Jump to content

jimi77

Members
  • Posts

    5
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jimi77

  1. Ależ, ja to właśnie napisałem w poprzednim wątku - rozumiem, że był zbyt długi i nie chciało Ci się go czytać? A to grzecznie przemilczę, choć kwalifikuje się do zgłoszenia moderatorom. To jest osobista wycieczka i atak na osobę. Jeśli brak Ci argumentów - nikt nie zmusza do dyskusji. Ale nie poniżaj się choć tutaj, tak słabą argumentacją.
  2. To jest Twoja teoria. A poniżej praktyka: http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC14K19 http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC1V00F http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC1TCX1 http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC15BVV Potrzebujesz więcej przykładów, bo nie chcę forum zalewać niepotrzebnymi linkami. Niestety, to TY jesteś w błędzie.
  3. Na początku zadziwiło mnie poruszenie jakie wywołał post pani übermoderator. Ot, niby przypomnienie zasady, która powinna być wszystkim znana. Nic nowego, w końcu żaden punkt regulaminu nie został zmieniony. Jak to z prawem bywa, zawsze można sobie je nagiąć w miarę potrzeb, szczególnie jeśli je się tworzy. Taki przywilej władzy. Oczywiście, jak to w naszej mentalności zakorzenione: "Hej szable w dłoń! Łuki w juki, a lupy wziąć w troki Hajda na koń! Hajda na koń! Okażemy się godni epoki, ach epoki" Kilkoro użytkowników zareagowało w sposób iście sarmacki, męstwo i odwaga niewielu z szabelkami, naprzeciw giganta. I od razu pojawił się kontrargument, że Polacy to tylko biadolić potrafią... Tyle tytułem wstępu, wypadało by przejść do ad remu A ja sobie pomyślałem, że skoro to taka golden rule, to na bank na forum w innych krajach też zostanie przez panienkę przypomniane. No i szok. Na forum niemieckojęzycznym ani słowa, ba...tam tylko dobre wieści dot. odległości od linii kolejowej, czy wirtualnym etapie skrzynki, tfu..skrytki typu quiz...tfu...puzzle. Nic o commercial links. Czyżbyśmy byli narodem wybranym? Szczególnie umęczonym, jako te Kordiany i Konrady, o których to Mickiewicze i Słowackie pisały? Zacznę od tego, że podłubałem sobie chwilkę w serwisie za Odrą (oc.de) i zauważyłem całkiem ciekawe zjawisko. Nie jest to chyba żadnym zaskoczeniem, że tam w promieniu 25km od średniej wielkości wiochy jest więcej skrzynek, tfu...skrytek niż na całym terenie Polski. Nie jest również tajemnicą że OC w Niemczech jest uzupełnieniem GC.com, w zasadzie wszystkie skrzynki, tfu...skrytki, które losowo wybrałem - są podwójnie rejestrowane. Zupełnie odwrotnie niż w Polsce , gdzie OC dominuje. Sposób działania - Niemcy rejestrują skrzynkę, tfu..skrytkę w obu serwisach, przy czym w GC wspominają, że ma jakiegoś waypointa z OC.de. Później, już po publikacji dodają linka. W związku z czym wszystkie nowe skrzynki, tfu...skrytki mają informację o podwójnej rejestracji, bez linków, które pojawiają się w opisie dużo później. Tylko po co oszukiwać rewiewióra w ten sposób? I dlaczego tam to nikomu nie przeszkadza? Zastanawiają pobudki działania Groundspeaka? Możliwa utrata klientów? To może lepiej od razu to nazwać słowami - wtedy uczciwie i jasno postawi się sytuację wobec - bądź co bądź - klientów: Nie chcemy skrzynek z OC bo jest to nasza konkurencja, której się boimy, nie lubimy. Podsumowując: co chyba wielu już powyżej zauważyło - Groundspeak robi wszystko żeby obrzydzić tą zabawę polskim użytkownikom. Wielkim krokiem było przyznanie Polsce rewiewióra - Szacun! Ale już nie wspominając o polskim interfejsie, chociaż możliwość tworzenia opisu "z ogonkami" by się przydała. A tu echo...za wyjątkiem oczywiście nowych-starych dziwnych zasad. Myślę, że to nic nie zmieni, ani nie przybędzie ani nie ubędzie użytkowników portalowi GC. Ale przynajmniej ktoś sobie mógł poturlać dropsa.
  4. Jeśli "Silesian" nie jest zmyła to tak naprawdę jest tylko jedna osoba, która spełnia wymogi, w tym: 1. Ma wystarczająco duże doświadczenie nie tylko w Polsce ale i świecie 2. Zna dobrze angielski 3. Mieszka blisko czeskiej granicy, jak to mają Ślązacy 4. Trzyma się na tyle daleko od konfliktów, nie prowadzi wojen ideologicznych i potrafi zachować bezstronność. Należy cieszyć się że to właśnie ta osoba została wybrana na reviewiera. I szczerze pogratulować!
×
×
  • Create New...