pluisjeislief Posted September 17, 2012 Share Posted September 17, 2012 Dag mede cachers, Als newbie loop ik tegen een probleem met mijn magellan aan. Ik kan een cache downloaden, geen probleem. Krijg de boel wel aan de gang maar bij het vinden van de waypoints heeft mijn Magellan een erg grote afwijking. Ik heb hem op de juiste instelling staan, graden, minuten, seconden, maar krijg een afwijking van 50 tot 70 meter. Zo vind ik dus geen enkele cache en loop ik tegen veel frustraties aan. Gisteren op zoek naar wp1, niet te vinden. Komen we medecachers tegen met een ander gps-apparaat (dezelfde coordinaten) die ons op weg helpe naar wp1, 70 meter verder op! Iemand enig idee hoe dit kan en hoe ik dit kan oplossen? Alvast bedankt, Frusti Pluisje Quote Link to comment
+topzoekertje Posted September 17, 2012 Share Posted September 17, 2012 Het kan zijn dat de kaartdatum verkeerd staat. Dat moet WGS84 zijn. Quote Link to comment
pluisjeislief Posted September 17, 2012 Author Share Posted September 17, 2012 Het kan zijn dat de kaartdatum verkeerd staat. Dat moet WGS84 zijn. Dank je voor de tip, maar de kaartdatum staat al op WGS84, wellicht dat ik dan niet het magnetisch maar werkelijk noorden moet instellen? Quote Link to comment
+topzoekertje Posted September 17, 2012 Share Posted September 17, 2012 Nee, dat maakt niet uit. Sowieso is het verschil tussen magnetisch noorden en waren noorden momenteel vrij klein, maar daarnaast is dat alleen van belang voor richtingen en niet voor afstanden. Quote Link to comment
pluisjeislief Posted September 17, 2012 Author Share Posted September 17, 2012 Ok, dan mail ik Magellan zelf maar... Kijken of zij een oplossing hebben. Bedankt voor je reactie. Mocht iemand toevallig een oplossing weten, dan lees ik het graag. Quote Link to comment
+Japiejoo Posted September 19, 2012 Share Posted September 19, 2012 (edited) Ik heb hem op de juiste instelling staan, graden, minuten, seconden, maar krijg een afwijking van 50 tot 70 meter. Let erop dat de notatie van coördinaten op geocaching.com (standaard) niet staat op graden, minuten en seconden! Deze staat op graden en decimale minuten. Dit kan wel een aardige afwijking opleveren. Decimale graden: N50.91721° E005.91775° Graden en decimale minuten: N50° 55.032' E005° 55.065' Graden, minuten en (decimale) seconden: N50° 55' 1.956'' E005° 55' 3.9'' Dit is 3 keer dezelfde coördinaat (in WGS84), maar op een andere manier geschreven. Er gaan 60 seconden in 1 minuut en 60 minuten in 1 graad. Edited September 19, 2012 by Japiejoo Quote Link to comment
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.