Jump to content
Sign in to follow this  
Followers 0
Alioram

Dylematy przed zakupem Garmin Etrex Touch 25

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem w/w nawigacji. Mam parę pytań:

1. Czy działają powiadomienia o skrytkach w pobliżu?

2. Czy fabrycznie wgrana mapa "TopoActive Karte Europa" jest dokładna? Aktualnie używam mapy w programie maps.me i taka dokładność mi odpowiada.  Może można wgrać do Garmina mapę taką jak w maps.me?

3. W nawigacji wgrane jest 250.000 skrzynek. Jak wygląda sprawa aktualizacji? Wszystkie naraz się aktualizuje? 

Dzięki i pozdrawiam 

1. Nie, bo niby jak miałyby działać? ;-)

2. Nie sądzę, żeby ta mapa się do czegokolwiek nadawała, szczególnie w PL. Możesz wgrać mapy osm - całkiem przyzwoite.

3. Skąd masz taką informację o wgranych keszach? ;-) Aktualizujesz tak często, jak tylko chcesz, ale ręcznie - generujesz PQ z obszaru jaki potrzebujesz, plik gpx wrzucasz do gpsa i masz.

Przejście z telefonu na garmina jest z pewnością nieco czaso- i pracochłonne + wymaga zmiany pewnych przyzwyczajeń (nie chcę zniechęcać, to tylko szczera uwaga ;-)).

1. Gdzieś obiło mi się o oczy czytana informacja, że jak masz włączoną nawigację i przechodzisz obok skrytki to ona powiadamia o tym. Np. używasz nawigacji do jazdy na rowerze a skrytka jest blisko to otrzymujesz powiadomienia. Pytam bo chciałem uzyskać więcej info :)

3. W reklamie garmina jest napisane o 250.000 wgranych skrytkach.

No i zmiany tych przyzwyczajeń najbardziej się boję :) Cały czas mam wątpliwości.

Dzięki za informacje

20 hours ago, Alioram said:

Gdzieś obiło mi się o oczy czytana informacja, że jak masz włączoną nawigację i przechodzisz obok skrytki to ona powiadamia o tym.

Na garminach, które miałem jest coś prawie jak to, o czym piszesz. Gdy nawigujesz do skrytki, to zbliżenie się do niej (tej jednej konkretnej) powoduje, że odbiornik piknie. I tyle - bez fajerwerków. :)

Dakota wydaje z siebie krótki sygnał dźwiękowy w momencie zbliżania się do każdego celu, do którego nawigujemy. W przypadku kesza jest to tylko sygnał dźwiękowy, w przypadku innych celów równocześnie z dźwiękiem wyświetlany jest komunikat „Docierasz do…”. O ile dobrze zauważyłem identycznie działa to w Oregonie, więc i tutaj pewnie będzie podobnie.
Informacja o 250 tys.keszy faktycznie pojawia się na stronie Garmina. Abstrahując  od praktycznej przydatności takiego zestawu, ciekawa jest kwestia: co się tam znalazło? ;)
„eTrex Touch dysponuje bazą 250 000 ciekawych skrzynek idealnych dla nowicjuszy geocachingu, dzięki którym poznasz podstawy tej zabawy. Wszystkie lokalizacje skrzynek pochodzą z serwisu geocaching.com, największej na świecie platformy geocachingu.
Jeżeli kupisz, podziel się spostrzeżeniami.