+rider56 Posted July 27, 2014 Share Posted July 27, 2014 hallo, Ik ben een beginnend cacher en vind het zeer leuk. Soms kom ik voor verassingen te staan en meestal wordt dit opgelost met medecachers. Ik ben een cache aan het lopen waarbij ge met behulp van puzzels de coördinaten kunt verkrijgen om naar het volgende WP te gaan. Ik stond deze namiddag op een gevonden waypoint ( N 16.949 E 30.736 ). Hier kreeg ik de coördinaten E 30.912 en N 17.085. Ik moest zelf de laatste 3 cijfers rangschikken om naar het volgende WP te kunnen gaan. Welk is de oplossing en is hier een vaste regel voor?? Groetjes rider56 Quote Link to comment
+Twentse Mug Posted July 27, 2014 Share Posted July 27, 2014 Om te beginnen moet ik je waarschuwen om niet te 'spoileren'. Dat betekent dat je van multicaches, puzzlecaches enz. geen tussenoplossingen en dergelijke vrij geeft op een forum. Het moet immers een uitdaging blijven voor de volgende cacher om deze cache te doen. Met datgene wat je nu gepost hebt is er al iets verklapt. Om op je vraag in te gaan. Puzzels kun je in allerlei soorten aantreffen. Creativiteit van cache-owners is ongeremd. Soms moet je accepteren dat er meerder oplossingen mogelijk zijn en dan moet je proberen de meest aannemelijke oplossing te kiezen. Als je een GPS hebt met een kaart kun je vaak al van te voren zien dat een oplossing voor een volgend waypoint niet goed kan zijn, bijvoorbeeld als het volgende waypoint midden in het water ligt. En dan is het een kwestie van wat proberen in het veld tot je bij de goede oplossing komt. Quote Link to comment
Meneer Nilsson Posted September 14, 2014 Share Posted September 14, 2014 Wie o wie kan deze 'geocaching-rookie' helpen? Vandaag gecacht met een Garmin Dakota 20, een multicache. Alles gevonden, gepuzzeld en de coördinaten gevonden voor de eindcache :-) Helaas krijg ik de coördinaten niet ingevoerd in de Dakota 20! De Coördinaten die ik heb zien er als volgt uit: N ??'??.??? en E ?'??.??? echter kan ik maar 6 cijfers kwijt in de Dakota 20. Kan iemand mij op weg helpen? Quote Link to comment
+Japiejoo Posted September 15, 2014 Share Posted September 15, 2014 Ik weet niet precies waar het zit bij Dakota 20, maar je moet even bij instellingen het formaat van de coordinaten opzoeken. Dit moet op graden en (decimale) minuten staan: hddd mm.mmm. Dan heb je het goede formaat om de gegeven coordinaten in te vullen. Quote Link to comment
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.