Jump to content

Odtwórczość w Adventure Lab


Janoczek

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad założeniem Laba, wpadłem na pomysł, ale widzę w nim potencjalne przeszkody:

1. Chcąc dowiedzieć się więcej o obiektach mających się w nim znaleźć, dotarłem do informacji, że te są częścią pewnego szlaku. Nie wiem na ile "dozwolona" jest taka odtwórczość i czy Lab miałby rację bytu?

2. Nawet, gdyby to samo w sobie nie było problemem, mam drugi: Szlak w całości jest raczej większy, a z tego co wiem, Lab może mieć do 5 punktów. Nie wiem czy w opisie mógłbym zachęcić do odwiedzenia całości (czy nie byłoby to traktowane jako reklama/użycie komercyjne)?

Link to comment

Hej. 

Jeśli obiektu wchodzące w skład szlaku są stosunkowo blisko siebie, możesz zrobić tak, że odpowiedź na pytanie w lokalizacji będzie wymagało odwiedzenia dwóch miejsc. 

Natomiast jeśli są daleko, wybierz może te , które twoim zdaniem są najciekawsze.

 

Zachętę do odwiedzenia całego szlaku możesz umieścić w opisie, albo w "kronice" 

Link to comment
17 hours ago, xych said:

Widzę jeszcze trzeci problem - nie masz premium. Dopiero po opłaceniu premium możesz się zgłosić, że chcesz utworzyć laba. Po zgłoszeniu być może przyjdzie Ci poczekać nawet kilka miesięcy na zgodę.

Czy przeczytałeś już zasady tworzenia labów z poniższej strony, czy jeszcze nie?

 

https://www.geocaching.com/help/index.php?pg=kb.chapter&id=143

Tak, czytałem zasady, mimo to, dziękuję za czujność. Premium jeszcze nie mam, bo Lab to na razie strefa stosunkowo odległych planów, muszę na początku wszystko przemyśleć i raz jeszcze odwiedzić te miejsca. Widzę, że masz 2 Laby na koncie - ile Ty czekałeś na zgodę, od czego to zależy?

 

15 hours ago, ru.beus said:

Hej. 

Jeśli obiektu wchodzące w skład szlaku są stosunkowo blisko siebie, możesz zrobić tak, że odpowiedź na pytanie w lokalizacji będzie wymagało odwiedzenia dwóch miejsc. 

Natomiast jeśli są daleko, wybierz może te , które twoim zdaniem są najciekawsze.

 

Zachętę do odwiedzenia całego szlaku możesz umieścić w opisie, albo w "kronice" 

Dzięki za odpowiedź i sugestie, bardziej obawiałem się po prostu, że taki Lab mógłby uchodzić za szczyt lenistwa, skoro praktycznie wszystko mam już "podane na tacy".

Link to comment

Janoczek => "Widzę, że masz 2 Laby na koncie - ile Ty czekałeś na zgodę, od czego to zależy?"

 

Z tego co pamiętam, to do pierwszego laba były jeszcze potrzebne znalezienia dwóch innych labów, a czekałem na zgodę nieco ponad miesiąc. Drugi lab obwarowany był większymi ograniczeniami: 10 znalezień innych labów oraz średnia z ocen mojego pierwszego laba nie niższa niż 4,7 i minimum 10 logów w tym moim pierwszym labie. Na zgodę na  drugi czekałem krócej - ze dwa, trzy tygodnie od wysłania zgłoszenia. A na trzeci zgłoszenie wysłałem chyba w maju i sobie czekam i nie wiem, czy się doczekam ;)

  • Helpful 1
Link to comment

Są twarde reguły i są zalecenia. Jeżeli szlak jest dłuższy, ale miejsca są warte odwiedzenia to ja bym je i tak pokazał.

 

Sam mam jednego laba, który wymaga zrobienia kilkudziesięciu kilometrów. I nie zrobiłem tego dlatego, że jestem złośliwy (to swoją drogą :P) tylko dlatego, że tak były rozsiane miejsca opisywane przez przygodę. Narzekań nie było.

Link to comment
On 7/17/2021 at 10:37 AM, Janoczek said:

Lab to na razie strefa stosunkowo odległych planów, muszę na początku wszystko przemyśleć i raz jeszcze odwiedzić te miejsca.

 

Ale dlaczego lab? Zamiast czekać nie wiadomo ile na niekoniecznie gwarantowany przydział, zamiast zastanawiać się jak pięcioma punktami obdzielić cały szlak, zrób multaka, zagadkę terenową, scenariusz WIGO albo po prostu serię tradycyjniaków. Masz wtedy większą swobodę, większe możliwości (nie tylko względem liczby punktów, ale też nie ogranicza Cię długość opisu). No i będziesz mógł dostawać FAVy. :)

 

  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...