Jump to content

TravelBugi i GeoKrety -1 przedmiot, 2 kody?


Ziellona

Recommended Posts

Witajcie,

Mam dziwne pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Moze byc, że niepoprawnie szukam, bo na forum jestem poczatkujaca (w keszowaniu w sumie tez:))) - zatem Dzien dobry..

Chciałabym puścić w podroż przedmiot podróżny. Ale chciałabym uniknąć pomyłek w logowaniu - nie zawsze bowiem Kret ląduje w OC skrzynce, a Bug w GC. - Pytanie zatem brzmzi:

czy jeden przedmiot może mieć 2 metryczki? Blaszkę TB z numerem z GC i krecią metryczkę z OC?

Jeden przedmiot, dwa numery - można tak?

 

Z góry dziękuję za wszelkie info.

Ziellona

Edited by Ziellona
Link to comment

no tak - racja. Nie doprecyzowałam :) Masz rację - Dzięki za odp. Krety można logować w GC - w aplikacji mi ta opcja nie działa, niestety. Ale w drugą stronę to nie chce działać.

Dość świeża sprawa z TB7GH0Z - wrzuciłam go do świetnej skrzynki Tu spałem - Kościuszko - OP92A3. Fizycznie jest w skrzynce od kilku dni. Wirtualnie wciąż w moich rękach.

(akurat tu sądzę że zdążę naprawić błąd zanim ktoś TB wyciągnie)... Żadnym sposobem nie jestem w stanie go tam zalogować. (ani czyszczenie historii, zmiany przeglądarek, ani restart wszystkiego - nic nie poradziło)

Zdazyło mi się to niestety drugi raz. Stąd chciałabym innym początkującym oszczędzić dylematu czy to GC czy OC... Zatem ponawiam pytanie:)

 

Link to comment

Travelbugi (TB), geocoiny to rzecz wymyślona i działająca na geocaching.com. Z czasem powstały inne serwisy geocachingowe kopiujące ten pomysł, ale działające niezależnie. W Polsce możesz znaleźć geokrety, ale zdażało mi się znajdować też geolutynki. Dodatkowo masz wiele przedmiotów kolekcjonerskich, które formą przypominają te tzw. przednioty podróżne: drewniaki (wood coins) czy pathtagi. Ich podróży się nie rejestruje.

Geocaching.com nie wspiera konkurencyjnych serwisów i dlatego nie możesz zarejestrować tam, że wrzuciałaś do skrytki przedmiot, który został stworzony jako geokret czy geolutynka. Z doświadczenia poza granicami Polski mogę powiedzieć, że przedmioty podróżne niszowych serwisów zwykle powodują pytania i zakłopotanie użytkowników geocaching.com i przeważnie lądują w jakichś keszach bez logowania lub po prostu giną. 

W opisanym przez ciebie przypadku błędem było umieszczenie TB skrytce spoza geocaching.com i dlatego nie możesz jej poprawnie zalogować.

Edited by Thathanka
Link to comment
22 hours ago, Ziellona said:

czy jeden przedmiot może mieć 2 metryczki? Blaszkę TB z numerem z GC i krecią metryczkę z OC?

 

Jeden przedmiot, dwa numery - można tak?

 

Zakazu nie ma, możesz tak zrobić. Ale będzie to prowadziło do problemów jak opisałaś wyżej. Ktoś go wrzuci do skrytki OC jako kreta, ale jako TB na GC, wciąż będzie oficjalnie figurował w innej skrytce albo na koncie gracza. Mogą być z tego powodu nieporozumienia, no i z pewnością brak ciągłości historii w logach z poszczególnych systemów.

Link to comment
11 hours ago, dadoskawina said:

 

Zakazu nie ma, możesz tak zrobić. Ale będzie to prowadziło do problemów jak opisałaś wyżej. Ktoś go wrzuci do skrytki OC jako kreta, ale jako TB na GC, wciąż będzie oficjalnie figurował w innej skrytce albo na koncie gracza. Mogą być z tego powodu nieporozumienia, no i z pewnością brak ciągłości historii w logach z poszczególnych systemów.

Dzięki wielkie, dadoskawina. Czyli zostaję przy jednej metryczce czy tam blaszce, mając nadzieję na to, że inni nie pojdą w moje ślady mylenia skrzynek :)

Link to comment
15 hours ago, Thathanka said:

(,,,) W opisanym przez ciebie przypadku błędem było umieszczenie TB skrytce spoza geocaching.com i dlatego nie możesz jej poprawnie zalogować.

Dzięki wielkie za tak obszerne wyjaśnienie - (o geolutynkach nie słyszałam jeszcze :)) śliczna nazwa, notabene).  Byłam absolutnie swięcie przekonana ze serwis polski jest wspierany (że jest to tak jakby, jego część. Wszystko jasne (mam nadzieję) i jeszcze raz dzięki

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...