Jump to content

Sklep geocacher.pl


jarvi70

Recommended Posts

Czy ktoś z Was robił ostatnio zakupy w geocacher.pl? 12 V zamówiłem w tym sklepie magnetycznego travel buga, później była długo cisza i wreszcie komunikat 14 VI, że przesyłka została wysłana, ale nigdy nic do mnie nie dotarło. Miało to iść przez Pocztę Polską, ale tam nic tam nie wiedzą o żadnej przesyłce do mnie.

Kilkakrotnie prosiłem mailowo sprzedającego o zwrot pieniędzy lub wyjaśnienia, numer przesyłki, skan dowodu nadania,  itp., ale nic. Głucha cisza. Numer telefonu kontaktowego zniknął ze strony sklepu, więc w ten sposób też nie można się skontaktować.

 

Wcześniej robiłem już zakupy w tym sklepie i wszystko było ok, ale teraz zdaje się, że oto wreszcie nastąpił ten wiekopomny pierwszy raz, kiedy straciłem pieniądze kupując coś przez Internet, szkoda tylko, że ma to w dodatku związek z Geocachingiem. Czy ktoś ma podobne doświadczenia z tym sklepem? Wydaje się, że pieniądze (na szczęście niewielkie) i TB mogę już spisać na straty, ale skoro właściciel sklepu nie raczy nawet odpowiedzieć, warto chyba, żeby i inni wiedzieli o ryzyku robiąc tam zakupy. Oczywiście całą historię korespondencji mam zachowaną, żeby ktoś nie postawił zarzutu, że chcę kogoś bezpodstawnie oczernić
Link to comment

Jestem bardzo daleki od robienia komukolwiek czarnego PR. Nie jestem właścicielem konkurencyjnego sklepu, więc jaki miałbym powód? Napisałem, że wcześniej robiłem już tam zakupy i wszystko było ok, a nawet lepiej niż ok, byłem bardzo zadowolony. Po prostu nie rozumiem, co tam się teraz dzieje i chciałem też wiedzieć, czy inni mieli ostatnio podobne doświadczenia. Jeśli wszystko przebiegało bezproblemowo, to dlaczego sklep nie odpowiada na moje akurat maile? Wiele rzeczy można wyjaśnić, można na przesyłkę poczekać dłużej niż normalnie, ale do tego potrzebna jest komunikacja, a nie głucha cisza w odpowiedzi na kolejne maile

Link to comment

Hmmm...

z regulaminu geocacher.pl: " Właścicielem sklepu internetowego jest PR DESIGN z siedzibą przy ul. Traugutta 4 59-600 Lwówek Śląski. "

a szukając danych firmy w CEDIG: PR DESIGN Patrik Rzeźwicki, data rejestracji w CEIDG: 2019-04-25, numer telefonu 606793865

Może spróbuj pod tym numerem telefonu...

Z mailami to jest czasem tak, że zabezpieczenia antyspamowe mogą je odrzucić - tak miałem na moim serwerku, że jak ktoś z poczty onetu do mnie pisał to nie dochodziło w zależności z którego onetowego serwera (losowo) był mail wysłany... Któreś z ich IP były na listach spamerów...

Edited by KrystianT
Link to comment

Nie chciałem atakować, rozumiem Twoją sytuację, mam po prostu dystans do tego typu wpisów - zerknąłem teraz na profil FB wspomnianego sklepu i faktycznie sporo osób ma chyba podobne problemy. Ja kupowałem u nich w 2017 i wszystko było OK.

 

Zerknij jeszcze w internetowe archiwum, tutaj zrzut z końca 2016 roku : https://web.archive.org/web/20161107203949/http://geocacher.pl/index.php .

 

Nie będę bezpośrednio danych podawał, ale jest jeszcze jeden numer telefony/nazwa firmy, z którą możesz spróbować się skontaktować.

Wejdź na https://domeny.pl/whois.html#link -> wpisz nazwę domeny sklepu / przepisz kod z obrazka i naciśnij "sprawdź". Otrzymasz numer telefonu oraz nazwę właściciela domeny/adres.

 

Napisz do Groundspeak o Twojej sytuacji i podobnych komentarzach na FB sklepu, powinni zareagować. Dodatkowo napisałbym do spider-a wspomniany sklep jest też podlinkowany na https://www.geocaching.pl/shops.php .

 

Powodzenia i współczuję. Kasa może nie duża, ale szkoda Twoich nerwów. :sunsure:

Link to comment

Niejednokrotnie już widziałem skargi na nieudane zakupy w tym sklepie również na innych forach/grupach geocachingowych. Niektórzy piszą, że w końcu otrzymali towar, ale trwało to wieki. Gdzieś na początku roku, przez jakiś czas, strona sklepu w ogóle była nieaktywna. Myślę, że warto zastosować się do rady Vlada.

 

A jeśli chodzi o przyszłe zakupy, to w tym momencie w Polsce aktywnie działają dwa sklepy ogólne: https://www.crazycache.pl/ oraz https://keszomaniacy.pl/. W drewniakach specjalizuje się https://woodcoins.eu/, a geocoinów można szukać na https://geomur.space/

Link to comment

Ja już jakiś czas temu napisałem do Groudspeak i po weryfikacji napisali, że usuną sklep ze swoich stron.

 

On 8/18/2019 at 9:32 PM, jarvi70 said:

Jestem bardzo daleki od robienia komukolwiek czarnego PR. Nie jestem właścicielem konkurencyjnego sklepu, więc jaki miałbym powód? 

 

Dlatego, że to co robią ma znamiona oszustwa (wyłudzenia) i takie rzeczy należy bezwzględnie piętnować. Mnie oszukali na około 60 zł, więc niby szkoda zachodu żeby ich ściagać - ale gdybyśmy zebrali się w conajmniej kilka osób to się już nazbiera kwota - warta przekazania prokuraturze. Za takie rzeczy idzie się do więzienia.

 

Po prostu dla zasady należy to zrobić, bo gość bezkarnie pobiera korzyści naszym kosztem.

Link to comment

Ja kupowałem rzeczy na 200zł. Przesyłkę dostałem po wielu telefonach i po miesięcznym czekaniu. Dostałem wszystkie rzeczy które zamawiałem i jakieś dodatkowe rzeczy. Mój kolega czekał 3 miesiące na filcowe wkładki na drewno. Nie polecam i mam nadzieję, że licencja zostanie odebrana

  • Love 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...