Jump to content

Pytanie odnośnie Travelbug'a i pieczątki...


Pancerny102

Recommended Posts

Dopiero zaczynam swoją przygodę z Geocaschingiem i chciałbym puścić w świat swojego travelbuga. Jaki polecacie do kupienia? Z kodem QR czy satandarowym?
Druga sprawa dotyczy pieczątki. mam na oku pieczątkę z datownikiem w jednym: COLOP Printer R24-Dater (średnica 24mm) i tą samą tylko o średnicy 30 mm. Może polecacie jakieś inne alternatywy? Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia :)

Link to comment
19 minutes ago, Pancerny102 said:

Dopiero zaczynam swoją przygodę z Geocaschingiem i chciałbym puścić w świat swojego travelbuga. Jaki polecacie do kupienia?

 

Najtańszego. Spotykam TB z QR, ale tylko raz, powodowany ciekawością, zeskanowałem go.

 

22 minutes ago, Pancerny102 said:

mam na oku pieczątkę z datownikiem w jednym: COLOP Printer R24-Dater (średnica 24mm) i tą samą tylko o średnicy 30 mm. Może polecacie jakieś inne alternatywy?

 

Po latach używania pieczątki z datownikiem doszedłem do wniosku, że to przerost formy nad treścią i wróciłem do długopisu. Pieczątka jest fajna na seriach skrytek, ale długopis umożliwia napisanie w logbooku czegoś więcej, np. swoich wrażeń na gorąco.

Link to comment
22 hours ago, Pancerny102 said:

Druga sprawa dotyczy pieczątki. mam na oku pieczątkę z datownikiem w jednym: COLOP Printer R24-Dater (średnica 24mm) i tą samą tylko o średnicy 30 mm. Może polecacie jakieś inne alternatywy? Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia :)

 

Zależy do czego chcesz jej używać. Obecnie zdecydowana większość skrytek to malutkie preformy PET z wąskimi (ok. 1 - 1.5 cm) zeszytowymi logbookami. Nawet najmniejsza pieczątka z datownikiem w całości Ci tam nie wejdzie.

Mi zależało na uniwersalności i na datowniku, więc zrobiłem sobie okrągłą pieczątkę (z datownikiem) o najmniejszej możliwej średnicy (bodajże 19mm). We wspomnianych wyżej wąskich logbookach mieści mi się połowa pieczątki, ale to dla mnie nie problem, ponieważ i nick i data w całości się w tej połowie zawierają.

Niektórzy gracze mają po dwie pieczątki - małą do małych logbooków i dużą do dużych. Większość graczy też nie ma wbudowanego datownika, co zdecydowanie zwiększa pole manewru przy wyborze kształtu i rozmiaru pieczątki.

Link to comment
On 24.09.2018 at 10:35 AM, Pancerny102 said:

Dopiero zaczynam swoją przygodę z Geocaschingiem i chciałbym puścić w świat swojego travelbuga. Jaki polecacie do kupienia? Z kodem QR czy satandarowym?
Druga sprawa dotyczy pieczątki. mam na oku pieczątkę z datownikiem w jednym: COLOP Printer R24-Dater (średnica 24mm) i tą samą tylko o średnicy 30 mm. Może polecacie jakieś inne alternatywy? Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia :)

1. Na QR możesz przerobić co chcesz - także zwykły kod ;)

2. Colop R12 albo Q12 (średnica pola tekstowego 10 mm, albo kwadrat 10 x 10 mm)  i wejdzie ci nawet w nano, jak inteligentnie przyłożysz.

3. Są inne alternatywy. Datownik to wg mnie przerost formy i po pierwszym tysiącu zwątpisz jak niektórzy ;)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...