Jump to content

damciu88

Members
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by damciu88

 1. Ale co zamrażalnik ma sprawdzić ? czy pudełko pod wpływem niskich temperatur nie będzie pękać przy otwieraniu i zamykaniu ?? To zrobię tak. Codziennie wieczorem przez tydzień będę otwierał i zamykał po 5 razy. Zobaczymy czy wytrzyma. Dam znać.
 2. W IKEA pojawiły się nowe pojemniki. Wieczko jest plastikowo gumowe. Mocno trzyma. Pojemnik bardzo szczelny. Zakupiłem jedno opakowanie 3 sztuki i będę testował. Zaznaczam że są DUŻO LEPSZE od tych z zielonymi wieczkami pakowane chyba po 17 sztuk. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50166074/
 3. W IKEA pojawiły się nowe pojemniki. Wieczko jest plastikowo gumowe. Mocno trzyma. Pojemnik bardzo szczelny. Zakupiłem jedno opakowanie 3 sztuki i będę testował. Zaznaczam że są DUŻO LEPSZE od tych z zielonymi wieczkami pakowane chyba po 17 sztuk. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50166074/ Nie ten wątek na forum. Jak usunąć post ? Sorry
 4. W czym tkwi fenomen??? Pokemony w kilka tygodni jak nie kilkanaście dni stały się sławne na cały świat. O geocachingu przez naście lat 99 % moich znajomych nigdy nie słyszała a bym bardziej nie ma pojęcia.
 5. Szybko przyszło, szybko pójdzie. Jak każdy "WIELKI HIT"
 6. Jakie pojemniki proponujecie na skrzynkę podwodną ? oczywiście za rozsądne pieniądze. Domyślam się że to muszą być dwa pojemniki jeden w drugi (w razie jakby komuś się śpieszyło przy zamykaniu)
 7. Wiarygodność wpisów: Taka historia. Przyjeżdża sobie taka mała grupka keszerów pięcioma geosamochodami z niejakiej W-stolicy i jeden typek wkleja naklejkę za wszystkich. Wieczorem patrzę kto znalazł ? Oczywiście wszyscy znaleźli. Pomijam już tych co nawet skrzynki na oczy nie widzieli. Pytanie w głowie mam jedno. Po co marnować czas, pieniądze, wolny czas, energie baterii, ścierać obówie i zdrowe powietrze? Nie łatwiej i szybciej logować z domu popijając browarka?
 8. Zdarzyło wam się kiedyś znaleźć jakąś skrzynkę zupełnie przypadkiem ? Ja kiedyś pod mostem na Słowacji znalazłem. W małym słoiczku był logbook ale nie było napisane jaki to serwis, ale ewidentnie była to jakaś skrzyneczka, były nicki i daty znalezień.
 9. Mam travelbuga jak wybieram "Found it? Log it!" to jest tylko opcja Write note lub Discover it. Jak go zostawić w skrzynce??
 10. W mojej skrzynce zalogowany jest travelbug którego nie ma. Co mam zrobić (i jak) aby go wylogować?
 11. Ile razy znaleziona w ciągu miesiąca, najdłuższy odstęp między znalezieniami, najwięcej logowań w ciągu dnia itp.
 12. Czy jest jakaś strona, aplikacja pokazująca statystyki znalezień mojego lub innego kesza?
 13. Czy ktoś posiada plik w wersji wektorowej/edytowalnej zielonej naklejki OFFICIAL GEOCACHE, lub ewentualnie dobrej jakoś zdjęcie?
 14. Czy takie pudełka rzeczywiście wytrzymają 2,5 miliona znalezień? Są lepsze od zwykłych klipsiaków? 1,4 l. 15,85 zł 1,0 l. 13,59 zł 0,5 l. 10,29 zł Pudełko
 15. Czy takie pojemniki wytrzymają 2,5 miliona znalezień? Są tak dobre jak je reklamują? 1,4 litra 15,85 zł 1,1 litra 15,09 zł 0,5 litra 10,29 zł Pudełko
 16. PREFORMY PET Jeśli ktoś szuka preform pet na sztuki w różnych rozmiarach to ta firma sprzedaje: http://www.polimerpol.pl/?kontakt,2 Ja zakupiłem preformy do butelek 5 litrowych. Duży korek. Preforma bardzo twarda, teoretycznie niezniszczalna. Jak to butelka 100% wodoszczelna.
 17. Mińsk Mazowiecki http://pphmaria.galeriaarmada.pl/www/kontakt/
 18. Dzisiaj natknąłem się na takie pudełka. Zakręcane ok 1,5 obrotu, posiadają uszczelkę. Cena za 0,5 l - 4 zł; za 1,5 l 7,2 zł Powinny się sprawdzić w terenie. Na razie kupiłem jedno na próbę. Zdjęcia: Zdjęcia pudełka.
 19. Pierwszy raz słyszę że jest coś takiego jak performy PET. To takie większe probówki? Do czego się to stosuje? Jakie są tego zalety, że akurat tego szukasz w takiej ilość ?
 20. Wszystko się zgadza: http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/ProductDetail/2005101559714 Takie większe mickro
 21. Pojemniki już były teraz worki... Żeby zabezpieczyć przed wilgocią a przede wszystkim brudem swoją skrzynkę. Uszyłem taki woreczek z dwóch warstw agrowłókniny gramatury 50 g/m2. Nitki użyłem mocniej takiej plastikowej nie bawełnianej bo stwierdziłem że przy wilgotnym terenie może szybko stracić swoją i tak małą wytrzymałość. Na razie tak zabezpieczyłem jedną skrzynkę umieszczoną w lesie na łonie natury. Ciężko jest mi powiedzieć jak to się sprawdzi w perspektywie kilku lat. Woreczek z agrowłókniny na skrzynkę geocache.
 22. Ja ostatnio testuje pojemniki Branq. Zakręcane pojemności 0,375 (ok. 2,80), 0,6 (ok. 3,00zł) i 1L (ok. 3,50 zł) Pojemniki jak się dobrze zakręci kompletnie wodoszczelne (wlałem do pełna wody i odwróciłem do góry kołami) i nic nie ciekło. http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/1591/th220/branq-zakrecany-pojemnik-rukkola-twist-0-375-l.jpg
 23. Co i jak, i czym zabezpieczam logbook... Strunówka po kilku znalezieniach prędzej czy później pęknie i tym samym traci swoją wodoszczelność. Postanowiłem to poprawić. Strunówkę okleiłem taśmą wodoodporną do naprawy folii, a na taśmę nakleiłem napis logbook. Taśma do oklejenia: Taśma którą użyłem do oklejenia logbooka. Tak to wygląda: Strunówka oklejona taśmą wodoodporną Mam nadzieję że się sprawdzi. Po kilkudziesięcu znalezieniach dam znać jak to działa a jeśli tak to co zawiodło. To mój pierwszy post na forum, jak coś jest źle to przepraszam.
×
×
 • Create New...