Jump to content

Javna ustanova Papuk


heroj_ulice

Recommended Posts

JU Papuk dobila je novce od ministarstva turizma za postavljanje cacheve. Planiram ih kontaktirati i ponuditi pomoć (ovo je javna ustanova, nije neka ekipa koja pokupila lovu sa strane :)). Ako prihvate mogao bi se organizirati event pa da posijemo nešto cacheva.

za potrebe kontaktiranja otvorit ću e-mail geocaching.hrvatska ( at ) gmail.com pa zainteresiranima proslijedim lozinku za slicne slucajeve :)

 

imate prijedloga ideja po pitanju?

Link to comment

Papuk je lijepo mjesto za jednodnevne izlete. I sam sam već bio nekoliko puta u zadnjih pola godine (pogodite zašto- da, tako je- zbog geocacheva). U Slatini živi jedna žena koja je više planinar, a manje geocacher, možda je ona umiješana u ovo. Naravno, to ne znači da će samo oni postavljati cacheve, ja sam već postavio 2 komada. Ima još puno mjesta za postaviti. Razlog više da ponovo odlazim tamo.

Što se tiče eventa, mogli bi organizirati. Ali onda budite spremni na višesatno pješačenje. Tko ne može hodati, može uživati u posjetu park šumi Jankovcu gdje ima planinarski dom i dostupno je autom.

Link to comment

daklem, čuo sam se s ekipom iz PP Papuk i ostao oduševljen... dečki su se raspitali pa iako nemaju iskustva trude se to raditi kako treba. složili su i prvi cache (http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=bd612f48-ea61-4cbb-9954-98432d32345d) i izgleda dosta dobro.

uglavnom, od ideja imaju organizaciju serije cacheva za klince (tako da priča o parku bude zabavnija od same poučne staze, nešto kao igra, zagonetka ili sl., a usput bi im ispričali i o GPS i lociranju :)) za što su i nabavili GPS uređaje :D

također, planiraju postaviti i obične cacheve :) pričaju još i o coinima (jipi :D)...

spomenuo sam im evente (uključujući i CITO) i geotours pa su zainteresirani i ponudio se za pomoć... uglavnom, trebao bih navratiti k njima kad budem išao u pakrac sljedeći put, a možda organiziraju neki event pa da navratimo i pomognemo u postavljanju cacheva :D

 

sve u svemu sviđa mi se jer su ozbiljni i imaju dobre ideje. ako vi imate kakvih ideja vičite pa ću im to predložiti...

Link to comment

Pričekajmo malo sa hvalospjevima o cachevima u Papuku. Ja sam dobio neke drukčije informacije koje nisu u skladu sa pravilima geocachinga. Ali vidjet ćemo kako će se razvijati situacija. Bit će mi drago da na Papuku bude mnogo geocacheva. Iako nisam planinar, ali zbog cacheva bih se popeo na vrh planine.

Link to comment

a eto i kratkog izvješća :)

našli smo se jučer s kolegom iz parka, na pivi naravno i popriičali o geocachingu. pa da ne dužim previviše, u kratkim crtama dogovoreno :)

1. organizirat će se CITO za CITO vikend. to će biti prilika za više stvari:

a. raspravu o mogućnostima geocaching i idejama za PP Papuk

b. postavljanje cacheva

c. pripremu pravilnika za postavljanje cacheva u parku prirode sukladno praksi drugih parkova prirode

2. organizacija eventa namijenjenog širokoj publici u suradnji parka i udruge gdje bi oni dali uređaje, a mi bi vodali ekipu okolo i učili ih geocachingu

 

osim toga popričali smo i o sjedećim idejama:

1. nekakv multi ili prica za klince kojom bi ih se provelo kroz park i upoznalo s parkom, s gps-om, s geocachingom

2. postavljanje noćnog cachea

3. slaganje više earth cacheva

4. ujednačavanje naziva i izgleda cacheva koje oni postavljaju

5. passporti za caching u parku (ono da dobiješ knjižicu pa cachiras i lupas stambilje :))

6. izrada njihovih coina - planiraju ih smai raditi

 

uglavnom, ekipa je nabavila 10 gps uređaja, nešto lampi i htjeli bi se organizirati, otvoreni su za suradnju, ne žele previše odjednom i vole savjete jer kuže da ne znaju puno o tome, ali nemajubaš vreman za sijati cacheve :D

 

bili smo na kraju pokupiti dva cachea koje su postavili i moram reći da sam ugodno iznenađen. containri su dobri, napravili su svoje naljepnice pa to fora izgleda, mjesta su također odlična, uglavnom sviđa mi se priča. jedino mi je osjećaj da nemaju vremena/ne da im se za postavljanje... osim toga, odlično...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...