Jump to content

meteor2017

Members
 • Posts

  57
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by meteor2017

 1. A mi wpadły dwa souveniry z dni kiedy nie keszowałem... tylko logowałem skrzynki z poprzednich dni. Nie wstawiłem poprawnej daty od razu (więc wskoczyła "dzisiejsza"), poprawiłem ją w logach dopiero gdy spostrzegłem swój błąd, ale souveniry zostały. To co? 2014 Rokiem Geocachingu? ;-P
 2. meteor2017

  Statystyki...

  A, już wiem :-) Skrzynki z powiatu grodziskiego doliczone się do powiatu grodziskiego, ale... w województwie wielkopolskim ;-) Podobnie jest z innymi powiatami o zbieżnej nazwie - dolnośląski świdnicki jest w lubelskim, a opolski opolski też w lubelskim.
 3. meteor2017

  Statystyki...

  W statystykach województwa mazowieckiego online jest błąd - nie zliczyły się skrzynki z powiatu grodziskiego i jest biała plama. Na mapie całej Polski załączonej powyżej jest ok. Przykładowa skrzynka z Grodziska: GC3HBXX
 4. Z jednym się zgodzę - nadajemy na różnych falach ;-) sam mam na Mazowszu 7 takich skrzynek + 2 w Beskidzie Niskim. A tego typu obiektów odwiedziłem tyle, że nie zliczę i zawsze chętnie odwiedzam kolejne :-) Myślę że warto część z nich okeszować, bo faktycznie mało kto o nich wie, ale chyba nie ma sensu wszystkich... ot co ciekawsze, bardziej klimatyczne, tam gdzie da się znaleźć fajną miejscówkę na skrzynkę, nic na siłę :-) Tutaj jest info o cmentarzach z I wojny: http://www.rowery.olsztyn.pl/wiki/miejsca/1914 - co znamienne, jest to baza danych na stronie rowerowej ;-D okazuje sie bowiem, że właśnie rowerzysci często nadają na podobnych falach i cyklogrobbing jest bardzo popularny.
 5. meteor2017

  Veturilo

  Tak się keszuje na Veturilo: FOTO1, FOTO2, FOTO3 :-)
 6. Ano, w centrum Warszawy w czasie Euro było znacznie mniej znalezień niż normalnie... bardziej ta impreza geocacherów odstraszyła niż ściągnęła. Praktycznie też nie było geocacherów, którzy deklarowali że przyjechali tutaj w związku z Euro, zidentyfikowałem dwóch geocacherów z Niemiec, ale oni tu służbowo na Euro przyjechali a nie jako kibice ;-) Natomiast jako ciekawostke dodam, że teraz jest jakaś ekipa Czechów pracująca przy dokończeniu odcinka C autostrady A2 i przy okazji skrzynkują po okolicach Żyrardowa.
 7. Natomiast inna skrzynka w Strefie Kibica - W Centrum Warszawy, została zapewne sprzątnięta ze śmieciami po którymś meczu :-( Jeśli nie została odkryta wcześniej, bo dziuple to niestety pierwsze miejsce do wtykania puszek i kubków.
 8. Osobiście nie traktuję tego jako narzekanie, ale jako głos dyskusji o przyszłości geocachingu w Polsce. Bo skoro pada pytanie czy PT na Helu to fajny pomysł i będą tylko odpowiedzi, że "tak"... no to sami wiecie. Dlatego pojawiają się odpowiedzi osób, które uważają, że jednak PT nie są fajne i piszemy jakie skrzynki nam się bardziej podobają. A ja zakładam skupiam się na zakładaniu pojedynczych skrzynek (może w postaci jakichś zgrupowań), mam nadzieję że w ciekawych miejscach i mam nadzieję że sie podobają znalazcom :-)
 9. Uhm, w jednym z tych obiektów była nawet moja skrzynka... co prawda w innym systemie, ale to i tak już historia, bo zniknęła pod gruzami wyburzonej hali.
 10. No nie wiem :-/ Prawdę mówiąc idea PT jest zaprzeczeniem chyba wszystkich, lub przynajmniej prawie wszystkich powodów dla których bawię się w geocaching. Według mnie taki typowy PT nie byłby sprawą fajną. To już bardziej stawiałbym na Trail taki, o jakim pisze toczygroszek. Przyklasnąłbym projektowi założenia -naście czy -dziesiąt skrzynek różnego typu, rozmiaru, w różnych ciekawych miejscach (co oznacza, że pewnie w większości nie przy samej ścieżce rowerowej i nie drive in), w których można napisać coś więcej niż "skrzynka nr 25, szukaj w drzewie". Pewnie taki projekt byłby trudniejszy do zrealizowania i pewnie by się skończyło na mniejszej ilości skrzynek. No cóż, nie lubię jeśli skrzynka nr 25 pokazuje tylko skrzynkę nr 25 i do tego jest taka sama jak wcześniejsze 24. Natomiast takich Traili na małą skalę i zróżnicowanych, które mi się podobały była np. "Michałowska Wązkotorówka", gdzie każda skrzynka pokazywała jakiś ślad lub miejsce po kolejce (w sumie skrzynek było 10): http://www.geocaching.com/map/beta/?ll=52.227975,20.614691&z=12
 11. To mi się przypomniała pewna historia :-) Opisana w logach, więc zapodaję link do konkretnego logu. Co prawda log jest na OC, ale obok jest też skrzynka GC i jej też to dotyczyło.
 12. Wcześniej? - chętnie... Tylko mój już wisi jako oficjalny event na GC (i nie tylko)... Nawet już kilka keszy się dostosowało... Mówię "wcześniej" względem liściopada ;-) Argh, Wy o zupie ja o d... oczywiście inaczej zrozumiałem wasze posty i zrozumiałem że obaj planujecie jakieś eventy w listopadzie (co jest prawdą chyba tylko w przypadku rubeusa) ;->
 13. To może się zgadajcie wcześniej i obstawcie dwa różne weekendy ;-P
 14. Już działa... czasami z popychu, ale działa.
 15. Coś chyba padło... chyba że tylko mi nie działa ;-)
 16. 1:0 dla teda ;-D A nawet 2:0 skoro geocacherów było dwóch ;-)
 17. Z trzeciej strony nie warto przesadzać w drugą stronę ;-) Skrzynki w centrum miasta o większych rozmiarach to prawdziwy skarb i czasem prawdziwą sztuką jest ukryć coś takiego, a jaką frajdą znaleźć :-) Przynajmniej jest gdzie zostawić/znaleźć TB, a powiem szczerze że mając chwilę czasu w jakimś mieście i jakiś wybór, to wolę zapolować na jakąś większą skrzynkę niż mikrusa.
 18. Ale ikonka jest już prawidłowa :-) Zresztą o czym my mówimy, skoro u nas potrafią flagi źle zawiesić, to taka wpadka u zagraniczniaków i to w fotce (może w rzeczywistości jest ok) nie dziwi ;-P Co do opisu, to ja się zastanawiam, czy ten kolor czerwony nie wziął im się od tej flagi powstańców styczniowych: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f6/Chor%C4%85giew_powsta%C5%84c%C3%B3w_styczniowych.PNG gdzie czerwony pasek i czerwona tarcza z orłem faktycznie reprezentuje Polskę, a barwy sa takie jak we współczesnej fladze Litwy.
 19. Akurat ;-P Zalezy ile pan z tego wszystkiego zrozumie, z doswiadczenia wiem, że w przypadku dziennikarzy piszących na jakiś zadany temat, problem zazwyczaj pojawia się już na poprawnym podaniu nicka i adresu strony, nie mówiąc już o bardziej skomplikowanych zagadnieniach. Ale zobaczymy. Do lavinki tez pisał.
 20. Z ciekawości że taka funkcjonalność istnieje, w serwisie B wszedłem na formularz zakładania nowej skrzynki wpisując z premedytacją współrzędne skrytki z serwisu A. Użyłem narzędzia do wyszukiwania skrzynek w pobliżu i nie pokazało mi ani jednej. Może coś źle robię ale wydaje mi się że opcja o której piszesz nie istnieje. Bo zdaje się, że w samym formularzu jest wyszukiwanie tylko skrzynek OC, natomiast gdy już masz gotową zarejestrowaną skrzynkę i podgląd opisu (taki jak w opublikowanej skrzynce), to możesz przed jej uaktywnieniem sprawdzić w jakiej odległości są skrzynki w innych serwisach.
 21. Zwykle mi się nie chce weryfikować wpisów, ale jak czasem pojawi się jakiś dziwny, to się tym zainteresuję. Pamiętam dwa takie ciekawe przypadki: - Skrzynka kilka miesięcy czekała na pierwsze znalezienie, a potem nagle w ciągu tygodnia dwie osoby zalogowały FTFa. Ta druga osoba twierdziła, że nie było wpisu pierwszej ekipy. Jako że chodziło o FTF, to przeprowadziłem małe śledztwo i okazało się, że pierwsza ekipa po prostu zapomniała się wpisać do logbooka, ale skrzynkę znaleźli - dowodem na to było, że przy drugim znalezieniu nie było w środku certyfikatu FTF i GeoKreta (którego pierwsza ekipa z powodzeniem zalogowała). - Skrzynka puszczona na Mazowszu i tego samego, czy następnego dnia znalezienie przez kogoś z zagranicy. Zaciekawiło mnie to, bo do tej pory nie zdarzyło mi się, żeby poza lokalsami ktoś znalazł moją skrzynkę za miastem i kilkadziesiąt km od Warszawy w ciągu 24h od publikacji. No dobra, może dostał powiadomienie. Ale sprawdziłem logi i okazało się, że koleś z ostatnich znalezień, każdy log miał z innego kraju i to na kilku kontynentach, a to wszystko były skrzynki opublikowane w ciągu kilku ostatnich dni. No to skasowałem od razu ten log, bez sprawdzania logbooka.
 22. meteor2017

  DNFy

  Jak mam niewiele czasu, a muszę specjalnie skoczyć gdzieś w bok to sobie taką skrzynkę odpuszczam. Ale jak jest po drodze, albo i tak mam sporo czasu, to czasem specjalnie pod taką skrzynke podjeżdżam żeby dodac swój log i skrzynke "odczarowac", albo potwierdzic ze moze jednak zginela... zwykle ona wymaga dłuższego szukania jeśli nadal jest. Z ta skrzynką bylo smiesznie: http://coord.info/GC1R6QA przed nami sporo nieznalezien, ale ze byla po drodze, to podkoczylismy obejrzec cerkiew i poszukac skrzynki. Poszlo latwiej niz sie spodziewalismy ;-D Po naszym znalezieniu jeszcze ktos znalazl, a potem znow DNFy...
 23. Szlag! I ja się dowiaduję o tym ostatni! ;-P
 24. Dobra robota, już na projekcie było widać że będzie ładny, ale w realu jest 1000 razy lepszy :-) Wszystkim ojcom projektu naszego geocoina należą się gratulacje, no i Spiderowi za ogarnięcie chaosu.
 25. Potwierdzamy z cłem. meteor2017: 3 (o 1 więcej niz początkowo) lavinka: 2 Jakby była potrzeba, to mozemy dokonać przedpłaty za te 5 coinów :-)
×
×
 • Create New...