Jump to content

Problem ze starymi skrytkami i ich przejęciem


czeon

Recommended Posts

@Kashubian Reviewer

Cześć,
chciałbym przejąć serię skrytek (przykładowa: GC5D7T7), ponieważ właściciel ich nie serwisuje od kilku lat.
Napisałem do niego bezpośrednią wiadomość oraz maila, natomiast nie odpowiada, nie spodziewam się odpowiedzi ponieważ zalogował się ostatnio 4 lata temu.
Rozmiawiałem z Nadleśnictwem i są zgodni, ale to nie ich skrytki.

Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Nie chcę aby taka fajna trasa się zmarnowała.
 

Link to comment

Nic. Nie można przejąć skrytki przez zasiedzenie. W wypadku bardzo starych skrytek czasami społeczność się nimi opiekuje, jeżeli założyciel już się nie bawi, a kesz jest np. najstarszym w kraju albo regionie. W wypadku zwykłych keszy raczej pozwala im się umrzeć i po archiwizacji można e.w. zająć miejscówkę.

  • Helpful 1
Link to comment
4 minutes ago, TheVoytekBear said:

Nic. Nie można przejąć skrytki przez zasiedzenie. W wypadku bardzo starych skrytek czasami społeczność się nimi opiekuje, jeżeli założyciel już się nie bawi, a kesz jest np. najstarszym w kraju albo regionie. W wypadku zwykłych keszy raczej pozwala im się umrzeć i po archiwizacji można e.w. zająć miejscówkę.

Chcielibyśmy we współpracy z Nadleśnictwem stworzyć nową ścieżkę, ale w tych samych/bliskich miejscach.
Można zgłosić archiwizację tego wszystkiego i stworzyć nową, serwisowaną ścieżkę?

Niestety, ale właściciel nie jest aktywny od 4 lat.

Edited by czeon
Dodanie zdania i poprawa jakości wypowiedzi.
Link to comment

Teoretycznie nadleśnictwo jako zarządca terenu może zgłosić brak zgody na poprzednie kesze, co doprowadzi do ich archiwizacji (potrwa to minimum miesiąc). Ino to taki cios poniżej pasa trochę i ja osobiście bym to zrobił tylko mając pewność, że obecne kesze to truchła i że nie da się dogadać z ownerem.. Może warto pogadać z reviewerem najpierw, jak to widzi. Jeżeli las jest na Dolnym Śląsku to reviewerem będzie Silesian:

https://www.geocaching.com/p/default.aspx?guid=489a621c-d3f8-4134-8f94-10abb4bf5066

 

Edited by TheVoytekBear
Link to comment
On 5/25/2020 at 6:57 PM, TheVoytekBear said:

Teoretycznie nadleśnictwo jako zarządca terenu może zgłosić brak zgody na poprzednie kesze, co doprowadzi do ich archiwizacji (potrwa to minimum miesiąc).

 

 

Jesli zarzadca terenu zglasza brak zgody na kesza, to archiwizacja jest natychmiastowa. Moze to trwac miesiac jesli podobne zastrzezenia sa zgloszone przez kogos innego.

  • Helpful 1
Link to comment
On 5/28/2020 at 9:54 AM, czeon said:

Skrzynki już będą przejęte, dziękuję za pomoc.

 

Cztery miesiące minęły... Coś się dzieje w temacie?
Właściciel zalogował się w czerwcu, ale nic nie jest przejęte, nic nie przeserwisowane. Seria ma aktualnie 80 znaczników NM (na 180 opublikowanych keszy, czyli blisko połowa), pojedyncze kesze poszły do piachu.

Link to comment
On 9/24/2020 at 10:50 AM, dadoskawina said:

 

Cztery miesiące minęły... Coś się dzieje w temacie?
Właściciel zalogował się w czerwcu, ale nic nie jest przejęte, nic nie przeserwisowane. Seria ma aktualnie 80 znaczników NM (na 180 opublikowanych keszy, czyli blisko połowa), pojedyncze kesze poszły do piachu.

Niestety :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...