Jump to content

longmen76

+Premium Members
 • Posts

  281
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by longmen76

 1. Uwaga, uwaga! Konkurs na projekt drewniaka Geocaching Party 2018 (https://coord.info/GC7DDX9). Zapraszamy do nadsyłania swoich propozycji na adres: konkurs@gcmalopolska.pl do 10 czerwca 2018 r. Można wygrać darmowe roczne konto premium na geocaching.com, geocoina, komplet PWG Geocaching Party 2018 oraz voucher na 50 sztuk PWG od woodcoins.eu Regulamin: https://docs.google.com/…/1GR2dvliJl6mnr6BJ6L6SNe6m09…/edit…. Więcej informacji, w tym szablony, znajdziecie na naszej stronie: http://www.gcmalopolska.pl/…/blog/aktual…/konkurs-pwg-gp2018
 2. Zapraszamy do Krakowa na MEGA - Geocaching PARTY 2018 - https://coord.info/GC7DDX9
 3. Żeby móc zgrać skrytki z całego kraju trzeba podzielić je na okresy datami tak żeby się dało zgrać po 1000 na PQ. Do tego służy narzędzie: http://project-gc.com/Tools/PQSplit
 4. longmen76

  Statomania...

  @Tuniu - Ty trutniu jeden - - żartuję oczywiście (chciałeś żeby Cię pojechać).... A serio to takie forum, gdzie każdy chce mieć swoje na wierzchu i mieć rację. Po za tym jak czytam wypowiedzi osób wytykających innym "przewinienia" a sami mają niezły katalog przegięć pałki to mi się chce wymiotować. Niestety lub stety to taka zabawa w której liczy się uczciwość ludzi i poziom akceptowalności postępowania innych graczy. Dla jednych przeginają pałkę a dla innych jest OK. Najważniejsze to bawić się dla siebie i swojej satysfakcji a nie dla innych. ps. Nasunęły mi się takie przykłady WIGO odwrotka ---- Jedno, dwa, trzy grasz playerem. Kolejne nuda. Potem dowiadujesz się, że: a) można to zrobić symulatorem dostać kordy od kolegi - co robisz? Trudna zagadka D=5 - patrzysz i ni w ząb... A pasuje mieć do matrixa, albo świeci ci pod domem... Idziesz na event a obok Ciebie rozmawiają o tym jak zagadkę rozwiązać. Co robisz? Uciekasz, zatykasz uszy czy słuchasz? Kesz teren T=5 - Dowiadujesz się że idzie ekipa po takiego kesza - sami fajni ludzie. Chcesz z nimi iść, a oni Cię namawiają. Ale wiesz, że tylko jeden wejdzie na drzewo/słupa/zanurkuje i wpisze pozostałych.... Co robisz? Idziesz czy nie? I to są przykłady z natury lekkich.... o ciężkich wolę nie pisać...
 5. Bardzo pasjonująca wymiana ciosów - myślę, że trzeba ogłosić event w którym nastąpi pojedynek słowny Toczygroszka i Dadoskawiny w lesie Krzyszkowickim koło Wieliczki w miejscu jednego z keszy na którym Toczygroszek miał FTFa pod tytułem "DOOM's DAY" pozdrawiam ps. ma taką samą linę ....
 6. Moim zdaniem wszystko jest jasne. Kto chce chodzić po górach, pustkowiach, tajdze, tundrze, pustyni dla przyjemności i może przy okazji szukać keszy najlepszym rozwiązaniem jest GPS turystyczny. Dla osób bawiących się okazjonalnie lub więcej niż okazjonalnie wystarczy smartfon. Ja na całodziennych wyprawach korzystałem z telefonu wspieranego powerbankiem i dałem radę. Jak dla mnie nie widzę sensu kupowania kolejnego GPSa za niemałe pieniążki. Zaobserwowałem pewną ciekawostkę - znam kilkalkanaście osób z długim geo-stażem i wszyscy zaczynali od GPSa turystycznego bo nic innego nie było. I te osoby sa tak przyzwyczajone i przekonane go GPSa turystycznego, że dalej ich używają i sobie chwalą. Po za tym każdy ma swój rozum i wie co dla niego dobre. Pozdrawiam
 7. W zależności od: - pogody - kwestia zachmurzenia - im większe chmury tym gorzej. - ilości zabudowań - gęste kamienice w centrum - gęsty las - zawsze trzeba włączyć GPS przed wejściem do lasu - jakości GPS w telefonie - miejsca gdzie był ostatnio włączany (jeżeli wyłączenie i włączenie odbyło się w tym samym miejscu - to szybciej łapie pozycję) Może być tak, że będzie łapał sygnał dłużej lub krócej. Te pięć minut to dość długo, ale warto poczekać. W moim telefonie mam sygnał w ciągu kilku sekund lub minuty. W zależności od powyższego.
 8. Spróbuj zainstalować na androida GPS Status & Toolbox i zobacz co Ci pokazuje. Komentarz do tej aplikacji: "Lek na problem z GPS w Marshmallow To niewiarygodne, ale apka "naprawiła" mi GPS, po tym, jak zrobiłem upgrade do Androida 6.0." Po za tym napisz jaki masz telefon i ile czasu go używasz. Niestety postarzanie produktów (przez niektórych wyśmiewane) jest jak czasem wytłumaczeniem czemu coś nie działa a powinno bo wszystko wygląda, że jest OK.
 9. @Toczygroszek - Rafał, jak coś to do mnie możesz dzwonić kiedy chcesz i o której godzinie chcesz... A serio, trzeba nie mieć żadnego obciachu, żeby dzwonić do nieznajomej osoby po 23-ciej. Ja do gracza, którego nie znam wogóle nie dzwonię - nie mam takiej odwagi / śmiałości - jak by godzina nie była.
 10. longmen76

  Kacik medialny

  Słuchajcie, słuchajcie! Szczególnie Radia Kraków we wtorek od 10.50. Audycja z udziałem geocacherów o naszym hobby. Będzie też mowa o wrześniowym GEOCACHING PARTY. W studiu trzej koledzy z Małopolski. Możecie słuchać online z całej Polski i nie tylko: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/.
 11. Coś dla fanów ortografii - https://coord.info/GC6KQFW W sumie przyszło mi do głowy, że mógłby powstać badż za znajdowanie skrytek z największą ilością błędów ortograficznych .
 12. Ma się to tak, że geocacher to sprytna bestia. Jeżeli potrafi znaleźć najlepiej zamaskowanego kesza na świecie, to potrafi również znaleźć dziurkę w ziemi zrobioną przez jakieś zwierzątko i wykorzystuje je na wsadzenie rurki. Resztę sam sobie dopowiedz .
 13. @ochkarol - rozumiem, że trollujesz i wiesz dobrze o co chodzi, ale dam się wypuścić: - tutaj masz słownik pojęć: https://www.geocaching.pl/faq.php?article=glossary - co do grupowego/eventowego FTFa - to pewnie też wiesz, że niektórzy organizatorzy po evencie publikują nową skrytkę i wszyscy idą jej szukać. Stąd te wpisy. ps. co do posta - może podaj GC skrytki, będzie łatwiej się odnieś do tego co piszesz. Chyba, że zależy Ci tylko na kolejnym dymie...
 14. Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie skomentować. A ja nic nie widzę zdrożnego w publikowaniu poprzez ogłoszenie numerów TB w logu eventu na który zostały przyniesione, leżały na stole i każdy mógł sobie je pooglądać i odpisać numery i zalogować. Albo poczekać na listę i zalogować z listy. Owszem pewnie jakaś część jest (może znaczna większość) takich TB i Coinów których nie widział gracz a zaloguje je z listy. Jego sprawa i jego sumienia. Widząc listę na forum nawet mnie nie kusiłoby ich zalogować. Tak jak jest mnóstwo stron ludzi co zbierają coiny i publikują ich numery i zdjęcia w necie - chcą żeby je logować. Mnie to nie kusi. Tak samo jak widzę setki tysięcy keszy na mapie i też mnie nie kusi żeby je logować. I bardzo proszę kolego ochlarol wypraszam sobie stwierdzenia, typu "Dzieki koledzy, ze uwaliliscie kolejny element naszej zabawy." To jest nie ma miejscu i chamskie stwierdzenie. Po pierwsze - niczego nie uwaliliśmy - "prawie" cały świat tak robi. Po drugie - uwaliliście kolejny element zabawy ?? Sugerujesz, że uwaliliśmy jakieś inne elementy zabawy. Albo napisz jakie, albo to sprostuj.
 15. @lucbach Jak widać różnie to bywa. U nas na w rewirze Galicjana panują takie zasady napisałem. "Rezerwacja" miejscówki poprzez zarejestrowanie skrytki w systemie. Jeżeli w tym czasie, ktoś zapyta o Recenzenta o wolne miejsce otrzyma odpowiedź negatywną. Jeżeli puści ktoś skrytkę kolidującą z zarejestrowanym wcześniej keszem nie zostanie ona opublikowana. Jednocześnie Galicjan rozmawia z osobą mającą "rezerwację" miejscówki czy będzie publikował skrytkę czy może odpuszcza miejsce. Przynajmniej tak wygląda moja współpraca z Recenzentem. Nie ma opcji w systemie rezerwacji skrytki. Po prostu zakładasz skrytkę systemie. Na samym końcu procedury masz przycisk "wyślij do recenzji" - po prostu nie klikasz i nie wysyłasz. Listę takich zarejestrowanych skrytek widzisz na liście w swoim profilu.
 16. Tak powinieneś napisać na e-mail. Jak otrzymasz odpowiedź pozytywną, że współrzędne są wolne to od razu zarejestruj skrytkę w systemie. W przypadku multikesza zarejestruj wszystkie fizyczne etapy - nawet ja nie ma nic w terenie. Tylko nie wysyłaj do publikacji. To pozwoli Ci na zrobienie pojemników i umieszczenie w terenie. Jak jest wszystko gotowe wysyłasz do publikacji. Po co to robić? A po to, że nie ma gwarancji, że ktoś w międzyczasie nie założy jakiejś skrytki i zablokuje Ci miejscówki.
 17. Skrzynek w Twojej okolicy, zwłaszcza w Twierdzy Modlin, jest mnóstwo, tyle że w świecie równoległym, którego imienia tu nie wolno wypowiadać. ;-) czyżby INGRESS ??
 18. @hiuppo Dla ciebie jest to różnica. Dla mnie są inne różnice - jeżeli chodzi o telefon z aplikacją Locus: - importuję sobie PQ w każdej chwili on-line - całe województwo małopolskie - 3 PQ ponad 2 tysiące keszy (mam ustawione generowanie codziennie). Zawsze mam aktualne kesze na dzień poprzedni. - importuję sobie zakładki (bookmarks) bezpośrednio do Locusa, bez potrzeby robienia z nich PQ - mam załadowane 5 ostatnich logów. Jeżeli potrzebuję więcej ładuję je on-line, - mogę odświeżyć kesza w każdej chwili. Czasem się zdarzało, że wygenerowane PQ z dnia poprzedniego było nieaktualne, bo kesz zawieszony, - mam atrybuty kesza, - mogę załadować zdjęcia do logów on-line (nieraz mnie to ratowało), - większy ekran na którym więcej widzę i mogę zaplanować sobie gdzie dalej iść, - więcej zalet nie pamiętam. Podzielam zdanie Toczygroszka i uważam. że GPS typu Garmin to urządzenie w teren na kilka dni, kiedy człowiek "odcięty" jest od prądu i świata. Co nie zmienia faktu, że cena to przegięcie (moim zdaniem).
 19. Bo taka jest prawda, że smartfon bije na głowę GPSa typu Garmin. Garmin ma za dużo ograniczeń jak dla mnie. Pewnie zestaw Garmin + telefon (a najlepiej tablet) z dostępem do internetu to idealny zestaw. Niestety cena GPSów Garmina na polskie warunki jest zabójcza. Za 1/3 ceny spokojnie bym sobie kupił ale za taką kasę to nie warto.
 20. @toczygroszek - my też się cieszymy, że papież polskiego geocachingu powrócił.
 21. @Stryker Serio i to bardzo serio. Nie ma czasu na długie wywody, ale tak jak opisałem praktycznie wszyscy, których znam, przestali się udzielać na tym forum, albo Ci którzy tylko czytali forum przestali to robić. I uwierz mi, wszystkie te osoby podawały jednoznaczną odpowiedź - obrażanie innych graczy przez ściśle określoną grupę osób. I to były wciąż te same osoby wymieniane z nicków. Przypadek? Nie sądzę. I nie chce rozpętywać kolejnej burzy, tylko osoby którym zależy dobro tej zabawy powinni wziąć powyższe sobie do serca. Kiedy ja trafiłem na informację o tej zabawie wpisałem w wyszukiwarkę hasło "geocaching forum", żeby się dowiedzieć więcej. I po wpisaniu wyszukuje się pewne forum na które trafią potencjalni gracze i co mogą tam przeczytać - sami sprawdźcie i oceńcie czy Was to zachęci do zabawy. pozdrawiam
 22. Przestałem się udzielać na forum, ale teraz napiszę. Na grupach regionalnych FB a do kilku należę, nie zauważyłem, żeby ktoś kogoś obrażał. Na forum to sytuacja często spotykana, włącznie ze straszeniem skasowania konta na GC. 90% osób z którymi rozmawiam o tym forum puka się w głowę i mówi do mnie "pogięło Cię, po co tam wchodzisz i po co to czytasz. Pierd... to. Ja już dawno tam nie wchodzę". Myślę, że niektórzy powinni się zastanowić dlaczego na grupach są dziesiątki wpisów i setki ludzi, a na tym forum ogólnopolskim czasem jeden post na kilka dni. pozdrawiam
 23. @Dadoskawina - w związku z tym proponuję dla czystości sprawy napisać do Recenzenta z prośbą o wyjaśnienie. Jak je otrzymasz to podziel się z nami.
 24. Jak swoim skrytkom na Wałach Wiślanych zmienię ranking na T=5 (bez zmiany lokalizacji pojemników), a nanuski oznaczę jako "large", to też będzie to dla Ciebie bez znaczenia? To porównanie jest do bani. Ja dalej nie rozumiem o co chodzi. Jak zrozumiałem z postów to rodzaj skrytki był skonsultowany z Recenzentem i jest to zgodne z regulaminem. Przykładem takiej samej skrytki jest http://www.geocaching.com/geocache/GC4R8XN_krzeszow-underwater. Tutaj jakoś nikt zastrzeżeń nie wnosił. Jeżeli się komuś nie podoba to niech da logi needs maitenance lub needs archive. Bić na forum pianę każdy potrafi. ps1. jak zmienisz na wałach tak jak piszesz to dodam logi needs maitenance. Jak nie będzie odzewu to dam needs archive. ps.2 a może co poniektórych boli, że teraz ktoś może wbić badża za multi szybko i bezboleśnie w jeden dzień ?
 25. A ja myślę, że co poniektórym to się we łbach poprzewracało. Chłopaki / dziewczyny posadzili 130 keszy. Zrobili multi, żeby był geoart. Policzyli wszystkie odległości i azymuty. Zarejestrowali kesze. Cieszą się jak diabli. I co? I gó.no. Jacyś malkontenci prują swoje frustracje na forum. Gdyby to było 130 tradycyjnych to by sikali w majtki ze szczęścia. A multi to już jest beee... Zagadka może byłaby OK. A ja się tylko pytam - jakie ma to znaczenie? Zamiast pogratulować ludziom roboty, a moim zdaniem czeka ich jeszcze kilkadziesiąt razy więcej roboty bo geoarty i traile przyciągają jak magnes to serwisu będzie co niemiara to wylewacie jakieś swoje żale...
×
×
 • Create New...