Jump to content

Geocache cuccok - ötleteket kérek


peterzsak

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Szükségem van a véleményetekre! 

Először azonban gyorsan a kérdés hátteréről:

 

Többszöri nekifutásra sem találtam olyan webshopot itthon, ahol egy helyről meg lehet rendelni a Geocaching-hez "nélkülözhetetlen" dolgokat (gondolok itt travel bug-okra, log pecsétekre, rejtőknek és keresőknek is segítséget nyújtó tárgyakra), ezért arra gondoltam, hogy csinálok egy olyan helyet, ahonnan mindezt be lehet szerezni nem "aranyáron" és ráadásul nem is a "óccó cuccot eladunk drágán, mert rajta van egy logó" hozzáállással, hanem tényleg minőségi termékeket és olyat, amiben több hozzáadott érték van, nem csak egy átcsomagolt "ikeás szendvics doboz" (btw meglepően jól muzsikálnak az ikeás tároló dobozok mostoha körülmények között is).
Ezen felül - a Geocaching alapelveivel teljesen megegyező módon - szeretném mindezeket a termékeket olyan megoldással összehozni, amivel nem helyezünk el újabb "soha le nem bomló szemetet" a környezetünkben, vagyis olyan, megújuló forrásból származó, lehetőleg nulla ökológiai lábnyommal rendelkező anyagokat megoldásokat kínálni, amiknek a használata esetán nem kell kompromisszumot kötni a minőség, strapaállóság terén.

 

A kérdés tehát: Mi az, amit szívesen vennétek meg itthon a Geocaching Shop kínálatából, illetve azon kívül is (némely dolgot inkább lokálisan lenne érdemes előállítani), amit szívesen használnátok a ládázások alkalmával (és tényleg nem lehet megszerezni egyszerűbben és olcsóbban a helyi szupermarketből) ?

 

Elképzeléseim nekem is vannak (ezért is említettem a travel bug-okat és a log pecséteket), de biztos vagyok benne, hogy nektek sokkal jobb és több ötletetek is van.

Link to comment

Szia,

 

Jó kérdést feszegetsz, csak ahogy látom, nem kapsz válaszokat. Azért is lehet ez, mert nagyon ritkán használja a magyar közösség ezt a fórum felületet - átköltözött a közösségi térbe, egy zárt csoportba a játék mindennapjaival is foglalkozó kommunikáció. Utólagos engedelmeddel a kérdésedet bemásoltam a csoportba, remélhetőleg kapsz majd válaszokat, ötleteket. Illetve kérd a csoport kezelőtől a felvételed (Sági Kata, Fakan Péter, vagy Berecz Róbert, akit keresned kell, a csoport neve: Geocaching.com Hungary)

 

 

Link to comment

Szia,


Ez nehéz kérdés. Én próbálok sokmindent a lehető legolcsóbban kihozni. Pl.

- a petling "ládákat" ismerősökön keresztül a magyar gyártótól szerzem/szerezzük be
- a filmesdoboz ládákat egy imerősömtől kapom, aki még mindig filmet használ fotózáshoz
- van néhany bevált, spéci ládám, amit saját magam csinálok
- a logpapírokat saját magam gyártom
- mágneseket Kínából szoktam rendelni, olcsó és ingyenes a szállítás (levélcsomag)

Külföldről általában ilyen dolgokat rendelek:
- érmék
- spéci ládák: nano láda, csavarnak álcázott láda, lakatnak álcázott láda
- nano láda logbook
- álcázó mintás ragasztócsík

Ami érdekelne
- szép külföldi érmék vagy itthonról legyártatott, spéci magyar érmék
- valaminek álcázott ládák
- vízhatlan papír logbooknak
- ládát álcázó dolgok: műborostyán, műfű, táblák pl. 220/380 V, ...
- időjárást álló álcázó festékek
- mindent ragasztó, időjárást álló, erős ragasztó (furcsa, de eddig a piros technokol rapid bizonyult a legjobbnak számomra)
- engem nem, de vannak, akiket érdekelnek a faérmék, gyűjtik, cserebelélik ezeket

 

Edited by kia71
Link to comment

Amikor kezdtem a játékot 2009-ben, akkor volt egy magyar online geoshop, ahonnan lehetett néhány dolgot rendelni. Ha jól tudom, akkor ők gyártották az első magyar geoérmét. Vettem is belőlük 4-et és 3-at el is indítottam balga fejjel. Mind a 3 érme eltünt, idővel a shop is megszünt és ma már nem lehet ilyen érmét venni és ezt nagyon sajnálom. :)

HGC.jpeg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...