Jump to content

Dylematy przed zakupem Garmin Etrex Touch 25


Alioram

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem w/w nawigacji. Mam parę pytań:

1. Czy działają powiadomienia o skrytkach w pobliżu?

2. Czy fabrycznie wgrana mapa "TopoActive Karte Europa" jest dokładna? Aktualnie używam mapy w programie maps.me i taka dokładność mi odpowiada.  Może można wgrać do Garmina mapę taką jak w maps.me?

3. W nawigacji wgrane jest 250.000 skrzynek. Jak wygląda sprawa aktualizacji? Wszystkie naraz się aktualizuje? 

Dzięki i pozdrawiam 

Link to comment

1. Nie, bo niby jak miałyby działać? ;-)

2. Nie sądzę, żeby ta mapa się do czegokolwiek nadawała, szczególnie w PL. Możesz wgrać mapy osm - całkiem przyzwoite.

3. Skąd masz taką informację o wgranych keszach? ;-) Aktualizujesz tak często, jak tylko chcesz, ale ręcznie - generujesz PQ z obszaru jaki potrzebujesz, plik gpx wrzucasz do gpsa i masz.

 

Przejście z telefonu na garmina jest z pewnością nieco czaso- i pracochłonne + wymaga zmiany pewnych przyzwyczajeń (nie chcę zniechęcać, to tylko szczera uwaga ;-)).

Link to comment

1. Gdzieś obiło mi się o oczy czytana informacja, że jak masz włączoną nawigację i przechodzisz obok skrytki to ona powiadamia o tym. Np. używasz nawigacji do jazdy na rowerze a skrytka jest blisko to otrzymujesz powiadomienia. Pytam bo chciałem uzyskać więcej info :)

 

3. W reklamie garmina jest napisane o 250.000 wgranych skrytkach.

 

No i zmiany tych przyzwyczajeń najbardziej się boję :) Cały czas mam wątpliwości.

Dzięki za informacje

Link to comment
20 hours ago, Alioram said:

Gdzieś obiło mi się o oczy czytana informacja, że jak masz włączoną nawigację i przechodzisz obok skrytki to ona powiadamia o tym.

 

Na garminach, które miałem jest coś prawie jak to, o czym piszesz. Gdy nawigujesz do skrytki, to zbliżenie się do niej (tej jednej konkretnej) powoduje, że odbiornik piknie. I tyle - bez fajerwerków. :)

Link to comment

Dakota wydaje z siebie krótki sygnał dźwiękowy w momencie zbliżania się do każdego celu, do którego nawigujemy. W przypadku kesza jest to tylko sygnał dźwiękowy, w przypadku innych celów równocześnie z dźwiękiem wyświetlany jest komunikat „Docierasz do…”. O ile dobrze zauważyłem identycznie działa to w Oregonie, więc i tutaj pewnie będzie podobnie.
Informacja o 250 tys.keszy faktycznie pojawia się na stronie Garmina. Abstrahując  od praktycznej przydatności takiego zestawu, ciekawa jest kwestia: co się tam znalazło? ;)
„eTrex Touch dysponuje bazą 250 000 ciekawych skrzynek idealnych dla nowicjuszy geocachingu, dzięki którym poznasz podstawy tej zabawy. Wszystkie lokalizacje skrzynek pochodzą z serwisu geocaching.com, największej na świecie platformy geocachingu.
Jeżeli kupisz, podziel się spostrzeżeniami.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...