Jump to content

QVIXOTE

+Premium Members
 • Posts

  204
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by QVIXOTE

 1. Spotkałem się też z takim rozwiązaniem: w opisie keszy jest link do pdf-a w którym zawarte są wszystkie opisy, spoilery i informacje dotyczące całego traila. Całkiem wygodne, szczególnie za granicą, gdy nie jesteś on-line.

 2. Właśnie zaczęliśmy nasze poszukiwania i chcielibyśmy powiedzieć głośne: "Cześć!" . My, ponieważ działamy w kooperacji. Jest nas troje, bo co trzy głowy, to nie jedna :)Mam problem z połączeniem aplikacji c:geo z geocaching.pl. Nasze statystyki są puste, chociaż mamy 2 skrzyneczki na koncie. Wpisów dokonywałam z poziomu aplikacji i w tej właśnie aplikacji obok nicku pokazuje się liczba znalezionych keszów, ale w statystykach na naszym profilu na geocaching.pl już nie :( O co może chodzić? Robimy coś niewłaściwie?

   

  Strona geocaching.pl pobiera dane z geocaching.com raz na jakiś czas. Czasami jest jakaś awaria synchronizacji i wtedy trzeba poczekać. Gdy wejdziesz na statystyki (https://www.geocaching.pl/statistics.php), zobaczysz kiedy była ostatnia synchronizacja. Na ten moment jest to: Ostatnia synchronizacja bazy danych: 2016-09-27 19:05:00

  To wyjaśnia czemu jeszcze nie widzisz swoich statystyk na geocaching.pl. Miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normy zanim zdobędziecie Odznakę PTTK Geocaching Polska

 3. Ja dziś jako other spotkałem nano. Czuję niesmak.

   

  Raczej niesłusznie, większość nano, które zdarzyło mi się znaleźć, była oznaczona właśnie jako "other", rzadko która jako mikrus. Inna sprawa, że do nano w ogóle można czuć niesmak. :laughing:

   

  Odczucia mam podobne jak Murazor. Rozmiar "other" dla nano jest właściwy. A historia pomorskiego geocachingu pokazuje, że szczególny niesmak po nano mają mewy ;-)

 4. Kolejny event ściśle związany z Earthcache'ami już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy do Krainy Wygasłych Wulkanów.

   

  II Earthcache Event w Krainie Wygasłych Wulkanów

   

  Ponad 25 Earthcache'y do znalezienia w okolicy, a do tego kilka innych atrakcji. Między innymi do zdobycia jest trackowalna odznaka z wulkanem.

  W okolicy jest też zagadkowy trail w formie geo-art'a: " Co wiesz o lesie?" (zostało jeszcze nawet kilka FTFów)

  Zapraszamy.

 5. Witaj

  Po prostu brakuje informacji dla przeglądarki, że ma wyświetlić obrazek. Czyli wchodzisz w edycję opisu skrytki i sprawdzasz czy masz zaznaczony ptaszek przy Poniższy tekst jest pisany w HTML (ma być), a potem wszędzie przed https://jazda... wstawiasz tak jak napisała Verenne: <img src=" (czyli otwierasz znacznik html ), natomiast na końcu adresu obrazka (czyli po .jpg) dokładasz zamknięcie znacznika czyli: "/>

  Zapisujesz i powinno być OK

 6. Zbierałem się do napisania wielkiego elaboratu, ale na szczęście Lady Murazor mnie ubiegła. Więc krótko.

  Bawię się dłuuugo. Zaczynałem od loggera GPS + telefon z WinMobile. Potem było kilka kolejnych telefonów (w czasach gdy królował WinMobile), nawigacje samochodowe i palmtopy. Jakieś pięć lat temu kupiłem Etrexa Vistę HCX, w tym roku wymieniłem go na Dakotę 20. Mam też któryś z kolei, przyzwoity telefon z Androidem i kocham c:geo, ale Garmina ciągle używam i będę używał...

   

  I jeszcze jedno. Ludzie używają Garmina nie dlatego, że ich nie stać na smartfona, a dlatego, że doceniają i potrafią wykorzystać jego zalety.

  Luzu życzę :)

 7. Mnie osobiście podejście z niekończącym się "zagęszczaniem" trochę dziwi i raczej zniechęca. Tym bardziej, że w planach jest odznaka za zdobycie 75% keszy na trasie. Teoretycznie: Przyjadę na urlop, znajdę te 75% skrytek, wrócę na drugi koniec Polski, złożę prośbę o odznakę, a w dniu mojego wyjazdu z Jeleniej Góry opublikowanych zostanie 30, 40 dodatkowych keszy. Jak zostanę potraktowany? Dostanę ją czy nie?

  Oczywiście to tylko teoretyczne rozważanie, bo sam mam dość blisko, ale ciekawi mnie dlaczego trudność zdobywania odznaki ma rosnąć.

 8. Ja tam zrozumiałem, że grupowy FTF dotyczył Earthcache`y w kopalni, bo tam nie było jak się ścigać (chyba, że rano, przy zapisach na zjazd... B)), a zamiast GPSa przewodnik robił: "piiiip - zadanie do wykonania, poopowiadałbym wam o kolejce, ale macie tu coś zmierzyć"

   

  Jak dla mnie, FTF może być tylko jeden.

 9. To, że u nas w Krakowie nie było przebieranek nie oznacza wcale, że było nudno :)

  Swoją drogą to dość.. ehem dziwne, że ktoś ocenia event na którym go nawet nie było.. jak widać można i tak hihi :)

   

  Eeee, ja niczego nie oceniam. (Chyba, że to nie do mnie ;-) )

 10. WWFM-LwowekPoland.jpg

   

  U nas nie było nudno... tylko gorąco. Temperatura około 30 stopni. Centrum małego miasteczka, nagle pojawiają się ludzie w czapkach, z nartami, sankami i snowboardami, robią zdjęcie i się rozchodzą. Było śmiesznie.

 11. Chyba nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz...

  Na ET przy sprawnej ekipie można logować ponad 100 skrytek na godzinę.

  Taaaa, 24 bez przerwy jakiejkolwiek, przy sprawnej ekipie mozna i 4987 zrobic, rozstawiasz

  ludzi po róznych częściach mega- power traila i jeeeedziesz, wszyscy wpisują wszystkich, tylko czy to jest jeszcze geocaching???? :laughing:

   

  Sprawna ekipa to driver, jumper i stamper (czyli kierowca, szukacz i pieczątkarz) - 3 osoby w jednym Vanie z rozsuwanymi drzwiami. Twórcy E.T. polecają przygotowanie pieczątki specjalnie na ten trail. Ci którzy biją rekordy odkładają wziętą skrytkę w następnej lokalizacji - czyli jumper wyskakuje prawie w biegu z auta i zamienia pojemnik, (jak dla mnie to trochę kontrowersyjne, ale tak jest tam przyjęte), a pieczątki wbijąją w czasie kilkunastu sekund dojazdu do następnego punktu. Część skrytek z pierwszej wersji ET rzeczywiście została zarchiwizowana na prośbę zarządcy drogi, gdyż były umieszczone przy zbyt ruchliwej szosie.Jednak E.T ma się całkiem dobrze i cały czas rośnie. Na chwilę obecną jest to ponad 2400 aktywnych skrytek na trasie ponad 100 mil, znaczna część przy asfaltowych drogach, a reszta na szutrach i bezdrożach Nevady. Planując taki wypad trzeba brać pod uwagę kilkugodzinne czyszczenie wnętrza Vana z kurzu (jedzie się z otwartymi drzwiami), lub dodatkowe, spore opłaty w wypożyczalni. Często do kosztów dochodzą też uszkodzone opony. Można sobie obejrzeć na filmach na YT jak wygląda taka wyprawa.

   

  Łatwo jest oskarżać o oszustwo, gdy się czegoś nie rozumie.

×
×
 • Create New...