Jump to content

hiuppo

+Premium Members
 • Posts

  135
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by hiuppo

 1. I know how it feels. There were always chest in WoW game hidden somewhere. Do you remember Warlords of Draenor expansion from 2014? First I seen this expansion I though "geocacher must be there hiding all those secret chests". Later in Legion was similar situation, but not so much fun. Anyway it was a great fun climbing those unclimbable trees in Draenor
 2. When I was forcing my AR's to review long time ago the reviewer statement was "must be geolocated" If anyone can share its experiences about alternative ways to recreate AR's it would be great.
 3. Ostatnio mój telefon pływał 15 minut w Dunajcu - a dokładnie to leżał na dnie Przeszło po nim 15 osób i w serwisie się okazało, że praktycznie wody nie złapał - wszystko co było to na tacce od simkarty i karty pamięci. 2 tygodnie wcześniej go serwisowałem, bo złapał wilgoć podczas kąpieli w wannie przez parowanie i był kompletnie zalany. Najgorzej z tym dotykowym ekranem, szczególnie jak rzeka kręta i ktoś ci ciągle na plecach płynie. A ty na kajaku masz balast zamiast dodatkowej pomocy w wiosłowaniu
 4. TheVoytekBear: świat się po prostu zmienia ;) A poważnie też opcja telefoniczna od dłuższego czasu jest dla mnie sensowniejsza. Fajny patent z tym wyłączaniem lokalizacji gugla - muszę spróbować. Poza EU chodziłem z wyłączonym transferem i rzeczywiście sam GPS na mapach off line dawał radę. No i jeszcze jeden argument za telefonami - coraz częściej mają ładowanie indukcyjne i szybkie ładowanie. Jest opcja, że w czasie przerwy na siku czy jedzenie podładujesz telefon pod 30%. Garmina - nie. Ale za to Garniak może być na baterie - a telefon nie I tak źle i tak niedobrze.
 5. So what are the other options? 1. Metaverse ? I'm looking for something similar - but it looks strange: - ARLOOPA - I see "our clients" but no upload your project option - is there any option to force it for my own content? - Beaconstac - alternate but how deep? It looks like dynamic QR code generator. All I need it to trigger AR action on the physical object on the coords. Any suggestions? Other apps I see similar: - Assemblr - Snap Lens Studio - LifeAR Any experiences?
 6. Anyone knows what happened with HP Reveal again? When I try to log in to app I see: Error There is a problem with HP Reveal Central. Please check your signal strength and network settings, and try again. Link to application: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aurasma.aurasma Anyway it is not seen in google play store. ----------------- So the only solution is to archive my cache based on Auras? Or make it again on metaverse platform? Or just forget about AR experiment?
 7. Temat wyciągam. Starzy gracze mają problemy z wigo, bo najwyraźniej za długo się statystyki widać nabija i zawracają ... gitarę zrzucając na technikalia. Prawdą jest, że Wherigo.com ma padaczkę. I nie tylko player jest opuszczony, ale i strona www. Są alternatywy. Problem ze ściąganiem z Wherigo.com Rozwiązanie: wrzucić alternatywnie scenariusz na wherigofoundation.com (gwz) Problem z odtwarzaniem scenariuszy przez WhereYouGo Rozwiązanie: są inne aplikacje: płatny Geooh GO ma wbudowane wigo, podobno działa lepiej niż whereyougo Problem z telefonem z Windows Phone Wg tego co szukałem, tworzenie klienta na ten system zostało zarzucone. Wyrzucić telefon A serio: Geowigo Nawiasem mówiąc na blogu się pojawił dobry post w temacie: wpis na geocaching.pl (Skrytka Wherigo, Opublikowany, 23 kwietnia 2019, by j_janus) BTW to oficjalna aplikacja jest na githubie https://github.com/cgeo/WhereYouGo
 8. Hmm jakoś znajomo wygląda to miejsce - Warszawa, i raczej ta druga strona niż Órsus Do rzeczy. Dziupla w topoli raczej głęboka nie będzie. Znak drogowy ma wąskie ramki - będzie widać. Czasem trzeba wybrać mniejsze zło. Albo zrobić multi czy zagadkę i naprowadzić gracza na dobry schowek z obciachowego miejsca.
 9. Try t Try to download it manually. Even from your PC and drop it on your smartphone in desired place. Login to Wherigo.com is required before downloading.
 10. hiuppo

  Maskowanie

  ... albo w kontenerze na śmieci pod cmentarzem
 11. hiuppo

  Geohumor

  Znowu GC project mnie zaskakuje. Księżyc to jeszcze mało.
 12. hiuppo

  geocaching.pl

  Widzę kolejne nowości - zielone okręgi wokól keszy, skryki premium (pewnie bo mam premkę), oznaczenie keszy itd. Brawo Spider. Niestety wszystko hula mi na Chrome, na Firefoxie mam podwójny przycisk logowania, a przełączanie map w trybie mapy wychodzi mi po za zasieg okna i się biesi. Ale może to faktycznie kwestia kukizów. Brawo Ty.
 13. No Góry Świętokrzyskie się popsuły https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25426750,lysica-wyzsza-ale-najwyzsza-gora-agaty-nowe-wysokosci-juz.html https://echodnia.eu/swietokrzyskie/zmienia-sie-historia-gor-swietokrzyskich-skala-agaty-od-dzis-oficjalnie-najwyzszym-szczytem/ar/c1-14591523 https://kielce.onet.pl/lysica-nie-jest-najwyzszym-szczytem-gor-swietokrzyskich/hlqtml5 Najlepsze, że wiadomo o tym od 1935 Do zasobu zostały przyjęte nowe wysokości Łysica – 613,31 metrów nad poziom morza, Skała Agaty – 613,96 metrów nad poziom morza.
 14. hiuppo

  Maskowanie

  Dzięki, ale rzeźba Wolę wapień
 15. hiuppo

  Maskowanie

  Podbijam temat, bo czemu nie? Generalnie czy ktoś ma doświadczenia z wierceniem w kamieniu, np. otoczakach. Bamboleon ma, ale ma sprzęt Jakie wiertło, z udarem czy bez? Moja chińska wiertara jest na wymarciu, ale może się ktoś pochwali np. mocą? Nawiasem mówiąc sporo w necie się widzi ładnie rzeźbionych kamieni Dremelem.
 16. Sezon nie ten, ale w tym roku temat był czasami upierdliwy. W Opolu życie nam uratował Mugga Spray STRONG 50% DEET na komary i kleszcze - generalnie MUGGA. Brzmi jak reklama, ale podaję co działa. Generalnie używałem też preparatu dla koni od znajomego veta (testowane na delikatnym psie, ale koń też ma wrażliwą skórę).
 17. Istnieje prostsza opcja w terenie. Mapy off-line OSM (open street map - a nie Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska) są okaleczone z natury, ale on-line są w pełni funkcjonalne. Otóż... wrzucając sobie podkład z mapy on-line OSM *) widzimy przy odpowiednim zoomie granice gmin, powiatów, województw, a może nawet i sołectw? ----- *) Oczywiście kwestia dokładności wykonania mapy darmowej pozostaje zawsze dyskusyjna. Ale... i ty też możesz edytować OSM i ścieżki rejestrowane przez twój GSM można wykorzystać do korekty przebiegu np. ścieżek czy szlaków.
 18. https://www.geocaching.pl/statistics.php?types=4&country_id=158 Mamy 89. A nie tak dawno była 1. Jeśli dobrze patrzę na wykres to w tym roku przybyło 39.
 19. hiuppo

  Geohumor

  Z życia. Trafiony zatopiony.
 20. Napisał, bo się zgłosiłeś. A termin przypadkiem nie jest do grudnia? Labki są nielubiane w statystykach w GCprojekcie, więc FTF się nie wlicza do statystyk zdaje się. Na GC projekcie trzeba wykupić premkę, żeby wogóle je zobaczyć. Wracając do pytania podstawowego - wydaje mi się, że najlepszym pomysłem na zaistnienie serii adventure lab jest zrobienie eventu wraz z publikacją albo kesza bonusowego fizycznego z nazwą serii. Ja już raz przegapiłem labki o kilka km ode mnie, bo do głowy mi nie przyszło, żeby taką chorą aplikację jak adventure labs wogóle odpalać.
 21. Anyway I didin't noticed any mail from HP in my mailbox. BTW I was able to recreate my AR cache using mobile app. Not very convinient. Photo quality meter is something very strange.
 22. For all HP Reveal AR cache owner - don't be surprised like me. https://aurasma.zendesk.com/hc/en-us/articles/205981235?input_string=closed+account%2C+deleted+auras So - time to move and try to make it again in terrain or archive them all? HP disabled it one month before MEGA event in my city - thank you HP. Sending an e-mail is much to more for them.
 23. Most common idea is to use a fake book cover between other books. You can buy it with no problem - choose something similar to geography or not. Another idea was to place a typical food container inside a "library - book hotel" - somewhere. I found one bellow a shelf on the ground level. The problem with a school is a interaction with other people, permission, etc.
×
×
 • Create New...