Jump to content

jaki sposób na zapamiętanie rozwiązanych koordynat


yuve

Recommended Posts

Cześć keszerskiej braci! Przeszukiwałem forum i blogi, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Mam rozpoznanych kilkanaście współrzędnych z rozwiązanych skrytek zagadek, multi i letterboxów. Nie podejmowałem ich od razu i teraz zaczynam się gubić w nadmiarze lokalizacji do odwiedzenia. Zdarza się, że dopiero po czasie orientuję się, że byłem w pobliżu rozwiązanych wcześniej współrzędnych, ale po prostu zapomniałem, że tu akurat są. Aplikacja Geocaching pozwala zapisać do kesza własny waypoint, ale na mapie i tak go nie widać. A chciałbym, chodząc "z nosem w mapie", widzieć, że mam w pobliżu coś ukrytego do zebrania. Poradźcie jak Wy "wyjadacze" sobie z tym radzicie? Dodajecie swoje punkty do jakich innych map lub aplikacji? Czy po prostu macie swoje rozwiązania spisane na kartce z adresem okolicy skrytki?

Pozdrawiam

yuve 

Link to comment

Wystarczy, że podmienisz współrzędne konkretnej skrzynki w tym miejscu:

obraz.png.e475fe9e4ef4b4b3c90ae93e88fa7ed0.png

 

Po kliknięciu ołówka wyświetli Ci się okno do podmiany:

obraz.png.67464961d0b658e00fb556539d7991b6.png

 

Pod podmianie skrzynka będzie wyświetlała się w nowym miejscu z ikoną "puzzla" widoczną na screenie nr 2

  • Upvote 3
  • Helpful 1
Link to comment

Na stronie kesza kliknij w kordy skrzynki i podmień na rozwiązanie. Wtedy ikonka kesza pojawi ci się w nowym miejscu na mapie.

image.png.973b563653a18686810152cf4298c264.png

 

Jeśli korzystasz z c:geo to możesz uzyskać ten sam efekt dodając punkt nawigacji (np. typu finał) i na dole musisz zaznaczyć opcję "Ustaw jako współrzędne skrzynki w c:geo i na stronie WWW"

image.thumb.png.63ef0fe7187337ec7bfd188d1b4a726b.png

Edited by xed2
  • Upvote 3
  • Helpful 1
Link to comment

Oo dżizas to takie proste??? Ale ze mnie lamer :-(. Ślicznie Wam dziękuję za mega szybką odpowiedź!!!

A ja się bałem tego "ołówka" bo sądziłem, że to jakiś rodzaj ingerencji w dane zapisane przez ownera i że to ma wpływ na to co widzą inni keszerzy.

Pozdrawiam

Edited by yuve
Link to comment
4 minutes ago, yuve said:

Oo dżizas to takie proste??? Ale ze mnie lamer :-(. Ślicznie Wam dziękuję za mega szybką odpowiedź!!!

Pozdrawiam

 

Nie ma powodu do wstydu, każdy kiedyś zaczynał ;)

Polecam też eventy, można podpytać innych o różne rzeczy techniczne i nie tylko.

 

A ta zmiana kordów wpływa tylko na twoje konto, więc używaj do woli.

  • Helpful 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...