Jump to content

Kwiatuszek&Kopytko

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kwiatuszek&Kopytko

 1. Żeby nie tworzyć nowego wątku to tutaj: mam pytanie o stronę "Project GC" i dostępną tam w zakładce tools "Live-Mapę". Za pomocą LiveMap próbuję odczytać własną pozycję w terenie i o ile niebieska kropeczka oznaczająca moją aktualną pozycję wyświetla się dobrze, o tyle współrzędne podane poniżej liczbowo są przestrzelone o dziesiątki metrów. Porównuję dane z tym, co jest np. na https:\\gps-map.info i ewidentnie w odczycie z LiveMap jest błąd. Czy ktoś wie, skąd się on bierze i co zrobić, żeby odczytać właściwe współrzędne? Pozdrawiam
 2. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w temacie. Ostatnio Wrocław okazał się dość przyjazny wózkersom. W większości przypadków atrybuty w listingach zgadzały się z warunkami w realu. Kilka wytypowanych skrytek dało się nawet podjąć wprost z wózka. :-) I co ważne - były to skrytki szczególnie chwalone za maskowanie. Jest więc "fun" i dla jednych i dla drugich. Takich właśnie najbardziej mi brakuje w miastach i miasteczkach, które odwiedzamy. Niestety, w skali kraju często jest tak, że autorzy skrytek, nawet dostępnych dla wózka i z wózka, nie ujawniają tego w atrybutach lub (co rzadziej) - przeceniają możliwości wózkowiczów. Myślę, że geocaching na wózku może się odbywać wyłącznie w asyście. Samotnie to byłoby chyba zbyt frustrujące. Dobry dla wózka kesz to zatem taki ,do którego da się bliziutko podjechać. A jeśli jeszcze da się sięgnąć z wózka to ... klękajcie narody, to już jest super-skrytka!
 3. Ze swej strony dołożę Podkowę Leśną - niby miasteczko a klimat zupełnie wakacyjny (sprawdzone w terenie!) Precyzując temat: chodzi o wspólne wyprawy z osobą na wózku więc skrytki nie muszą być dostępne dla osoby na wózku, bo po finał wyskoczy pełnosprawny. Chodzi tylko o to, żeby trasa dawała się pokonać na wózku przy asyście osoby sprawnej. Np. Lekkie wzniesienie nie jest problemem, ale już stanowi wyzwanie. Wózkowicz bez elektryka nie jest w stanie podjechać a podprowadzić wózek z osobą dorosłą jest dość ciężko. Tak samo droga gruntowa - są lepsze i gorsze, ale niektóre zupełnie komfortowe. Każdy, kto jeździ rowerem lub biega z dziecięcym wózkiem powinien wyczuć problem. Za sugestie dziękuję - zaatakujemy Żyrardów :-)
 4. Witam, jeśli ktoś może polecić dłuższe trasy turystyczno-skrytkowe, które w dużej mierze są dostępne dla wózków inwalidzkich, to będę wdzięczna za namiary na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem terenów pozamiejskich. Wiem, że niektóre skrytki mają stosowny atrybut, ale z doświadczenia wiem też, że nie zawsze jest on zgodny z rzeczywistością. Jechanie samochodem do jednej skrytki, a potem przekonanie się na miejscu, że to lipa - nie ma sensu. Nie zawsze też autorzy tras, które byłyby do pokonania na wózku, umieszczają taki atrybut w listingu. Proszę więc o podzielenie się wiedzą z terenu i z praktyki. Gdzie na weekend na wózku na skrytki?
 5. Prośba do geokeszerów warszawskich: Gdyby ktoś zauważył w jakimś warszawskim keszu szklaną kulkę to proszę o wiadomość, gdzie jest - moje dziecko jest szczególnie ucieszone ze znalezienia Taaakiego Skarrrbu, a szukamy zawsze razem :-) Podkreślam, że zawsze wkładamy coś na wymianę :-) Pozdrawiam
×
×
 • Create New...