Jump to content

Wolontariat Parku Narodowego Gór Stołowych


PNGS

Recommended Posts

Witajcie,

W związku z kontynuacją działań w zakresie geocachingu na terenie objętym najwyższą formą ochrony przyrody chciałbym was serdecznie zaprosić na zadanie wolontariackie: Geościeżki na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. 

Kilka słów o PNGS i wolontariacie:

Jestem pracownikiem Parku Narodowego Gór Stołowych. Od kiedy rozpocząłem pracę w PNGS pragnę rozwijać różnego rodzaju aktywności. W ubiegłym roku stworzyłem wolontariat geocachingowy. Postanowiłem przy pomocy wolontariuszy stworzyć sieć edukacyjnych skrzynek, które przedstawią wartościowe miejsca w naszym parku i przy okazji urozmaicą wędrówkę. We wrześniu ubiegłego roku opublikowaliśmy 26 skrzynek i zorganizowaliśmy eventy, które zawsze cieszyły się sporym powodzeniem.

Cytując profil Geocaching Polska: "Park Narodowy Gór Stołowych dostarczył nam nie lada atrakcji poprzez założenie skrzynek na bardzo wysokim poziomie. Wg rankingu Project-GC były najwyżej oceniamimi skrzynkami w ostatnim okresie w Polsce *). o dużym potencjale na przyszłość."

W ubiegłym roku otrzymaliśmy spore wsparcie ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa. Niestety Mega w Warszawie wymaga sporego przygotowania, dlatego nie będą w stanie nas wspierać tak licznym gronem w tym roku.

 

Wolontariusze zajmujący się zadaniem: Geościeżki na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, zajmują się tworzeniem infrastruktury geocachingowej na terenie objętym najwyższą formą ochrony przyrody. Głównym celem jest realizacja kolejnych założeń. Ułożyłem 7 zadań, które chciałbym zrealizować w sezonie turystycznym 2019. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie 1f642.png:) . Lista zadań została rozpisana na grupie, do której link podam poniżej.

Wolontariat stanowi bezpłatną formę aktywności. Wolontariuszom przysługuje bezpłatny nocleg w Centrum Szkoleniowo Edukacyjnym w Karłowie, są również Państwo objęci ubezpieczeniem ze strony PNGS. Dodatkowo każdy otrzymuje indywidualny list z podziękowaniami oraz zestaw gadżetów. Kosztami jakie ponosi wolontariusz jest dojazd do Kudowy i wyżywienie. Post z pytaniami i odpowiedziami również zamieszczę poniżej.

Park Narodowy Gór Stołowych pokrywa wszystkie koszty skrzynek. Jeżeli masz głowę pełną pomysłów i chciałbyś zrealizować swój pomysł w ciekawym miejscu to miejsce dla Ciebie!

 

Będzie mi bardzo miło gościć Państwa w Górach Stołowych 1f642.png:) .

Bez was tworzenie skrzynek nie będzie tak ciekawe 1f642.png:)

Informacje ogólne: https://www.facebook.com/…/a.415109648968…/640306156448684/…

Informacja o wolontariacie geocaching:

https://www.facebook.com/…/a.415109648968…/641487662997200/…

Grupa: https://www.facebook.com/groups/327861744800392/

 

Do zobaczenia!

 

Przepraszam za podawanie lików zewnętrznych do FB, jednak znacznie wygodniej będzie nam pozostać wszystkim w jednym miejscu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...