życiowy. Przecież nikt nie chce zrobić komuś ani samemu sobie krzywdy i wybierając miejsce na ukrycie jest to miejsce bezpieczne i ogólnie dostępne a czy jest w odległości 16 czy 46 metrów moim zdaniem nie stanowi różnicy. Może trzeba było by się zastanowić nad modyfikacją niektórych zasad. A co do skrzynek niezgodnych z regulaminem w tym przypadku jest to kwestia interpretacji.
 12. Prostopadle czy równolegle do torów ? O ile całkiem wygodnie jeździ się rowerem po torach to przebijanie się 80 m przez krzaczory jakie zwykle występują w okolicach różnych tam nieczynnych obiektów do przyjemności nie należy. Zamiast ukrywać się po krzakach albo sarakać na recenzenta, wystarczy w dodatkowym opisie podać że linia nieczynna ( bo w regulaminie stoi "active") powołująć się na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Zlikwidowane_linie_kolejowe_w_Polsce lub lepiej http://bazakolejowa.pl/ Nie wiem jak to możliwe ale w bazie kolejowej jest jako czynna nie wiem jak to możliwe. No chyba że zaliczają to jako towarowe prowadzące do cukrowni w pobliżu. Ale nie zmienia to faktu że część skrzynek w mojej okolicy jest w nie zgodnej odległości i nie są ukryte na peronach a regulamin mówi że: "Skrytki nie mogą być umieszczone w miejscach o ograniczonym dostępie, zabronionych lub w jakikolwiek inny sposób nieodpowiednich - Skrytka jest umieszczona zbyt blisko takich obiektów użyteczności publicznej jak: mosty i wiadukty na autostradach, główne drogi, tamy, budynki rządowe, szkoły, obiekty wojskowe, szpitale, lotniska i inne tego typu miejsca." "Zakaz umieszczania skrytek w pobliżu aktywnych linii kolejowych. Zgodnie z §2 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 listopada 2004 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych, na obszarze kolejowym zabrania się wstępu i przebywania osób nieuprawnionych na torowiskach, nasypach, wiaduktach, mostach, w wykopach i w tunelach kolejowych. Źródło: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Wytyczne: Skrytki nie mogą być umieszczone w miejscach o ograniczonym dostępie, zabronionych lub w jakikolwiek inny sposób nieodpowiednich - Skrytka znajduje się na terenie należącym do kolei." Więc ciekawi mnie dlaczego są dopuszczane skoro tak trzymamy się zasad itp.
 13. Po części masz racje ale jak nie ma możliwości przeniesienia takiej skrzynki ponieważ sąsiaduje z inną skrzynka lub po przeniesieniu będzie na terenie prywatnym bądź na środku pola ornego co wtedy? Bardziej pisząc wcześniejszy post miałem na myśli trzymamy się zasad ale jest to działanie wybiórcze boja nie mogę ale 10 innych jest opublikowanych. I dla mnie jako szukającego jest ważne by znajdując skrzynkę mógł zobaczyć miejsce dla którego dotarłem do celu.
 14. Wiedzieliscie o tym? Bo ja nie. Kurczaki, wlasnie sobie wypatrzylem przeslicznie zrujnowana wiate przystankowa przy linii kolejowej z przepieknymi widoczkami... To znaczy, ze kesze przy dworcach, na peronach itp sa do likwidacji? oraz http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-04-264-2637 ochkarol, peronów to nie dotyczy bo możesz tam przebywać. Czytam tak te posty i zastanawiam się nie mogę opublikować skrzynki ponieważ jest w niezgodnej odległości choć jest to nieczynna stacja z której zrobiono budynek mieszkalny biegają dzieci itd. zachowano jedynie stary szyld na budynku z nazwą miejscowości na dodatek kesz schowany w miejscu gdzie zaczynał się stary peron którego stricte już nie ma, tory owszem leżą ale tak pozarastane czym popadnie że jak bym był pociągiem sam bym się wykoleił żeby tu nie wjechać krótko mówiąc nie używany. Aby być pewny próbowałem odnaleźć połączenie tej trasy i takiej stacji nie ma pociągu towarowego ani razu tam nie widziałem. Więc w czym problem czemu nie można takich dopuszczać do publikacji nie wspomnę że znam skrzynki które są bardziej nie bezpieczne np. ukryte pomiędzy dwoma torami a odległość między nimi to około 3 metry koło wiaduktu na czynnej trasie około 5 metrów.
 15. Witam pierwszy raz korzystam z forum chciał bym zapytać o sprzęt tzn GPS Garmin eTrex Legend H czy jest godny uwagi?
×
×
 • Create New...