Jump to content

Śledzenie przedmiotów


GoferyG

Recommended Posts

Zapadła decyzja o potrzebie upgread-a naszego konta z Basic do Premium. W weekend rozpoczęliśmy keszowanie z wszystkimi rodzajami skrytek. Na razie co prawda zapoznajemy się z niektórymi z nich, sprawdzamy możliwości i wymagania, jednak zastanawia mnie jedna z funkcji w wersji Premium - inwentarz przedmiotów.

Znaleźliśmy w weekend bardzo fajną skrytkę, w której było mnóstwo przedmiotów podróżnych. Jeden z nich "pobraliśmy", zostawiając coś w zamian. Jak możemy nadać numery przedmiotom, które chcemy żeby ruszyły w podróż? Czy mamy go jakoś specjalnie oznaczyć? Jak następuje ich śledzenie? Czy kolejny keszer, który je podejmie musi wpisać je w swój inwentarz, żebyśmy widzieli "drogę" naszego przedmiotu? Co się stanie, jeżeli przedmiot nie zostanie przez kogoś wpisany w jego inwentarz? 

 

Wpisywałem kody "z palca" np. 99, 116, itp. numery i wyświetlały mi się jakieś MounBike, które chyba podróżowały jedynie po Stanach ...
Może warto rozpocząć jakąś serię polską? Czy ktoś z Was miał do czynienia z przedmiotami nazwijmy to ZAREJESTROWANYMI w systemie i śledził ich losy? Czy takie przedmioty wkładać do skrytek tradycyjnych, czy może do innego rodzaju, żeby podróżowały z "kumatymi" keszerami?

 

Znalazłem jakieś przedmioty podróżne w sklepie Keszo Maniacy, jednak myślę bardziej o swoich produkcjach, które mógłbym zalogować do systemu.

 

Będę wdzięczny za komentarze i podpowiedzi ;)

Edited by GoferyG
Link to comment

Zadałeś bardzo dużo pytań, postaram się odpowiedzieć na przynajmniej część z nich.

 

Przedmioty podróżne maja specjalne kody, które umożliwiają logowanie, że się:

  • widziało je,
  • zabrało je ze sobą,
  • zostawiło.

Chcąc zalogować TB - Travel Bug (np. takie znalezione w skrzynce), należy to zrobić za pomocą aplikacji oficjalnej, partnerskiej lub tutaj: https://www.geocaching.com/track/ wpisując znaleziony kod. Zaznacza się wtedy co sięzrobiło z tym TB - w większości chyba używa się funkcji "discover", czyli że widziało się TB w skrzynce.

 

1 hour ago, GoferyG said:

Jak możemy nadać numery przedmiotom, które chcemy żeby ruszyły w podróż? Czy mamy go jakoś specjalnie oznaczyć?

Nadać numeru samodzielnie nie można. Jedyna opcja to kupić takowy u dystrybutorów (partnerów) współpracujących z Geocaching. Przykładowe TB możesz zobaczyć m.in. na stronie wspomnianego przez Ciebie sklepu.

 

1 hour ago, GoferyG said:

Jeden z nich "pobraliśmy", zostawiając coś w zamian

Nie jest to ogółem złe, ale z zamysłu TB podróżują tak po prostu i nie traktuje się ich jak fantów, wyjątkiem są np. TB Hotele, gdzie autor prosi by w skrzynce zawsze jakiś podróżnik był. Jeśli widzisz, że dany przedmot chce dotrzeć np. do Austrii i mozesz mu w tym pomóc, to go zabierz - jego autor z pewnością się ucieszy ;)

 

1 hour ago, GoferyG said:

Czy kolejny keszer, który je podejmie musi wpisać je w swój inwentarz, żebyśmy widzieli "drogę" naszego przedmiotu? Co się stanie, jeżeli przedmiot nie zostanie przez kogoś wpisany w jego inwentarz? 

Tak. W zasadzie wszystko bazuje na dokładności poszukiwaczy. Niektórzy logują skąd zabrali i odłożyli, a niektórzy oznaczają każdą skrzynkę, którą razem z trackablem odwiedzili. Najgorzej jak ktoś nie zaloguje wcale, albo zabierze dla siebie, no ale to jest ryzyko podobne jak z zakładaniem skrzynek.

 

1 hour ago, GoferyG said:

Może warto rozpocząć jakąś serię polską? Czy ktoś z Was miał do czynienia z przedmiotami nazwijmy to ZAREJESTROWANYMI w systemie i śledził ich losy?

Wiele osób, w tym ja, ma swoje personalne przedmioty podróżne, które podróżują z nimi, bądź są "niezabieralne" np. koszulka, pieczątka, czy naklejka na szybę z kodem. Trudno byłoby zorganizować serię TB i myślę, że nie wzbudziłaby ona dużego zainteresowania. Sam mam jednego TB, który od chyba roku utknął gdzieś w Hiszpanii u jakiejś geocacherki i tak sobie czekam na jakiś znak życia :D Każdy przedmiot TB można podejrzeć pod kątem tego jaką trasę przebył - w logach i na minimapie. Poniżej przykład jak to wygląda:

obraz.png.771b85befc6102f384b550bfad3ffc56.png

 

1 hour ago, GoferyG said:

Znalazłem jakieś przedmioty podróżne w sklepie Keszo Maniacy, jednak myślę bardziej o swoich produkcjach, które mógłbym zalogować do systemu.

Nic nie stoi na przeszkodzie by kupić najtańszy możliwy kod i spróbować go po prostu wykorzystać w dowolny, wybrany przez siebie sposób. Osobiście robiłem tak z kodami ze sklepu z PWG WoodCoins.

 

W międzyczasie kiedy pisałem ten post, dwóch recenzentów dorzuciło od siebie artykuł i nagranie. Myślę, że w tej całości znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania :)

Pozdrawiam, Ernest

Link to comment

Dziękuje Wam za odpowiedzi.

Postaram się w takim razie przeszukać odnalezione "fanty" i sprawdzić, czy komuś nie zabrałem czegoś, co miało podróżować ;)

Ernest gratuluję podróży przedmiotu. Mapa robi wrażenie :)

Nadal odkrywam aplikację, więc jeżeli nie ma odpowiedzi na pytania na forum, to będę się dopytywał.

Link to comment
1 minute ago, GoferyG said:

Ernest gratuluję podróży przedmiotu. Mapa robi wrażenie :)

 

Uwierz, że te ~15000km, które zrobił ten przedmiot podróżny, nie robi aż takiego wrażenia. Kiedyś miałem okazję natknąć się na taki co okrążył ziemię ze 3 razy, a z pewnością są i takie co mają jeszcze większy przebieg :)

Link to comment

To już od razu wrzucę temat z Geo Coinami. Mają numerację, a podjąłem je w weekend na Twierdzy Modlin. Po wpisaniu numeru nie widać ich w systemie.

Czy mogę je sam puścić w dalszą drogę z opcją ich zarejestrowania, czy raczej zachować do kolekcji ;) ?

Lepiej jakby trochę "pobłądziły" między skrytkami

Geo.jpg

Link to comment
1 hour ago, GoferyG said:

To już od razu wrzucę temat z Geo Coinami. Mają numerację, a podjąłem je w weekend na Twierdzy Modlin. Po wpisaniu numeru nie widać ich w systemie.

Czy mogę je sam puścić w dalszą drogę z opcją ich zarejestrowania, czy raczej zachować do kolekcji ;) ?

Lepiej jakby trochę "pobłądziły" między skrytkami

 

 

To nie są geocoiny! To są PWG - WoodCoiny. To co widzisz na PWG to nie kod trackowalny, a kod GC skrzynki. PWG to fanty i nie nalezy ich zabierać, jeśli nie ma się nic w zamian. Najlepiej wymieniać je uczciwie 1:1 za jakieś własne posiadane.

Link to comment
9 hours ago, GoferyG said:

Może warto rozpocząć jakąś serię polską?


Uzupełniając jeszcze w tym temacie. Nie do końca wiem co tutaj masz na myśli, ale polskie produkcje i polskie akcenty się pojawiają. Np. wspomniany wyżej sklep oferuje polskie blaszki:

https://keszomaniacy.pl/produkt/geocaching-travel-bug-origins-poland/

 

Są też typowo polskie serie geocoinów. Ja mam np. bociana (https://www.geocaching.com/track/details.aspx?tracker=TB6b8mf ) ale były też żubry, jest seria krakowskich geocoinów itp.

Link to comment
On 4/12/2021 at 4:31 PM, sernikk said:

 

To nie są geocoiny! To są PWG - WoodCoiny. To co widzisz na PWG to nie kod trackowalny, a kod GC skrzynki. PWG to fanty i nie nalezy ich zabierać, jeśli nie ma się nic w zamian. Najlepiej wymieniać je uczciwie 1:1 za jakieś własne posiadane.

WoodCoiny, które zabrałem ze skrytek, wymieniłem na nasze własne drewniaki :) 
Dzięki za wszystkie informacje. 

Link to comment
On 4/12/2021 at 7:47 PM, dadoskawina said:


Uzupełniając jeszcze w tym temacie. Nie do końca wiem co tutaj masz na myśli, ale polskie produkcje i polskie akcenty się pojawiają. Np. wspomniany wyżej sklep oferuje polskie blaszki:

https://keszomaniacy.pl/produkt/geocaching-travel-bug-origins-poland/

 

Są też typowo polskie serie geocoinów. Ja mam np. bociana (https://www.geocaching.com/track/details.aspx?tracker=TB6b8mf ) ale były też żubry, jest seria krakowskich geocoinów itp.

Dzięki za info! Będę poszukiwał, przy okazji odwiedzin zaplanowanych w Zwierzyńcu ;) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...