Jump to content

Nowy projekt - jak ugryźć?


Ziellona

Recommended Posts

Witajcie, 

Co prawda nie jestem keszerem z powołania, ale uwielbiam te prościutkie skrzyneczki w miejscach tzw. krajoznawczych. (trudniejsze też, ale to inna inszość). 

A że jestem kopnięta drzazgą... to postanowiłam się podzielic pomysłem na rozszerzenie projektu "Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce".

Jako, że popularny SAD istnieje oficjalnie w Podkarpackim, Śląskim i Swiętokrzyskim, to pandemicznie przygotowałam zestaw obiektów na szlaku (oczywiście - błędów się pewnie nie udało uniknąć, ale - na usprawiedliwienie - różnice między oficjalnymi stronami (dawno nie aktualizowanymi) a zestawieniami na stronach województw (czy też cioci Wikipedii) sa niestety ogromne.

 

Zestaw obiektów dla tych trzech oficjalnych województw jest przygotowany. Wraz ze skrzynkami odpowiadajacymi tematowi (i n amiejscu) - stan skrzynek bodaj sprzed 2 miesięcy.

Oprócz tego myślałam o pokryciu Polski drewniakami, ale chciałabym zacząć od czegoś łatwiejszego - czyli oficjalnych szlaków.

 

I to jest ten duży projekt, który nie wiem jak ugryźć ?

 

Mniejszym projektem, a właściwie lokalnym bzdziochem, jest lokalny projekcik naokoło Zawadki (Beskid Makowki). Na razie mam kilka skrzynek - będzie około 15 - juz w terenie. 

Mam listę https://www.geocaching.com/plan/lists/BM9B9AX

Ale co dalej?

 

Drodzy pasjonaci keszerstwa, pomożecie w rozgryzieniu CO DALEJ?

Z góry dziękuję

Ziellona

Link to comment

W opisie projektu masz wskazane osoby z administracji. Wydaje mi się, że Kisia & MrDeadhead aktywnie ogarniają stan projektu i najlepiej Ci mogą pomóc. Do rozważenia jest kwestia czy lepiej rozszerzać istniejący projekt, czy może założyć osobne projekty dla kolejnych województw.

W kwestii zakładania nowych projektów, pomóc powinien Spider, czyli administrator całego serwisu geocaching.pl

Link to comment

Dzięki Ci wielkie! Właśnie o takie "jak ugryźć" chodziło :) 

PS. Ja bym zrobiła nowy projekt, bo inaczej się ten główny rozciągnie straszliwie i nikt tego nie opanuje. Można wtedy pomyśleć nad zrobieniem grupy projektów "szlak Architektury Drewnianej" - bo 

1) że jak się inne województwa obudzą... - przy okazji - na Podlasiu jest szlak drewniany jedynie z cerkwiami (Drewno i Sacrum), a na Pomorzu zaś - szlak mennonitów, czyli domy szachulcowe (w kratkę) - niektóre prowadzone przez stowarzyszenia, inne przez województwa. Tak jakby rozszerzenie głównego projektu byłoby tu ciężkie... Kryteria są przeróżne :)

2) oficjalne / nieoficjalne - jak wyżej

 

Zbieram argumenty za i przeciw :) i będę się kontaktować z administratorami - dzięki.

Edited by Ziellona
Link to comment
37 minutes ago, Sandra_Piotr_BUKOWNO said:

Pan Spider, czyli administrator geocaching.pl nie pomoże Ci w stworzeniu nowego projektu. My czekamy już 3 lata, pisaliśmy kilkanaście maili i nic to nie dało. Najprawdopodobniej olewa ludzi i tyle.  Współpraca z nim na tej lini jest beznadziejna. Nie polecamy.

 

Może podpadliście, w złym czasie pisaliście albo Wasz projekt się nie spodobał?

 

W każdym razie jest on chyba jedyną osobą uprawnioną do zakładania nowych projektów na geocaching.pl, więc bez efektywnego kontaktu, przynajmniej na tej platformie, wiele w temacie nowych projektów się nie zdziała...

 

Faktem jest, że zainteresowanie projektami mocno spadło. Większość jest praktycznie martwa. Jednak, dzięki zaangażowaniu kilku osób, parę projektów się rozwija. Udało się m.in. niedawno dokończyć projekt KGP. Wydaje mi się, że szlak architektury drewnianej jest wśród tych aktywnych wyjątków, więc tu szansa, że coś fajnego się zdziała, jest większa.

PS. Sam Spider, już w 2012 roku myślał o rozszerzeniu tematu o kolejne województwa. Może wtedy po prostu brakło osób do ogarniania tego? W każdym razie spróbować nie zaszkodzi.

 

Link to comment
12 hours ago, Ziellona said:

 na Pomorzu zaś - szlak mennonitów, czyli domy szachulcowe (w kratkę)

 

BTW. Przy szlaku mennonitów powstało kilkanaście skrytek. Część z nich odwiedziłem i - przynajmniej w tej części, którą widziałem - to były raczej kościoły i ruiny, bez owych charakterystycznych szachulców. Pewnie tylko część szlaku jest okeszowana, a niestety, z tego co widzę, część keszy ze szlaku jest już w archiwum :(

W ubiegłym roku nawet był event CCE poświęcony temu tematowi (niestety, nie udało się dotrzeć).

Link to comment

Jeśli Spider jest jedyną osobą uprawnioną (a prawdopodobnie dodatkowo pracuje normalnie, ma zwyczajne życie, a na dokładkę jeszcze keszuje :) to pewnie tonie w ilości maili. 

Ogarniemy jakoś. Ja akurat uwielbiam grzebać w bazach, kodach i innych takich, a jak do tego kody dotycza "mojego tematu" - to juz  w ogóle... sadze, ze sie nadam na admina SADu :) 

Link to comment

W 2018 roku pisałem z prośbą o dodanie nowych szlaków i projektów lokalnych. Odpowiedzi po dziś dzień nie otrzymałem. Pewnie tak jak dado pisałeś

On 4/22/2021 at 9:24 AM, dadoskawina said:

Może podpadliście, w złym czasie pisaliście albo Wasz projekt się nie spodobał?

 

Dlatego też już kolejny raz się o to nie prosiłem. Zajmuję się tym co mam, czy Cmentarzami Wojennymi Zachodniej Galicji. Dostałem uprawnienia, więc korzystam.

On 4/22/2021 at 9:24 AM, dadoskawina said:

Faktem jest, że zainteresowanie projektami mocno spadło.

Może właśnie dlatego spadło, że nie ma się kto tym zajmować? Skoro nie są aktualizowane, rozwijane, nowe nie są dodawane (tzn. coś tam się w międzyczasie nowego pojawiło), ale jak widać nie na tyle by zainteresować szersze grono keszerów.

  • Upvote 1
Link to comment

No nic :) Ja te moje drewniane projekty mam w excelku - jak będzie  czas na  stworzenie to uaktualnię tylko kody skrytek.

I z całym szacunkiem dla twórców projektów - korporacyjnie powiem, ze konieczny jest backup :) - z 5 osob do zakladania nowych projektów. I już :)

Wiem, że to nie jest takie "i już". 

Na razie tworze w pocie czoła drewniane ścieżki na OC - (konkurencja :)). Bo jestem zdradziecko-zdradliwa.  Tworzę tam gdzie mogę. Egoistka  level master.

tam z kolei jest skrzynek jak na lekarstwo... Będzie trzeba tyłek ruszyć w te 4podstawowe województwa.

Edited by Ziellona
Link to comment
2 hours ago, bartolomeuszRJS said:

Może właśnie dlatego spadło, że nie ma się kto tym zajmować? Skoro nie są aktualizowane, rozwijane, nowe nie są dodawane (tzn. coś tam się w międzyczasie nowego pojawiło), ale jak widać nie na tyle by zainteresować szersze grono keszerów.


Pierwotny zamysł funkcjonowania projektów był taki, że gracz zakładający kesza do projektu, informuje o tym koordynatora, a koordynator dodaje kesza do listy. W praktyce to nie wypaliło, bo ludzie zakładając kesze w lokalizacjach wpisanych w projekty, często zapominali lub wręcz nie mieli świadomości, że kesz do tego lub tamtego projektu pasuje. Koordynatorzy nie mają narzędzi ułatwiających pozyskiwanie wiedzy o nowych / archiwizowanych skrytkach. Skutkowało to tym, że dane projektów były nieaktualne / niekompletne, nawet jeżeli koordynator na bieżąco reagował na wszystkie zgłoszenia.
Te niedoskonałości systemu widać zresztą nawet w projekcie, który aktywnie koordynujesz (CW Owczary na przykład).

Drugi gwóźdź do trumny projektów, to brak zainteresowania ze strony samych koordynatorów. To też można zobaczyć, że w gronie administratorów wielu projektów są (nieraz wyłącznie) osoby, które już od kilku lat aktywnie się w geocaching nie bawią.

No i w końcu scentralizowane podejście, powodujące, że tworzenie jakichkolwiek nowych projektów wymaga akceptacji jednej konkretnej osoby. Co w tym momencie zabija wszelkie nowe inicjatywy.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...