Jump to content

kilka pytań od nowego...


Krwawy_Jastrzab

Recommended Posts

Cześć

Choć temat znam już od dawna, to dopiero niedawno zacząłem na poważniej zabawę z GC. Zauważyłęm kilka dziwnych rzeczy i mam nadzieję, że pomożecie rozwiać moje wątpliwości ;)

1. Dlaczego LOGi dodawane przez portal (np. geocaching.pl) nie są czasem widoczne w aplikacji mobilnej i na odwrót ?
Czyli dodaję np. log z komputera stacjonarnego. Widzę dodany log normalnie. 2 dni póżniej oglądam daną skrytkę przez aplikację mobilną, a tam nie ma w ogóle mojego wpisu. Co wiecej - skrytka nie jest rowniez oznaczona jako znaleziona.
a) Czy to jest jakoś synchronizowane czy dodawane na bieżąco?
b) Czy moje logi mogą zostać usunięte, jeśli np. właściciel danej skrytki sprawdzi logbooka i uzna, że nie ma tam mojego wpisu?

2. Dlaczego na mapie nigdy nie moge wyswietlic (lub nie) wszystkich skrytek znalezionych (czyli tych oznaczonych usmiechnietą buźką)?
Działą to lekko absurdalnie, trochę jakby pokazywało jedynie ostatnią znalezioną skrytkę (np. z kilku znalezionych i jednocześnie widocznych na mapie, buźką oznaczona jest tylko jedna), ale też nie do końca, bo jakby z 2-3 dniowym opóźnieniem (czyli znalazłem już nową skrytkęa wciaż buźką oznaczana jest jedna konkretna sprzed 3 dni). Dorzucam obrazek z przykłądem o co mi chodzi ;)
 

znalezione_przyklad.png

Edited by Krwawy_Jastrzab
Link to comment

Nie umiem odpowiedzieć na wszystkie pytania, więc w skrócie: z tego co wiem, przez geocaching.pl nie można logować skrytek. Można na stronie geocaching.com. W aplikacji Geocaching jest opcja logowania w formie szkicu, co oznacza, że wpis nie jest od razu dodawany do skrytki, ale jest dostępny w profilu do edytowania. Sprawdź na stronie, czy nie masz szkiców (Zabawa > Szkice). Właściciel może usunąć log, jeśli w logbooku nie ma wpisu.

  • Helpful 1
Link to comment
9 hours ago, elales said:

z tego co wiem, przez geocaching.pl nie można logować skrytek. Można na stronie geocaching.com.

Tak, zle sie wyrazielm. Chodzilo mi o to, ze z poziomu geaocaching.pl klikam "dodaj log" i wtedy zostaje przeniesiony na geocaching.com i tam dodaje wpis.
Z tymi szkicami to nie sadze, ale sprawdze przy okazji. Dzieki za sugestie.

 

 

9 hours ago, elales said:

Właściciel może usunąć log, jeśli w logbooku nie ma wpisu.

Czy dostaje wowczas jakies powiadomienie lub w inny sposob widze, ze mialo miesce cos takiego?

Link to comment
2 hours ago, Krwawy_Jastrzab said:

Tak, zle sie wyrazielm. Chodzilo mi o to, ze z poziomu geaocaching.pl klikam "dodaj log" i wtedy zostaje przeniesiony na geocaching.com i tam dodaje wpis.

To może uśmiechnięte buźki również sprawdzasz na mapie na geocaching.pl? Na geocaching.com powinno być wszystko od razu widoczne. Geocaching.pl synchronizuje się cyklicznie (nie wiem kiedy i w jakich odstępach) i jak czasy dodania logów tak trafią, że jeden jest przed synchronizacją, a pozostałe po to muszą czekać na kolejną synchronizację żebyś je widział.

  • Helpful 1
Link to comment
6 hours ago, Krwawy_Jastrzab said:

 @KrystianT

No i faktycznie chyba jest jak mówisz. Sprwdziłem dokładnie i z poziomu geocaching.com nie ma żadnych problemów ze znakowaniem np. znalezionych skrytek. Tymczasem na geocaching.pl nawet po kilku dniach dalej znalezione skrytki nie są prawidłowo zsynchronizowane O_o Trochę to słabe imo, ale cóż...

Generalnie najlepiej uzywac po prostu źródłowej strony czyli geocaching.com

 

A co do usuniecia logow, to tak, dostaniesz powiadomienie mailowe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...