Jump to content
Sign in to follow this  
Followers 0
PNGS

Wolontariat Parku Narodowego Gór Stołowych

Recommended Posts

Witajcie,

W związku z kontynuacją działań w zakresie geocachingu na terenie objętym najwyższą formą ochrony przyrody chciałbym was serdecznie zaprosić na zadanie wolontariackie: Geościeżki na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. 

Kilka słów o PNGS i wolontariacie:

Jestem pracownikiem Parku Narodowego Gór Stołowych. Od kiedy rozpocząłem pracę w PNGS pragnę rozwijać różnego rodzaju aktywności. W ubiegłym roku stworzyłem wolontariat geocachingowy. Postanowiłem przy pomocy wolontariuszy stworzyć sieć edukacyjnych skrzynek, które przedstawią wartościowe miejsca w naszym parku i przy okazji urozmaicą wędrówkę. We wrześniu ubiegłego roku opublikowaliśmy 26 skrzynek i zorganizowaliśmy eventy, które zawsze cieszyły się sporym powodzeniem.

Cytując profil Geocaching Polska: "Park Narodowy Gór Stołowych dostarczył nam nie lada atrakcji poprzez założenie skrzynek na bardzo wysokim poziomie. Wg rankingu Project-GC były najwyżej oceniamimi skrzynkami w ostatnim okresie w Polsce *). o dużym potencjale na przyszłość."

W ubiegłym roku otrzymaliśmy spore wsparcie ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa. Niestety Mega w Warszawie wymaga sporego przygotowania, dlatego nie będą w stanie nas wspierać tak licznym gronem w tym roku.

 

Wolontariusze zajmujący się zadaniem: Geościeżki na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, zajmują się tworzeniem infrastruktury geocachingowej na terenie objętym najwyższą formą ochrony przyrody. Głównym celem jest realizacja kolejnych założeń. Ułożyłem 7 zadań, które chciałbym zrealizować w sezonie turystycznym 2019. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie 1f642.png:) . Lista zadań została rozpisana na grupie, do której link podam poniżej.

Wolontariat stanowi bezpłatną formę aktywności. Wolontariuszom przysługuje bezpłatny nocleg w Centrum Szkoleniowo Edukacyjnym w Karłowie, są również Państwo objęci ubezpieczeniem ze strony PNGS. Dodatkowo każdy otrzymuje indywidualny list z podziękowaniami oraz zestaw gadżetów. Kosztami jakie ponosi wolontariusz jest dojazd do Kudowy i wyżywienie. Post z pytaniami i odpowiedziami również zamieszczę poniżej.

Park Narodowy Gór Stołowych pokrywa wszystkie koszty skrzynek. Jeżeli masz głowę pełną pomysłów i chciałbyś zrealizować swój pomysł w ciekawym miejscu to miejsce dla Ciebie!

 

Będzie mi bardzo miło gościć Państwa w Górach Stołowych 1f642.png:) .

Bez was tworzenie skrzynek nie będzie tak ciekawe 1f642.png:)

Informacje ogólne: https://www.facebook.com/…/a.415109648968…/640306156448684/…

Informacja o wolontariacie geocaching:

https://www.facebook.com/…/a.415109648968…/641487662997200/…

Grupa: https://www.facebook.com/groups/327861744800392/

 

Do zobaczenia!

 

Przepraszam za podawanie lików zewnętrznych do FB, jednak znacznie wygodniej będzie nam pozostać wszystkim w jednym miejscu.

Share this post


Link to post

ależ fajna inicjatywa! chętnie bym zobaczył coś takiego w Karkonoskim Parku Narodowym... mnie od Gór Stołowych parę kilometrów dzieli, więc się nie skuszę, ale trzymam kciuki z całych sił!

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0

×
×
  • Create New...