Jump to content

Art_Bi

+Premium Members
 • Posts

  54
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Art_Bi

 1. Zapytałbym @m1strzunio szerzej: po co w kilkuset innych skrytkach w logu dodałeś FTF w klamrach, jeśli znalazłeś je kilka lat po publikacji???
 2. Też tak czasem mam, restart telefonu pomaga. ? To jest też jeden z powodów, że do lasu bez Garmina się nie wybieram.
 3. Chyba najlepszym sposobem na poznanie środowiska geocachingowego jest udział w lokalnym evencie. Widzę że w kwietniu był w Olsztynie event (https://www.geocaching.com/geocache/GC865R5_geopogaduchy-2019-w-olsztynie) i organizator zapowiedział że w czerwcu będzie kolejny...
 4. Ja jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy. Historycznie, w Bielsku-Białej, na rzece Białej, przebiegała granica pomiędzy Śląskiem a Galicja, Bielsko było na Śląsku, a Biała w Galicji. Od urodzenia mieszkam w Bielsku-Białej i nigdy nie czułem się ślązakiem, a od kiedy zlikwidowano województwo bielskie, jeszcze bardziej nim się nie czuję . Tu nie jest ani Śląsk, ani Galicja, tu jest Podbeskidzie, czyli Karpaty! Spod samiuśkich Karpat, serdeczne pozdrowienia dla koleżanki Carpatii! Hej!
 5. A można by było dodać kolumnę "Ilość FP" dla każdego kesza z projektu w widoku Waypointy?
 6. Prawdę mówiąc, to Mapa Powiatów na project-gc też pokazuje kesze tylko z jednego powiatu (tego który klikniemy). Do planowania tras służy inna płatna funkcja: Kreator Tras http://project-gc.com/User/RouteBuilder
 7. Art_Bi

  geocaching.pl

  Myślę, że gdyby to było możliwe, to autorzy serwisu geocaching.com tak by zaimplementowali system dodawania nowych skrytek, że ten po podaniu przez użytkownika współrzędnych, sam by ustalał i kraj i województwo. Skoro, mimo wskazania jednoznacznej pozycji GPS, samemu trzeba te administracyjne dane wklepać, to nie może być to zagadnienie tak oczywiste jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Ale ten wątek dotyczy geocaching.PL, który chyba nie musi działać dokładnie na tych samych mechanizmach co .com. Z resztą sam pierwszy wytknąłeś nieścisłości, a teraz je "bronisz"? ;-)
 8. Art_Bi

  geocaching.pl

  Województwo jest na podstawie tego co ustawił user na geocaching.com Powiat/gmina jest na podstawie Państwowego Rejestru Granic Czyli na geocaching.com user źle ustawił P.S. Postaram się odnaleźć wszystkie źle przypisane województwa i poprosić o poprawę na GC A to w takim razie, nie lepiej było by ustalać położenie skrytki (województwo/powiat/gmina) na podstawie jednego źródła (np tego Państwowego Rejestru Granic), wtedy nieścisłości w statystykach same znikną. ;-)
 9. Art_Bi

  geocaching.pl

  Też to zauważyłem i nawet przeanalizowałem konkretne przypadki i wychodzi na to, że albo owner błędnie ustawił województwo w swoim keszu, albo na mapie błędnie zaznaczono przebieg granicy województwa. np tu: http://coord.info/GC3AX3W http://coord.info/GC6P996 albo kesz jest praktycznie na samej linii granicznej i trudno określić po której jest stronie: http://coord.info/GC73R9M
 10. Art_Bi

  geocaching.pl

  Niestety brak mocy przerobowej. Aby przyśpieszyć implementację, możesz skorzystać z przycisku w prawym górnym rogu strony. Tak samo jak wcześniej - w profilu: https://www.geocaching.pl/profile.php Dzięki za info dot. PTTK. A jeżeli chodzi o PROJEKTY to o który przycisk chodzi? Kolega taki niedomyślny, jest tam odpowiedni przycisk pt. "Przekaż darowiznę" - i podejrzewam że im większa będzie, tym szybciej nastąpi implementacja.
 11. Art_Bi

  Instargam!

  Geo-inspiracji chyba lepiej tu poszukiwać: https://pl.pinterest.com/ibgeocaching/creative-geocache-containers/ https://pl.pinterest.com/pageheart/geocaching/
 12. Art_Bi

  CITO

  Z sadzeniem drzew może być problem... No tak, mając na względzie aktualną sytuację społeczno-polityczną, najbardziej pożądaną aktywnością podczas eventu CITO powinna być wycinka drzew i to najlepiej w jakimś rezerwacie lub parku narodowym.
 13. Art_Bi

  Statomania...

  Oj tam, kto by zrezygnował? No przecież 99,9% keszerów twierdzi, że statystyki w ogóle ich nie interesują. ;-)
 14. Art_Bi

  Statomania...

  Ale o tym akurat zdecydował Groundspeak. Widocznie mieli powody. +1 W regulaminie też napisano czego może dotyczyć CITO, a pomimo tego, były już 4 edycje CITO Murazora "Jakość Wody" Ooo, ciekawe rzeczy opowiadacie. To jeśli sama "Centrala" tak luźno podchodzi do regulaminu, to czemu Wy tak ściśle go przestrzegacie? W przypadku tego Mega-eventu dano prawie 60% tolerancji, to Wy dajcie chociaż 10% przy odległościach pomiędzy keszami. ;-)
 15. Art_Bi

  Statomania...

  A propos statomanii, nieprawidłowości i Zabrza. Napiętnujecie te nieszczęsne FTFy dla wszystkich i na wszystkich okolicznych keszach, które oczywiście spowodowały znaczną dewaluacje FTFów i dały zły przykład innym, ale jak ktoś już tu zauważył sprawa FTFów to kwestia umowna, bo nie ujęta w żadnych regulaminach. A tymczasem samo wydarzenie uzyskało rangę MEGA-eventu przy 213 uczestnikach (https://coord.info/GC4XTZ2), gdy w regulaminie jasno napisano że Mega-event zaczyna się od minimum 500 uczestników. Jakoś w tym przypadku nikt nie protestuje, nie napiętnuje, tylko każdy jest zadowolony że ma w statach +1 Mega-event.
 16. Mocne. A ten gadżet na zdjęciu, to pewnie lasso do schwytania Chlapka? ;-)
 17. Quo vadis Earthcache'u? - mam nadzieję że tam gdzie jego protoplasta Virtual, czyli do sekcji typów historycznych. I od razu uprzedzam komentarze: - tak, wiem że Earthcache pokazują ciekawe miejsca, - tak, będąc w pobliżu jakiegoś Earthcache odwiedzam miejsce wskazywane przez niego, ale - nie, nie loguję znalezienia, bo najczęściej nie chce mi się ślęczeć przed kompem by znaleźć odpowiedzi na te "pouczające" pytania
 18. Art_Bi

  Statomania...

  Chodzi Ci np o tego kesza? (http://coord.info/GC6386K) Ja na miejscu autora, będąc pewny że kesza nie ma w terenie, po prostu usunąłbym wpis.
 19. A jak "anomalia" jest odwrotna, tzn. jest wpis w logbooku papierowym, a nie ma na stronie, to dodajesz ten log na stronie?
 20. Ależ kolego, nie zrażaj się, my tylko tak przy okazji, po "przyjacielsku" dyskutujemy sobie na różne tematy. Tak jak napisał Dadoskawina, znajdź trochę keszy, a później zajmij się zakładaniem, nawet w Twierdzy, to nie jest zakazane.
 21. Tak, tak, pisanie prawdy to czysty trolling. Ciekawi mnie co byś odpowiedział człowiekowi, gdyby np. na terenie Twierdzy Modlin przypadkiem znalazł "niesłusznego" kesza i zapytał o niego na tym forum? Też byś go nazwał trollem? I zakazał zadawania takich bezczelnych pytań?
 22. who cares... Szanowna Wiesiu.K, myślę że to powinno obchodzić każdego rzetelnego keszera, warto chyba wiedzieć na jakim terenie się działa, czy tam jest geopustynia, czy wręcz przeciwnie i na każdym kroku natkniemy się na kesza, nieważne czy z tego czy innego serwisu - lepiej chyba wiedzieć, niż nie wiedzieć ;-). Sama chyba nie jesteś zadowolona jak ktoś 2m od Twojego kesza zainstaluje swojego, i chyba powinno to działać w obie strony?
 23. Skrzynek w Twojej okolicy, zwłaszcza w Twierdzy Modlin, jest mnóstwo, tyle że w świecie równoległym, którego imienia tu nie wolno wypowiadać. ;-)
 24. Obrazki miałeś podlinkowane z ImageShacka i pewnie Twoje konto tam wygasło. Lepiej (bezpieczniej) jest załadować obrazki do listingu kesza i dopiero tak umieszczone podlinkować w treści opisu.
×
×
 • Create New...