Jump to content

Tomal_C

+Premium Members
 • Posts

  54
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Tomal_C

 1. Czy ktoś prowadzi album z certyfikatami FTF? Robię porządki w domu i z chęcią oddam kilkadziesiąt swoich "kwitków".
 2. A próbowałeś tego: http://Wherigo.rangerfox.com/ ?
 3. Tomal_C

  Checksum

  Przede wszystkim, w podanym przez Ciebie przykładzie za każdą literę powinieneś wstawić cyfrę (sam to zresztą napisałeś), 45 to nie jest cyfra. Liczba kontrolna to będzie suma wszystkich cyfr A+B+...+K.
 4. Możesz wyszukać po nazwie w c:GEO, wpisując GDKJ w "słowa kluczowe", a potem wyeksportować do gpx albo zapisać do użytu offline. W najbliższą sobotę pojawi się jeszcze kilka nowych giedekajotów oraz kilka skrytek bez GDKJ, ale w pobliżu trasy.
 5. Tomal_C

  Kacik medialny

  GDKJ w Polskim Radiu Wrocław. http://www.prw.pl/articles/view/42299/Na-Dolnym-Slasku-powstal-najwiekszy-w-Polsce-gorski-szlak-geocachingowy
 6. (...) Proponuję, by powoli zbliżać się do zakończenia tej dyskusji, bo nikt nikogo nie przekona, a początkującym użytkownikom może namieszać w głowie. Moje zdanie jest takie: do 95% zastosowań keszerskich telefon nadaje się znakomicie. Jeżeli nosisz się z zamiarem kupienia Garmina, pożycz go gdzieś przed zakupem, bo nie jest taki super jak się wydaje.
 7. Wszystkie informacje są tutaj: http://faq.cgeo.org/#3_27 W skrócie: sciągasz mapy stąd: http://download.mapsforge.org/maps/ Wgrywasz do jakiegokolwiek katalogu na telefonie (albo na karcie pamięci), np /Locus/mapsVector (jeżeli używasz też locusa, polecam). W menu/ustawienia/mapa/katalog z mapami offline wybierasz katalog. Na podglądzie mapy wybierasz plik offline. Voilà!
 8. Zapisuje sobie w pamięci PQ wraz z mapami i śmigam offline Też się da! Nawet nie trzeba PQ, wystarczy np. ustawić w c:geo widok wszystkich keszy z okolicy i kliknąć "zapisz offline". Moim zdaniem działa to ZNACZNIE sprawniej niż eksport do garmina. Keszowałem (w lesie, na polach i w górach) z garminem i telefonem równocześnie i nie zauważyłem większej dokładności żadnego z nich. Telefonem bez powerbanka keszuję ok 6 godzin, można dłużej oszczędzając baterię. Uważam, że telefon na początek jest bardziej rozsądną decyzją. Telefony których używałem to: S-E Neo V, Samsung s4mini, xperia M.
 9. Statystyki na geocaching.pl aktualizują się co jakiś czas (raz dziennie? proszę więcej wiedzących o doprecyzowanie). Na stronie głównej, tj. geocaching.com masz poprawna liczbę znalezień: http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?tx=32bc9333-5e52-4957-b0f6-5a2c8fc7b257&ul=atarnawska . Możesz: a) czekać b ) przyspieszyć aktualizację Twoich znalezionych skrzynek klikając na stronie geocaching.pl: Ustawienia/ Znalezione skrytki w Polsce/ Aktualizuj.
 10. geocaching.pl Twoje konto/ustawienia Znalezione skrytki w Polsce: aktualizuj.
 11. Wybierz datę założenia korzystając z kalendarza (mały przycisk w polu do wpisywania).
 12. Poboczny wątek: jak się ma sprawa ze skrzynkami które w ogóle nie posiadają opisu po polsku? http://www.geocaching.com/geocache/GC3M9DN_harrachov-international-airport?guid=3a884fb0-d0e3-4ab0-a404-a7d282be25b5 http://www.geocaching.com/geocache/GC50E6Q_the-castle-finex
 13. Uuu, dobre. Idę na kesze, ale jak wrócę, to przyjrzę się temu.
 14. Uwagę do właściciela wysłałem przed wpisem na forum. Również propozycja poprawionego logu została wysłana wczoraj przez PW.
 15. Chyba w nawiązaniu do ostatniego wątku, w mojej okolicy pojawił się taki oto kwiatek: http://coord.info/GC5DZF7 .
 16. Tomal_C

  Prawdziwy FTF

  Głos rozsądku, dziękuję za ten wpis!
 17. Może w przyszłości Project-gc pomoże w weryfikowaniu challenge'y. Tu jest przykładowe sprawdzenie keszy o nazwach zaczynających się na poszczególne litery na przykładzie moich znalezień: http://project-gc.com/Tools/Challenges?ccId=196&ccTagId=556&ccCountry=Canada&input%5BprofileName%5D=Tomal_C .
 18. Tomal_C

  geocaching.pl

  W większości zmiany mi się podobają. Pasek po lewej wygląda zgrabnie (szczególnie na monitorze 16:9), mapa działa sprawnie. Szczególnie podoba mi się przycisk "dodaj log", o którym myślałem już wcześniej. Mam 3 drobne uwagi: -Ikonka FTF jest mało czytelna, poprzednią uważam za nieco lepszą. -Mapa na GC posiada 3 rodzaje ikonek: 1) przy powiększeniu 1-11 kwadraciki, 2) przy powiększeniu 12-13 małe ikonki oraz 3) pełne ikonki przy powiększeniu 14+. Na nowej mapie GC.PL są tylko kwadraciki przy powiększeniu poniżej 14 albo ikonki od 14 wzwyż. Moim zdaniem próg widoczności zdobyte/niezdobyte jest za wysoki i czytelność mapy na tym traci. Proponuję wprowadzenie ikonek jak na powiększeniu 12-13 na GC.COM, albo zmianę progu widoczności pełnych ikonek na 12 albo 13. Wiem, że jest funkcjonalność wyłączenia zdobytych skrzynek ale wolałbym widzieć ikonki albo buźki. - Zniknęła liczba skrzynek skrzynek wyświetlanych na mapie. Domyślam się, że to z powodu grupowania ikonek przy większym oddaleniu. Czy jest możliwość przywrócenia tej funkcjonalności chociaż przy pewnym przybliżeniu?
 19. Dałem się namówić ( ) na wagary i keszyki na ROJGu:) To było moje pierwsze zetknięcie się z power trailem i doświadczenie było bardzo pozytywne. Obawiałem się monotonii, ale (poza pewnymi fragmentami) bawiłem się bardzo dobrze. Trail poprowadzony jest bocznymi drogami, na których spotykałem więcej rowerzystów niż samochodów, a widoki były niesamowite. Keszyki przygotowane są takie same, schludne i efektywne. Większość skrytek wyłapałem od razu, ale nad kilkoma spędziłem parę minut. Jeżeli już nic nie będzie wychodziło, to zawsze można skorzystać z fotospoilera, który pozwala nie zostawić świecącej luki na trasie. Oczywiście, wspaniała pogoda i {FTF}y nie przeszkadzały. Polecam tą trasę każdemu, szczególnie, że trzeba wyłapać trochę keszyków, żeby mieć kordy do finałów na IV Eventcie Karkonoskim.
 20. Nie ma zasady precedensu: Odnośnie komercyjnego charakteru: Dopiski w nawiasie moje. Źródło: http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx Ciekawi mnie interpretacja kryterium, które wytłuszczyłem. Czy są to trzy niezależne warunki A lub B lub C, czy warunki typu AiC lub BiC, gdzie samo spełnienie warunku A ("wejście na teren") nie wypełnia kryteriów komercyjności opisu.
 21. Tomal_C

  GDKJ

  Nie. Rowerem można jeździć tylko po nielicznych, wymienionych w regulaminie, trasach. Podobnie jest w CZ. http://www.kpnmab.pl/public/files/2057.pdf http://www.krkonose.eu/docs/navstevni_rad_pl.pdf
 22. Moja mała radość. Wczoraj byłem pierwszy raz na keszowaniu z moim 5-tygodniowym geo-synkiem. Efekt: założony 3 etapowy multi, wybadane miejsce na zagadkowy obok ruin skoczni narciarskiej. Publikacja wkrótce.
 23. Tomal_C

  Kacik medialny

  Taka tam ciekawostka. najpierw wiadomość z wieczora: http://iszczecin24.pl/artykul/TajemniczeFiolkiPrzedKomenda A następnie z rana: http://iszczecin24.pl/artykul/GeocacherWzietyZaTerroryste Jelenia Góra górą.
 24. Tomal_C

  Kacik medialny

  Taka tam ciekawostka. najpierw wiadomość z wieczora: http://iszczecin24.pl/artykul/TajemniczeFiolkiPrzedKomenda A następnie z rana: http://iszczecin24.pl/artykul/GeocacherWzietyZaTerroryste Jelenia Góra górą.
×
×
 • Create New...